Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

antracyt 10:24, 31 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11929
Martka napisał(a)



Drugie kwitnienie Chopina jest zaskakujące. Dziś musiałam głęboko podlać, bo wywinięte listki świadczą o suszy i zapowiadają mączniaka. Deszcz nie nawodnił ogrodu.


Mam wrażenie, że wszystkie mamy jakieś zaległości spowodowane upałami i "dziwnym" latem... wrzesień zapowiada się obiecująco, niech sprzyja ogrodom



Widok na pierwszym zdjęciu rzeczywiście prosi się o drzewo
Moje Chopiny już zakończyły drugi rzut, niestety tak bardzo wyczekiwany deszcz z zeszłego tygodnia trochę to przyspieszył. Na szczęście rosnące obok Elfe i Ascot zaczęły dopiero po opadach.
Chęci i sił do nadganiania zaległości ogrodowych zazdroszczę. Nas niestety dopadła korona. Niby przechodzę ją prawie jak zwykłe przeziębienie, ale osłabiona jestem strasznie, a do tego mam koszmarne problemy z koncentracją. No nic, ogród poczeka jeszcze trochę.
Pytałaś o drzewa, które u mnie źle sobie w przeciągu radzą. Mimo, że w opisach i opiniach pełno jest informacji, żeby nie sadzić w takich miejscach magnolii i wiśni piłkowanej, to zrobiłam "próbę" i widać, że oba egzemplarze się męczą i raczej wegetują. Nie są to jedyni przedstawiciele danego gatunku u mnie, doskonale więc widać, jak miejsce wpływa na ich kondycję.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Agatorek 10:40, 31 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Martka napisał(a)

 
Przegląd wydarzeń kończę kolejnym sukcesem - najbardziej zachwaszczona rabata oczyszczona po raz kolejny ze szczawików, zamiast zdjęcia "przed" będzie tylko stan obecny. Po co tak obciążać serwery


Mam wrażenie, że wszystkie mamy jakieś zaległości spowodowane upałami i "dziwnym" latem... wrzesień zapowiada się obiecująco, niech sprzyja ogrodom





Piękne (tfu, tfu) hakonki. Widać, że już są bardzo dobrze zadomowione . Niech rosną wzwyż i wszerz!

Rozumiem Twoje obawy przed werti..zarazą na nowych drzewkach. Trudny temat, z serii „chciałabym, ale się boję”. Do czasów forum nie widziałam, na ile chorób narażone są rośliny w ogrodzie. Myślałam, że co najwyżej mogą uschnąć z braku wody .

U mnie kret podziałał trochę na rabacie, na kamykami gorzej to posprzątać niestety.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 10:44, 31 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Basis, Joann, Elu, Dziewczyny, z kretem się rozprawię, Elu, do głowy mi nie przyszło, że to zwierzątko kilka cm kamienia może podnieść!

Wiaan, lubię trzcinniki w bliskości róż Nie zawłaszczą zbyt wiele przestrzeni, wcześnie startują, dobry pomysł!

Wiolu, cieszę się na wrześniowe prace. Tymczasem dziś zamiast ogrodu…. jestem na chwilę mimo wszystko w pracy. Korzystam z okazji, pogody i upajam się widokami i kawą


Joann, po remoncie jest jak w nowym miejscu trzeba tylko uporać się z organizacją gratów na nowo. Okna bezwzględnie czekają na drzewa

Zuzo, ojej, bardzo mi przykro, że meczy Was ten wirus. Dobrze, że w miarę łagodnie. Bądź dla siebie wyrozumiała, odpuść co się da, wracaj do pełni sił i radości!

Aguś, hakonki z podziału rosną jak szalone, te kupione nadal w dużej mierze wegetują i nawet ich nie widać na zdjęciu Rabat w kamieniach nigdy nie planowałam ze względu na czasochłonność pielęgnacji. Tu mam próbkę, że to dobre posunięcie. Trzeba wybrać kamienie, wypłukać, siatka o której pisała Ela będzie nieodzowna.
Martka 15:44, 31 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Piękna pogoda! Podziwiam właśnie cynie.


Rozkminki ogrodowe tocząc. Dotyczą aktualnie tych miejsc.
1) Rabata z Limelight.


Tu jako obwódka nie sprawdziła się hakonechloa, ale sesleria też nie. Jedne rosną, inne wegetują. Wsadzone rok temu. To dość mokre i gliniaste miejsce w ogrodzie. Wiola mi wyjaśniła przyczynę porażki. Jak myślicie, czy rozplenice Hameln będą lepszym wyjściem? Jeśli zmiana, to teraz.

2) Seslerie mogłabym przynieść na brzeg rabaty Annabelle, która jest dla odmiany stosunkowo sucha, bo podłoże w tym miejscu jest przepuszczalne. Obwódka tu jest jakaś bałaganiarska. O tu?
Nie daje ładnego kontrastu konwalnik, więc jemu znalazłabym także inne miejsce. Co sądzicie o tych roszadach?

I z daleka:

Dumam też nad szałwią Caradonna, chyba ma tutaj mało miejsca…. Może eksmisja na nowo powstające rabaty w fioletach? Szałwia, kocimietka, perovskia?
olciamanolcia 15:51, 31 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7467
Martka Hameln do gliny jak najbardziej . Moich kilka rozplenic rośnie w glinie także śmiało . Pomysł na rabatę we fioletach super Do tego zestawu jeszcze przetaczniki zaproś i może i może fioletowe ostróżki?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiolka5_7 16:11, 31 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20759
Popieram wszystkie zmiany
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
antracyt 16:55, 31 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11929
Martka napisał(a)




Ta kawa, to bardzo urlopowo już wygląda
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Judith 17:24, 31 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10335
antracyt napisał(a)

Ta kawa, to bardzo urlopowo już wygląda

„Nowo Światowo”, rzekłabym .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 19:54, 31 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
olciamanolcia napisał(a)
Martka Hameln do gliny jak najbardziej . Moich kilka rozplenic rośnie w glinie także śmiało . Pomysł na rabatę we fioletach super Do tego zestawu jeszcze przetaczniki zaproś i może i może fioletowe ostróżki?


Dzięki! Właśnie ta glina ma tu zasadnicze znaczenie… Co ile byś posadziła? Ostróżki bardzo chętnie, nawet mam nasiona, tylko… nie wiem, czy coś urośnie, one są takie delikatne i podobno szybko zanikają w ogrodach… Przetacznik to dobry pomysł, kłosowiec także.

Wiolka5_7 napisał(a)
Popieram wszystkie zmiany


Ten kawałek rabaty słabo wygląda, musi być jakaś porządna obwódka. Dzięki!

antracyt napisał(a)

Ta kawa, to bardzo urlopowo już wygląda
Zdecydowanie urlopowa! Dziś musiałam co prawda na chwilę wpaść do pracy, za to w gratisie miałam niespieszny spacer i kawę. Lubię, gdy wszystko jest dopięte, pozamykane i nie wisi z tyłu głowy.

Judith napisał(a)

„Nowo Światowo”, rzekłabym .


Judith, 100/100!!!
Martka 20:05, 31 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Moja najbardziej jesienna rabata. Grujecznik łysieje. Na chwilę nawet niebo zrobiło jesienny grymas.


Chopin dorównał wzrostem sąsiadowi.


Alexandra of Kent tyłem do słońca.


Kosmosy mają swój czas.



A dzień krótki…..
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies