Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Gruszka_na_w... 22:15, 27 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Podobnie jak Zuza, obawiałam się zaproszenia do ogrodu judaszowca. I teraz gdzieś tam w głębi serca żałuję. Może jednak warto było podjąć ryzyko. To piękne drzewo.
Heptakodium będziesz podkrzesywać? Ma mieć formę wielopienną?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ElzbietaFranka 22:34, 27 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Martka napisał(a)
Marto, dziękuję obłędne są te kosmosy



Bardzo ladny kosmosy niski widac. Gdzie dorwalas takie nasiona.
Napisz jeszcze kiedy sialas czy przysypywalas ziemia.

Tez jestem w tym roku zachwycona roza Oliwia. Mam ja 3 sezon poprzednie lata byla przerwa miedzy kwitnieciem w tym roku kwitnie bez przerwy wszystkie 3 sztuki i odziwo nie choruja. Rosna kazda w innym miejscu.
Jednak nie ktorymi rozami bede sie musiala pozegnac.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Agatorek 22:50, 27 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
antracyt napisał(a)
Informacja o tym, że preferuje stanowiska zaciszne.


Też o tym czytałam, ale myślę, że Martka mogłaby spróbować . U mnie tak średnio z tymi stanowiskami zacisznymi, a dają radę (bez okrywania). Kupowałam już trochę podrośnięte drzewka (oprócz pierwszego, ale też dobrze się u mnie czuje, teraz jest już dość duży i bardzo rozłożysty).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Helen 07:56, 28 sie 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Marta, jeżeli masz wokół siebie zabudowane działki, to nie bój się sadzić judaszowca, spokojnie da radę
____________________
Helen - Hortensjowo
antracyt 09:19, 28 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Nie chciałam nikogo zniechęcić do judaszowca, napisałam jedynie, że sama z tego powodu bym go nie posadziła u siebie. Mam złe doświadczenie z sadzeniem wrażliwych na przeciągi drzew.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
LIDKA 11:54, 28 sie 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7331
Martuś pokaż szpaler miscantowy bo całe lato chyba nie bylo fot. A to Twój szpaler był moją inspiracją przy obsadzaniu basenowej .
Please
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Magara 23:06, 28 sie 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
Martka, usiłuję nadrobić kilka dni - straszna praca
Kosmosami czarujesz - coś kojarzę, że miałam wysiane ale próba była nieudana. Dlaczego? Nie pamiętam Chyba trzeba dopisać do listy nasionek, ale może niekoniecznie w tej cenie, o której piszesz Tylko gdzie dla tych sierpniowych wielkoludów miejsce znaleźć???
Judaszowca mam, na moim rogalu, takiego z Brico, mały i za małe pieniądze. Ładnie przyrósł w tym roku. Planuje go z rogala zabrać w ramach akcji "za gęsto na rogalu". Ale teraz u Ciebie czytam, że on przeciągów nie lubi i mam dylemat czy go wykopywać skoro tam mu dobrze???
Za kilka dni wrzesień, upały ponoć się od jutra kończą - niech niemoc idzie precz, koronę poprawiamy i do rycia
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Helen 08:25, 29 sie 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Judaszowiec ma palowy korzeń, więc nie wiem czy zniesie przesadzanie.
____________________
Helen - Hortensjowo
Magara 23:52, 29 sie 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
Helen, dzięki, nie wiedziałam. On nieduży więc pewnie dałabym radę go zabrać, ale teraz mam jeszcze więcej wątpliwości
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 00:09, 30 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Daga, lepiej wykop coś innego

Chociaż ja już magnolie (młode były) przesadzałam, one co prawda mają płytkie korzenie, ale podobno nie lubią jakiegoś grzebania w nich.

Zuza, rozumiem Twoje obawy, zwłaszcza, że miałaś już negatywne doświadczenia z wrażliwymi roślinami. Rośliny to loteria, niestety. Czasami zdarza się, że rosną w miejscach, gdzie nie mają teoretycznie szans na przeżycie, a czasami, mając idealne warunki, obumierają.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies