Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Magleska 21:44, 22 paź 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Dużo trudnych pytań zadałaś ja sadzę na oko jak mi się coś rozrasta za bardzo ,to pózniej rozsadzam ,więc wiesz -nie doradzam

zachwycam się przebarwieniami piękny ten jesienny czas ,aż szkoda ,że niedługo nadejdzie listopad -nie lubię tego miesiąca najbardziej ....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Nowa12 22:53, 22 paź 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Martka napisał(a)
Roocika,

Nowa12, molinia Heidebraut docelowo będzie BARDZO mocno zauważalnym akcentem, gęstym i dużym. U Danusi byłam pod wrażeniem. Młode sadzonki nie dają spektakularnych efektów, moje także, są, lecz jakby ich nie było czekajmy kiedy sadziłaś swoje?


No w tym roku oczywiście. Tylko ja we krwi mam niecierpliwość i oczekiwałam efektu na już .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
ElzbietaFranka 08:44, 23 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Ja dużo traw kupiłam w Albamarze. Przysyłają ładne sadzonki. W zeszłym roku u nich kupowałam seslerie jesienna i dobrze się rozrosły. Zresztą prawie wszystkie palczatki mam od nich. Możesz sprawdzić sobie.
Teraz mogą już mieć w jesiennych szatach. W zeszłym roku kupowałam w połowie października.

Wiosna traw się nie kupuje najlepiej od sierpnia muszą być już wyrośnięte
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ajka 13:39, 23 paź 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3987
Ależ ci ten klon Shirasawy Aureum wyrósł, a jak ładnie przebarwił ! Ja seslerię jesienną kupowałam przez allegro i byłam zadowolona. Ten sprzedający już tych traw nie ma, ale widziałam innego sprzedającego, który też ma ładne zdjęcia sadzonek, ja bym się nie zastanawiała. Ostatni dzwonek chyba na takie zakupy.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Martka 15:50, 23 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiolu, dzięki, tak posadzę sesleria co 50 cm, a co do cebulek, to może bez zaprawiania dadzą radę, skoro większość z Was pisze, że tego nie robi. Czosnki umieszczę w kompoście w donicach, donice zakopię. Przynajmniej te większe, gladiatory. Pod donice dam drenaż z piasku. I zobaczymy, co pokażą.

Haniu, myślałam przez chwilę, że czosnków to nigdy nie trzeba wykopywać, raz posadzisz, a one mnożą się i jest coraz piękniej. Iluzja trwała krótko
Dziękuję, u Aprila szpaler obejrzę 

Alicjo, w ten weekend odpoczywam od prac wszelakich, od poniedziałku po pracy ostre rycie w ogrodzie. Ascot zaskakuje mnie swoją dorodnością

Maglesko, listopad to dla mnie także najgorszy miesiąc, długi i ciemny, ale już na początku miesiąca nastawiam piernik długo dojrzewający ten rytuał uruchamia odliczanie do świąt

Nowa12, hahaha, ja też nie mam molinowych efektów, a myślałam, że będą od razu. Ciekawe, co będzie za rok.

Elu, masz rację, za Twoją radą zamówiłam dziś rano seslerię, trudno, jest ryzyko, jest zabawa może jeszcze dotrą przed końcem miesiąca.

Ajka, klon Shirasawy rośnie u mnie od maja, pierwszą zimę ma przed sobą i jestem ciekawa, czy stawi czoła

A tymczasem na mini-urlopie mam przyjemność oglądać takie oto piękności:


Dobrego weekendu!




olciamanolcia 18:47, 23 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7026
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Czosnki wytwarzają mnóstwo cebulek przybyszowych. Co 2-3 lata trzeba je wykopać i rozsadzić, bo kwitnienie słabnie i cała para idzie w liście. Wsadź te cebulki tak, żeby Ci później łatwo było je wykopać. Te wykopki robię u siebie w czerwcu/lipcu. cebulki podsuszam i jesienią wsadzam w kolejne miejsca.
Mam glinę. Cebul nigdy nie "odgrzybiałam". Tulipany kwitną.
Trzcinnika jeszcze nie mam, więc nie doradzę. April ma szpalerek, pewnie zna odpowiedź na pytanie.


Ja swoich czosnków nie ruszam. Rosną i mnożą się w jednym miejscu już od pięciu lat i na wielkość kwiatków nie narzekam . Jedynym problemem są pożółkłe liście i to bardzo wcześnie-czy Twoje czosnki też mocno żółkną?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 18:48, 23 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7026
Martka napisał(a)
Wiolu, dzięki, tak posadzę sesleria co 50 cm, a co do cebulek, to może bez zaprawiania dadzą radę, skoro większość z Was pisze, że tego nie robi. Czosnki umieszczę w kompoście w donicach, donice zakopię. Przynajmniej te większe, gladiatory. Pod donice dam drenaż z piasku. I zobaczymy, co pokażą.

Haniu, myślałam przez chwilę, że czosnków to nigdy nie trzeba wykopywać, raz posadzisz, a one mnożą się i jest coraz piękniej. Iluzja trwała krótko
Dziękuję, u Aprila szpaler obejrzę 

Alicjo, w ten weekend odpoczywam od prac wszelakich, od poniedziałku po pracy ostre rycie w ogrodzie. Ascot zaskakuje mnie swoją dorodnością

Maglesko, listopad to dla mnie także najgorszy miesiąc, długi i ciemny, ale już na początku miesiąca nastawiam piernik długo dojrzewający ten rytuał uruchamia odliczanie do świąt

Nowa12, hahaha, ja też nie mam molinowych efektów, a myślałam, że będą od razu. Ciekawe, co będzie za rok.

Elu, masz rację, za Twoją radą zamówiłam dziś rano seslerię, trudno, jest ryzyko, jest zabawa może jeszcze dotrą przed końcem miesiąca.

Ajka, klon Shirasawy rośnie u mnie od maja, pierwszą zimę ma przed sobą i jestem ciekawa, czy stawi czoła

A tymczasem na mini-urlopie mam przyjemność oglądać takie oto piękności:


Dobrego weekendu!
O Matko ale kolory



____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 20:48, 23 paź 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Przyroda maluje naprawdę cudowne obrazy, coś wspaniałego
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Agatorek 21:03, 23 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Martka napisała


A tymczasem na mini-urlopie mam przyjemność oglądać takie oto piękności:


Dobrego weekendu!






Ooooooo, jaki piękny ten klon . Po prostu cudo

Martka, też niczym nie zaprawiałam cebulek. Ale sadziłam (w tym roku ) tylko na jednej rabacie, która jest „najwyżej”, i która jest najmniej mokra (sporo żwiru pod spodem, czyli będzie raczej dobrze zdrenowana).

Sadzę wszystko na oko, na pewno za gęsto, ale nie lubię pustych przestrzeni. Najwyżej za jakiś czas będą przesadzanki (chyba że Venus mi w tym wcześniej pomoże ).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 19:59, 24 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Piękny październikowy, jesienny dzień, wędrówka z dała od wszystkiego Natura i jej cuda, a ja pośród nich. Bezcenne chwile….


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies