Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 18:07, 17 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
wiklasia napisał(a)
Jak u mnie skimia przetrwała lata to co u Ciebie ma nie przetrwac?
Ja się wywodzę z plemienia tych slabodbajacych o rośliny. U mnie mają prawdziwa szkole życia a nie jakieś dogadzajki i w piernatach chowanie.
Przetrwaj, albo giń- to hasło przewodnie mojego ogródka.


Wiklasia, moja sąsiadka ma takie podejście i powiem Ci, że bardzo bujnie u niej rośnie to, co przetrwało. Jednak w chaosie, w którym miałabym stale zadyszkę. U Ciebie chaosu nie widzę, wnioskuję, że da się pogodzić.
Skimia na liście do rozważenia, acz u Ciebie trochę łagodniejszy klimat niż na Mazovia
Anda 18:15, 17 cze 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344
A Pieris japonica? Aucuba może, ale raczej by nie przezimowala… albo Leucothoe.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Martka 18:31, 17 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ewuś, dziękuję, pieris i leucothoe też do mocnego rozważenia. Patrzę jeszcze raz na ten róg i krzewy w towarzystwie niższym -- to jest to. Mam llukę wiedzy i wyobraźni w kategorii krzewów. U mnie glina i zimy przez to mogą być trudne dla niektórych roślin.

Martka 18:35, 17 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Moja rabata penstemonowo-gaurowo-oraz-różana! - zyskała towarzystwo. Ze stosowania kompostu same korzyści! Dwa pomidorki, dwie cukinie i sałatka - rosną sobie tu pomiędzy. A ja tak zauroczona szałwią Caradonna, że nie śmiejcie się tylko - dumam, czy ona tu też by sobie radziła w tych biało-bordowo-różowych klimatach? Czy to już jednak przesada? Zaczyna mi tu brakować jakiegoś koloru....

Anda 18:36, 17 cze 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344
Glinę można rozluźnić Piasek zagęścić trudniej
A hakone tam już masz zaplanowane? Wg mnie hakone i klony to duet idealny
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:37, 17 cze 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344
Martka napisał(a)
Moja rabata penstemonowo-gaurowo-oraz-różana! - zyskała towarzystwo. Ze stosowania kompostu same korzyści! Dwa pomidorki, dwie cukinie i sałatka - rosną sobie tu pomiędzy. A ja tak zauroczona szałwią Caradonna, że nie śmiejcie się tylko - dumam, czy ona tu też by sobie radziła w tych biało-bordowo-różowych klimatach? Czy to już jednak przesada? Zaczyna mi tu brakować jakiegoś koloru....



Ale tu chyba już jednak miejsca brak…
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Agatorek 18:54, 17 cze 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Martka, ja jeszcze w temacie wysokości klona Atropurpureum. To akurat jest duże drzewo. Drzewo, nie krzew, czy drzewko.
Nie wiem, czy widziałaś, jak piękny okaz ma Anitka
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7741-moj-azyl-na-wichrowym-wzgorzu?page=777

Zobacz mój post, cytuję zdjęcie z tym klonem.
Później Anitka mi odpowiada, że ten klon w zeszłym roku miał Ok. 5 metrów.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Judith 20:19, 17 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Pisałaś wcześniej o młodych listkach Anabelek - u mnie tylko młodziaki są zwinięte. Takie duże jak Twoje już nie. Moim zdaniem - za mało wody. Pogrzeb trochę w ziemi i sprawdź.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
pawel2806 21:23, 17 cze 2021


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
A nie myślałaś do dereniu białym albo rozłogowym do pólcienia się nada
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Wiaan 21:34, 17 cze 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5109
Martka napisał(a)
Ewuś, dziękuję, pieris i leucothoe też do mocnego rozważenia. Patrzę jeszcze raz na ten róg i krzewy w towarzystwie niższym -- to jest to. Mam llukę wiedzy i wyobraźni w kategorii krzewów. U mnie glina i zimy przez to mogą być trudne dla niektórych roślin.


Miałam właśnie zaproponować pieris, mam go na cienistej rabacie i jest totalnie bezobsługowy. Wiosną ma piękne czerwone przyrosty.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies