Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Agatorek 20:51, 26 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13275
Martka napisał(a)
Wiemy jednak, jak plany ogrodowe potrafią się wymknąć spod kontroli





Hahaha, dobrze to znam
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
MartaCho 21:44, 26 paź 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2181
Potwierdzam! Sadziłam raz w Sylwestra i dały radę, ale raczej jednak nie polecam- a nuż będą tym razem upragnione piękne białe święta?
Trzymam więc kciuki za realizację planu- zestaw cebul bardzo ładny. Będzie cudnie wiosną!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Alija 21:52, 26 paź 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8797
Zestaw cebul imponujący. Będzie pięknie. Powodzenia.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Gruszka_na_w... 22:09, 26 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Ten zestaw cebulek to wspaniała motywacja do ogrodowych działań. Im później się kończy sezon, tym wcześniej przychodzi wiosna.
Uwielbiam łany kwitnącej facelii. Czekam aż któryś z ogrodników wprowadzi ja na ogrodowe salony.
Ciekawa jestem tych Twoich rabat z trzcinnikiem krótkowłosym.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
basia3012 22:20, 26 paź 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Martko, zauważyłam u Ciebie sporobolusa różnołuskowego. Piękny i delikatny jak mgiełka, prawda?
Czytam, że sadzisz czosnki. I to ile! Lubię kwitnienie czosnków więc wiosną będzie spektakl.Na pewno zajrzę.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Wiolka5_7 08:28, 27 paź 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20525
Tak Dollsy i Exotici to moje ulubione odmiany tulipanów,bo są piękne i kwitną bez wykopywania kilka lat...

Czosnkami będziesz zachwycona,one pięknie kwitną i sztywno stoją
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Mgduska 09:24, 27 paź 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
[quote

Ewo, wiosna to jest właśnie ten moment, który konfrontuje ogrodnika z jego skąpstwem jak wyczytałam ostatnio u G. Pape niechże więc coś wyjrzy u mnie z ziemi





To jest przepiękna myśl
Jesienią sądzę, że wiosna skonfrontuje mnie raczej z moją rozrzutnością, ale ostatecznie zawsze się okazuje, że nie ma czego żałować
____________________
Sałatka pokrzywowa
Wiaan 11:44, 27 paź 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5231
Mgduska napisał(a)



To jest przepiękna myśl
Jesienią sądzę, że wiosna skonfrontuje mnie raczej z moją rozrzutnością, ale ostatecznie zawsze się okazuje, że nie ma czego żałować


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Martka 17:56, 27 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Agatorek, na szczęście jest 1%

Martacho, cebule w Sylwestra - to jest chyba naprawdę rekord Ogrodowiska?

Alicjo, wsadzanie idzie mozolnie, ale pierwsza partia już

Gruszeczko, ależ tak, że też oczywiste sprawy tak nam umykają, to jest właśnie przedłużenie sezonu, praca jesienna w ogrodzie daje tę możliwość i skraca czas do wiosny! Tylko ... czy oby mój mózg nie odczyta tego odkrycia jako sygnału do dokupienia kolejnych cebulek? ... Facelię ma w ogrodzie Ewa Anda, ale chyba raczej jako przygotowanie rabaty. Mój sąsiad wywozi ule daleko stąd i przywozi faceliowy miód, choć w tym roku pszczoły mu protestowały i nie chciały wylatywać, co ciekawe a jeszcze bardziej smutne. Dzikiej rabaty też jestem ciekawa praca koncepcyjna odbywa się

Basia3012, tak, mam Sporolobusy pierwszy sezon, zachwycają mnie kwiatostany, ale powoli też zaczynam dostrzegać ich całkiem ciekawy pokrój, delikatne listki, na początku sezonu siedziały dość mikre, teraz ładnie przebarwione, czupryniaste, lekko przewieszające się, no no, zaczyna mnie zachwycać coraz bardziej. Czy one bez problemu zimują?

Wiolka5_7, dziś posadziłam żelaźniaki czosnki jutro, jaki ten dzień krótki, nie ma kiedy się rozkręcić.

Mgduska, a widzisz, rozrzutność brzmi lepiej PS. właśnie jadę maskarą na oparach dodajmy: tonąc w czosnkach

Wiaan, Judith już zrobiła korektę nasadzeń, także ten















Mary 18:04, 27 paź 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
MartaCho napisał(a)
Potwierdzam! Sadziłam raz w Sylwestra i dały radę, ale raczej jednak nie polecam- a nuż będą tym razem upragnione piękne białe święta?
Trzymam więc kciuki za realizację planu- zestaw cebul bardzo ładny. Będzie cudnie wiosną!

Przegrałam. Kilka lat temu sadziłam dzień przed Wigilią.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies