Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Roocika 09:49, 26 sie 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Martka napisał(a)


Dario, w tym roku w sierpniu nie jest jeszcze idealnie, ale już miło. Dla porównania zdjęcia z zeszłego roku. W przyszłym roku będę kontynuowała wysiewy jednorocznych, to świetne i tanie źródło zaopatrzenia w jednoroczne, które zdobią właśnie przez drugą połowę lata.
2021

2022





Melduję, że nadrobiłam

Fajnie tu porosło.

Cienista bardzo ładna.

Jakie drzewa planujesz jeszcze?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
antracyt 09:51, 26 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11746
Martka napisał(a)




Jak nie u Ciebie
Co tam masz za paprocie?
Coś przegapiłam? Po jakie drzewa?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Judith 09:52, 26 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10058
Marta, rabatki piękne, widoki zacne. Ale nic nie poradzisz, że skromne jednoroczne kosmosy kradną szoł . Nieodmiennie mnie zachwycają! .

A jakie drzewa będą ???
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
DariaB 10:19, 26 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Martuś różnice sierpniowe widoczne gołym okiem Ciekawa jestem przyszłego porównania Piękne zdjęcia! Zakątek cienisty przecudnej urody
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Wiaan 11:40, 26 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5322
Śliczne zdjęcia Dołączam do zachwycających się kosmosami, naprawdę zacznę obsadzać niezamieszkałe działki koło mnie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Martka 19:49, 26 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Asiu, Zuzo, Judith, planuję judaszowce, derenie i heptacodium, co do odmian tych pierwszych, to okaże się na miejscu, co w ofercie na żywo będzie dobrze wyglądać. Sylwia uświadomiła mi, że nasz nałóg nie jest groźny i stwierdziłam, że zakupy w tym sezonie jeszcze być muszą Iwonka z Wichrowego pokazała piękne judaszowce, na które Agatorek namawiała mnie już od dawna Anda zresztą też. Upały powinny zelżeć, remont dobiega końca, okoliczności idealne. Zamiast cebulowych będą drzewka.

Asiu, ależ Ty pilna jesteś Cienistą lubię najbardziej ze wszystkich. Zupełnie, jakbym miała kawałek lasu a to tylko rabata 2x2m obok tarasu, od północnej strony domu.

Zuza, zaskoczenie, prawda? Rośliny cienia lubię bardzo, tylko cienia nie mam. Ogrody takiej Ursy, Brzozowej czy April owzdychuję regularnie. Na tej rabatce rośnie kiścień Royal Ruby, trzy pierisy, języczniki, wietlice japońskie, narecznica szerokolistna i górska, poza tym gillenia i anemony. Oraz turzyce palmowe.

Judith, tak! kosmosy w tym roku bezsprzecznie skradły szoł Choć trochę gniotą swoimi gabarytami rozplenice, pozwalam im na ten jednorazowy wybryk.

Dario, Irenka chyba napisała kiedyś, że do szczęścia potrzebne są dwa sezony więc obie z ciekawością czekamy na przyszły

Aneto, z kosmosami na rabatach jest pewien problem, bo one rozmiarami wręcz eksplodują w sierpniu właśnie. Wcześniej siedzą na rabacie małe i niepozorne. Dobrze je z tego powodu dać za ogrodzeniem ogólnie tam, gdzie jest dużo miejsca, bo kto chce trzymać puste rabaty do sierpnia? U mnie w tym roku kosmosy posłużyły jako wypełniacze, natomiast za rok tego miejsca nie będzie dla nich aż tyle.
Martka 19:54, 26 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Jest i u mnie tygrzyk. Na tle szałwii lekarskiej. Jak na niego reagujecie, cieszyć się czy nie?
Przepraszam osoby z arachnofobią za brutalny obrazek.





Judith 21:01, 26 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10058
Ja też myślę o judaszowcu Hearts of Gold na rozkminiane miejsce z wysychajacą trawą .

____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 22:03, 26 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Cena za nasionka kosmosów zwala z nóg.
Marchew w duecie z trawami- coś pięknego! Jude za rok będzie miss forum.
Trzmiel na zawilcach jest wyjątkowo fotogeniczny.
Bardzo dużo radości daje oglądanie zdjęć z Twojego ogrodu.
Tygrzyk jest nieszkodliwy. Trzeba się cieszyć, że zawitał.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Alija 22:53, 26 sie 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Martka napisał(a)
Marto, dziękuję obłędne są te kosmosy




Te kosmosy są naprawdę obłędne, obłędne!
W ogóle to oglądam zdjęcia Twojego ogrodu i nie mogę się nadziwić, kiedy to wszystko tak się rozrosło, no i jaka różnorodność. Super.
A jakie drzewa jeszcze panujesz?
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies