Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Judith 17:20, 17 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9930
Łódkowate młode liście u Anabelki mam i ja. To moje pierwsze Anabelki wiec wiedzy o nich nie mam zbyt wielkiej, ale wydaje mi sie, ze jest ok - po etapie łódkowym rozwijają sie i pojawiają sie kolejne. Dwa krzaczki zaczynaja nawet kwitnąć .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 17:22, 17 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9930
Martka napisał(a)


Judith, to jest świetny pomysł, gdyby nie fakt, że po drugiej stronie ciągnie się właśnie 11m rabata ze szpalerem hortensji bukietowej Tu może być już coś mniej kwitnącego.

Ja nie widzę tu przeciwskazań! . Może być little lime (albo większa lime lihgt) - kwitnie na zielono, pod koniec kwitnienia przebarwia sie na biało .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Juzia 17:26, 17 cze 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38669
A pokaż te Anabelki Tak z bliska

Jak młode pędy oklapły, to za mało wody.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Martka 17:29, 17 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dzisiejszy dzień przybrał inny obrót od planowanego. Nie pokażę Wam szybko efektów "domkniętych rabat", gdyż kory brak! Jeszcze niedawno miałam jej sterty, niepostrzeżenie zapasy stopniały dziś do zera. Producent ma duże zlecenie i dostarczy mi dopiero pod koniec przyszłego tygodnia... trzeba zmienić plany. Pogoda też za tym przemawia. Udało się domknąć rabatę cisowo-grabowo-hakonechloa-ową. Efektów tu się nie spodziewajmy. Cztery kostki z cisa porozrzucane na rabacie, która obsadzona jest hakonechloa macra. A obecnie wręcz micra, trzeba się doszukiwać. Ta rabata będzie miała jeszcze czosnki i tyle. Za dwa sezony będzie to, o co mi chodzi, cisowe sześciany zatopione w hakonechloa. Do wymiany środkowy grab, mrówki, w ogóle bardzo słabo te trzy tutaj ruszyły, lewy ma wciąż liście w fazie pofałdowanej. Możliwe też, że drzewka dostały przez mróz, kiedy odwiedziłam po raz kolejny szkółkę, pozostałe tam dwa egzemplarze też nie były w lepszej kondycji od moich. Te, które mam na innej rabacie, kupiłam z przyciętymi gałązkami, w wersji pal i nic poza tym, ruszyły bez problemu.





 
wiklasia 17:33, 17 cze 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Rodgersje tyle, że to nie krzak a bylina. Ale cienias z niej, no bo cień lubi.
A jak idziesz w Azjatki na rabacie to może skimia japońska?
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Judith 17:42, 17 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9930
Szescianow wprawdzie nie widzę, ale ta rabata bardzo mi sie podoba .

EDIT: nie „bardzo nie sie podoba”, a „bardzo mi sie podoba”! Kurde!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 17:44, 17 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Hahaha Judith, te małe zielone plamki cisowe to przyszłe sześciany Uruchom wyobraźnię 

Edit do editu: Hahaha ja od razu przeczytałam, że się podoba czytamy oczekiwaniami
Martka 17:48, 17 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
wiklasia napisał(a)
Rodgersje tyle, że to nie krzak a bylina. Ale cienias z niej, no bo cień lubi.
A jak idziesz w Azjatki na rabacie to może skimia japońska?


Wiklasia, poprzymierzam. Rodgersje piękne, sama nie wiem jakie kształty najpiękniejsze, Skimia kojarzy mi się ze słabym zimowaniem u nas? Może niesłusznie? Widzę je w grudniu przed Bożym Narodzeniem w koszmarnych cenach w wypasionym centrum ogrodniczym nieopodal, z tego wnioskuję, że piękne i marudy

wiklasia 17:54, 17 cze 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Jak u mnie skimia przetrwała lata to co u Ciebie ma nie przetrwac?
Ja się wywodzę z plemienia tych slabodbajacych o rośliny. U mnie mają prawdziwa szkole życia a nie jakieś dogadzajki i w piernatach chowanie.
Przetrwaj, albo giń- to hasło przewodnie mojego ogródka.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Martka 18:00, 17 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Juzia napisał(a)
A pokaż te Anabelki Tak z bliska

Jak młode pędy oklapły, to za mało wody.


Juzia, takie one. Judith, mówisz, że tak samo masz? Porównajmy Czy tak mają generalnie, czy obie, Twoja i moja mają za mało wody? Oto pytanie

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies