Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Własny Vengerberg

Pokaż wątki Pokaż posty

Własny Vengerberg

ajka 18:11, 09 lip 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3994
Kokesz napisał(a)


Orange Dream jest pomarańczowy wiosną a później limonkowy. Teraz jest zielony.
To podobno klon najdłużej trzymający jasnozielony kolor.
Ja mam w cieniu.

Później usunę zdjęcie.





To teraz jestem zszokowana Mój w większości nadal żółto pomarańczowy, ale na słońcu.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Martka 19:22, 09 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziewczyny, wrzucę też i moją fotkę Orange Dream, skoro temat wypłynął Yenno, będziesz miała pogląd, co się z nim może dziać. Mój jak pisałam w kwietniu przemarzł, potem długo był bezlistny, jednak zebrał się i teraz przechodzi powoli w stan zieloności. Daj znać, Yenno, to usunę.
Yenna 21:04, 09 lip 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 574
Marta, nie usuwaj ciekawe porównanie robisz


Hmm, może OD i Shirasawy mają coś wspólnego? Na słońcu się przebarwiają, a w cieniu są zielone?
____________________
Marta z Vengerbergu
Martka 22:03, 09 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
O tak, taka jest zależność. Właściciel Szkółki, w której kupowałam Shirasawy, zalecił mi posadzić go w półcieniu, zbyt zacienione stanowisko spowodowałoby, że straciłby swą charakterystyczną jasną, żywą zieleń, za to pełne słońce przypala zielone odmiany klonów palmowych.
Yenna 22:22, 09 lip 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 574
Marta, że słońce może przypalić to wiedziałam. Nie sądziłam jednak, że aż tak wpływa na przebarwianie.


Domek dla klonika przetrwał ulewy. Na szczęście tym razem wody praktycznie nie było. Tylko w 3 największych dziurach się zebrała.

Zgodnie z naszym domysłami nikomu, nie opłacało się wracać z urlopu w piątek. Mam nadzieję, że już od poniedziałku będą normalnie.
____________________
Marta z Vengerbergu
Anda 07:57, 10 lip 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Dziewczyny, a o ktorej odmianie Acer shirasawanum piszecie? Bo sie gubie Acer to gatunek, shirasawanum to rodzaj, a np. Aureum to odmiana.

Kiedys Jan to fajnie opisal, bo ja nie jestem specem od klonow. Jest jeszcze Acer japonicum i Acer palmatum.


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Yenna 08:46, 10 lip 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 574
Anda napisał(a)
Dziewczyny, a o ktorej odmianie Acer shirasawanum piszecie? Bo sie gubie Acer to gatunek, shirasawanum to rodzaj, a np. Aureum to odmiana.

Kiedys Jan to fajnie opisal, bo ja nie jestem specem od klonow. Jest jeszcze Acer japonicum i Acer palmatum.



O Aureum właśnie

u mnie na razie tylko dwie rośliny rosną w przechowalniku

Acer shirasawanum Aureum
Acer platanoides 'Drummondii'
____________________
Marta z Vengerbergu
Agatorek 11:08, 10 lip 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Świetny domek zrobiłaś dla klona. Teraz mu dobrze .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Yenna 12:08, 12 lip 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 574
Do znudzenia męczy mnie ten okropny płot.

W weekend wertowała pinterest z góry do dołu i z dołu do góry. Powstał pomysł. A może nawet Pomysł? eM wysłuchał, zrobił minę pt: zdurniała mi baba. Uspokoiłam, że sama zrobię, pokazałam jak może wyglądać realizacja. Pomysł został zaakceptowany

Daję sobie dwa tygodnie na zastanowienie (plus brak czasu) i planowo 26.07 biorę się do działania.



Zagadka dnia:
Czy budowlańcy pojawili się w pracy?
Rozwiązanie już wieczorem



Gdyby któraś mądra głowa spojrzała jeszcze na plan i doradziła, czy dobrze wymyśliłam, to będę wdzięczna.
____________________
Marta z Vengerbergu
Martka 13:54, 12 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Yenno, Pomysł zacny, bardzo ciekawy, skrobnij, jak go chcesz zrealizować? Moim niedoświadczonym zdaniem - dobrze sprawdzi się na jakimś krótkim odcinku ogrodzenia i przy założeniu, że dasz odpowiedni przód, w tym przypadku to są bardzo geometryczne, uporządkowane rabaty. Nurtuje mnie, jak chciałabyś ten płot wykonać i czym obsadzić?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies