Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Anda 16:56, 26 paź 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33531
Powodzenia przy sadzeniu Bedzie pieknie wiosna i latem.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
nyna76 17:06, 26 paź 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Też będę podziwiać.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Adela 17:07, 26 paź 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Muszę zajrzeć do Ciebie wiosną (nie tylko wiosną), żeby zobaczyć namiastkę Holandii.z pewnością będzie jak w raju.
U mnie, jeśli jakieś tulipany zakwitną, to tylko takie zagubione czosnki tak się rozmnożyły, że miałam w koszyku multum, ale malutkich. Wylądowały w kompostowniku. Upraszczam sobie robotę w ogrodzie na maxa
Czosnki są o tyle fajne, że długo kwitną i stanowią raj dla wszystkich bzyków.
____________________
Ela - Moja ostoja
Agatorek 17:37, 26 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13275
No No No, piękna kolekcja .
Ma być teraz jeszcze ładnie (znośnie ), więc sadź spokojnie . Gdzieś czytałam (na forum, chyba u MartyCho) o grudniowym sadzeniu cebul, więc czas masz .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiaan 17:38, 26 paź 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5231
Marta ale kolekcja do sadzenia, no no będzie co podziwiać wiosną
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 18:01, 26 paź 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20523
Piękny zestaw cebul
Będę się zachwycać wiosną u Ciebie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ryska 19:47, 26 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11626
Seslerie (15 sztuk) też mam z albamaru. Przyszły rok temu małe sadzonki ale teraz są już całkiem pokaźne.
Trzcinnik krótkowłosy lubi i słońce i półcień i wilgoć w podłożu i suchy teren. Nie widzę różnicy a mam na takich stanowiskach. Też zrobię z nich szpaler ale ja będę sadzić pomiędzy różami okrywowymi w wolnych miejscach
Widoki z wycieczki piękne.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ElzbietaFranka 20:08, 26 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
ryska napisał(a)
Seslerie (15 sztuk) też mam z albamaru. Przyszły rok temu małe sadzonki ale teraz są już całkiem pokaźne.
Trzcinnik krótkowłosy lubi i słońce i półcień i wilgoć w podłożu i suchy teren. Nie widzę różnicy a mam na takich stanowiskach. Też zrobię z nich szpaler ale ja będę sadzić pomiędzy różami okrywowymi w wolnych miejscach
Widoki z wycieczki piękne.



Albamar wysyła zawsze ładne sadzonki. Nie są wypasione,ale ładne. Też w zeszłym roku kupiłam u nich dużo traw palczatke,Rosi, właśnie sesliery które tak pięknie urosły, że będę wiosna rozmnażałą.
Ińne rośliny też pięknie rosną. Mniejsze rośliny mają zawsze lepszy start.

Martka sadzenia dużo, ale co się nie robi aby oko pocieszyć. Ja już posadziłam teraz tylko grabienie. Ma byvmc jeszcze lato.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Martka 20:31, 26 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Olcia Justyno, zdjęcie Twojej czosnkowej rabaty mam zapisane w inspiracjach genialna!

Daredevil Karolu, napatrzyłam się na Wasze czosnki i cóż było robić ilości nie są tu powalające, ale gdyby któryś czosnek czy krokus zechciał przedłużyć gatunek i u mnie na rabatach, byłoby miło

Ewo, wiosna to jest właśnie ten moment, który konfrontuje ogrodnika z jego skąpstwem jak wyczytałam ostatnio u G. Pape niechże więc coś wyjrzy u mnie z ziemi

Nyna76 Aniu, ja z kolei czekam na Twoje róże

Adela, oj, do Holandii to trzeba się wybrać miło, że zaglądasz efekt też mnie ciekawi, może coś przetrwa. Sadzenie potrwa, bo dodaję drenaż z piasku. Tymczasem hasło: przetrwać listopad organizuję się w tej kwestii Na ten raj dla bzyków też liczę, zauważyłam, że w tym roku było ich u mnie więcej, ale też skrzydlatych więcej, a jednocześnie ... wyraźnie mniej opuchlaków łaziło po ogrodzie i elewacji. Ciekawostka.

Agatorku, jeśli ten Twój 1% mi się uaktywni to jeszcze będę w grudniu kupować i sadzić?

Aneto, teraz trochę pracy, ale faktycznie coś musi kwitnąć i cieszyć wiosną. Pierwsza moja wersja planów była zgoła inna, 10 czosnków i kilka krokusów, żadnych tulipanów i zabawy z nimi. Wiemy jednak, jak plany ogrodowe potrafią się wymknąć spod kontroli

Wiolu, Wasz żelazny zestaw jest, Doll`s Minuet i Exotic Emperor a czosnki zachwyciły mnie swoją pionowością tak, że muszę spróbować, jak to jest je oglądać w ogrodzie.

Reniu, historia się powtarza, 15 sadzonek z Albamaru jutro i do mnie ma przyjść będą małe, jak się spodziewam. Ale jest nadzieja Trzcinnik będzie u mnie na "dzikiej" rabacie. Tam dosadzę krzewy, jest już klon Ginnala i dereń Milky Way, kalina Kilimanjaro, trzmielina płaskoogonkowa i będą trawy. Ma być ta rabata w miarę bezobsługowa, nie z tych wypucowanych, z pokarmem dla ptaszków na zimę.





Martka 20:34, 26 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
ElzbietaFranka napisał(a)



Albamar wysyła zawsze ładne sadzonki. Nie są wypasione,ale ładne. Też w zeszłym roku kupiłam u nich dużo traw palczatke,Rosi, właśnie sesliery które tak pięknie urosły, że będę wiosna rozmnażałą.
Ińne rośliny też pięknie rosną. Mniejsze rośliny mają zawsze lepszy start.

Martka sadzenia dużo, ale co się nie robi aby oko pocieszyć. Ja już posadziłam teraz tylko grabienie. Ma byvmc jeszcze lato.


Elu, ja właśnie miałam słabe doświadczenie na wiosnę, ale postanowiłam dać im drugą szansę. Masz rację, czego się nie robi, to cieszenie oka i duszy to już kompletne szaleństwo, ale tu nie da się na pół gwizdka działać, prawda? Grabienie trzeba chyba potraktować w kategoriach prozdrowotnych, gdyby nie ogród, pewnie znacznie rzadziej by nas ciągnęło na świeże powietrze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies