Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Wiaan 10:40, 16 cze 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5198
Marta nie wiem co to za roślina duża ciemnozielona przy tarasie, czy to cis? Wg mnie jest za duża dla towarzystwa z tym ładnym klonem, a le to tylko moje zdanie, może zrób z niego jakiegoś niwaka
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Anda 11:11, 16 cze 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Martko, tak, znam, ale to zupelnie inny klimat ogrodowy Ten ogrod z zalozenia juz jest inny niz pozostale ogrody tu na forum.

Wiadomo, kazdy ogrodnik ma inny styl, ale na tej rabacie one beda sobie nawzajem kradly show. Moze moglabys je czyms optycznie oddzielic od siebie? Jakas wysoka bylina pomiedzy? Na dodatek ten cis (?) tez jest dosc masywny. Nie jest ani tlem, ani zbyt ozdobny. Ta rabata ma potencjal Przemysl to jeszcze, jesli masz ochote Ja nie chce Ci tu na pewno dopiec, tylko pomoc

Oczywiscie nie wiem, jak wyglada ta reszta rabaty z klonami Sadzilas je wszystkie w jednej linii?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
vita 11:16, 16 cze 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Martka napisał(a)
Kolejna szkółka była nad Zalewem Zegrzyńskim, choć trochę chaotycznie wyeksponowane rośliny i zakupy w pośpiechu, wybór duży, ale trzeba mieć czas i właścicielka też dobrze, aby Ci ten czas dała a paragon też byłby mile widziany Niemniej udało się złapać to, co zmieściło się do auta. Głównie byliny na rabatę z Annabelle.


Znam szkółkę i właścicieli, byli u mnie w ogrodzie, wiele wspólnie zwiedziliśmy i przeżyliśmy. Tamte czasy były dla mnie ogrodowo fascynujące. To wspaniali ludzie, szkółka równie wspaniała. Teraz jest, pewnie chwilowo, inaczej. Mam nadzieję, że wszystko jednak wróci do normy.

Super zakupy, do fioletów żółć? Dobra decyzja z Caradonną, byłoby jej dobrze z czosnkiem Krzysztofa.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Jagodaa 11:39, 16 cze 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Martka, trochę Ci się bałagan zrobi na tej nowej rabacie z klonami. Masz tam jeszcze ten cis i iglaka (?) na pniu. Będziesz robić kulki z tych postawionych cisów?
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
MiluniaB 11:40, 16 cze 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Zaglądam co tam działasz - no działasz
Wpadnę wieczorkiem
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Jagodaa 11:43, 16 cze 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Jeśli mocno chcesz mieć te dwa klony na tej rabacie, to może w miejsce cisa dać tego nowego, cisa łatwo przesadzić, dobrze to znosi. No ale nie wiem, jakie masz co do niego w tym miejscu plany .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
ajka 11:56, 16 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Mi ten cis (jeżeli to cis) też nie pasuje na tej rabacie z klonami.

Ogórek, naprawdę? już? rany, u mnie dopiero pojednycze liście
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Martka 11:57, 16 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
edi75 napisał(a)
No proszę proszę ogóraski już masz piekne


Edyto, warzywnik jest mini, ale cieszy, sałata i rzodkiewka już na talerzach. Nie mam miejsca na taki z prawdziwego zdarzenia, ale też pewnie i mocy czasowych na większą powierzchnię by zabrakło. Pomidory też już dorodne.
Martka 12:01, 16 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiaan napisał(a)
Marta nie wiem co to za roślina duża ciemnozielona przy tarasie, czy to cis? Wg mnie jest za duża dla towarzystwa z tym ładnym klonem, a le to tylko moje zdanie, może zrób z niego jakiegoś niwaka


Aneta, tak, to cis, niwaki to nie jest mój styl, nie przepadam za tą formą roślin. Raczej myślę o radykalnym przycięciu go, ale nie chciałam tego robić od razu po przesadzeniu (kwiecień). Ale bardzo dziękuję za sugestie, będę myśleć, jak ten zakątek rozwiązać.

Martka 12:16, 16 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Anda napisał(a)
Martko, tak, znam, ale to zupelnie inny klimat ogrodowy Ten ogrod z zalozenia juz jest inny niz pozostale ogrody tu na forum.

Wiadomo, kazdy ogrodnik ma inny styl, ale na tej rabacie one beda sobie nawzajem kradly show. Moze moglabys je czyms optycznie oddzielic od siebie? Jakas wysoka bylina pomiedzy? Na dodatek ten cis (?) tez jest dosc masywny. Nie jest ani tlem, ani zbyt ozdobny. Ta rabata ma potencjal Przemysl to jeszcze, jesli masz ochote Ja nie chce Ci tu na pewno dopiec, tylko pomoc

Oczywiscie nie wiem, jak wyglada ta reszta rabaty z klonami Sadzilas je wszystkie w jednej linii?


Ando, jakie dopiec, tu się toczą merytoryczne dyskusje za które jestem wdzięczna! Bardzo! Każda perspektywa dużo wnosi. Dziewczyny, "przemyśliwuję" sobie, ustawiam, zerkam i dumam, bardzo dziękuję za sugestie, kwestia jest otwarta i ja też 

Ogród Jana jest niepowtarzalny, jeden, mój jest zupełnie inny, chodziło mi tylko o widoki na sąsiadujące ze sobą kolory klonów, które nie muszą się kłócić. Jak patrzę na te dwa, Shirasawy/Skeeters, to podoba mi się ich kontrast zieleń - bordo.
Otóż:
1) Wszystkie klony od zachodniej strony domu będą w jednej linii, ten też, tylko na zdjęciu tego nie widać.
2) Myślałam o kostkach z cisa, dlatego po obu stronach stoją te niskie cisy hicksii. A stoją, bo dostałam 12 sztuk i szukam dla nich miejsca. W wielu miejscach w ogrodzie mam/będę je miała, nie kulki a kostki właśnie, myślałam o powtórzeniu ich także w tym miejscu. Ale też nie jestem do końca przekonana, czy tu.
3)Cis z przy tarasie - przesadziłam w kwietniu, rósł przed domem na środku trawnika, mogę przesadzić jeszcze raz, do rozważenia Uznałam w kwietniu, że tu będzie sensownie, bo wytrzyma cień, którego w tym miejscu jest dużo i dodatkowo przesłoni dużą powierzchnię ściany domu. Metr dalej, w miejscu gdzie planuję klon już jest zupełnie inaczej, sporo słońca.

Myślę, poczytam wieczorem co piszecie, koncepcja musi się wypalić w wysokiej temperaturze, mam nadzieję, pomysłów i sugestii

 
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies