Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Własny Vengerberg

Pokaż wątki Pokaż posty

Własny Vengerberg

Yenna 09:57, 05 lip 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Marta, ja wiem, że pająki są pożyteczne. Nie zmienia to faktu, że się ich boję

Zaczęłam już przy okazji urabiać eMa. Jak tylko widzę gdzieś żywopłot z cisa, to pokazuję mu, mówiąc: patrz, jaki ładny zielony żywopłot z reguły to działa.... jeszcze kilka razy i powinien on zacząć pokazywać mi
____________________
Marta z Vengerbergu
Martka 11:28, 05 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
metodologia jest bardzo ważna
Dragonka 11:55, 05 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Yenna napisał(a)
Marta, ja wiem, że pająki są pożyteczne. Nie zmienia to faktu, że się ich boję

Zaczęłam już przy okazji urabiać eMa. Jak tylko widzę gdzieś żywopłot z cisa, to pokazuję mu, mówiąc: patrz, jaki ładny zielony żywopłot z reguły to działa.... jeszcze kilka razy i powinien on zacząć pokazywać mi


Mój anty-ogrodowy eM był anty na żywopłot każdy, z cisa też do momentu jak w szkółce 'szukaliśmy' iglaków ( ja oczywiście wiedziałam , że ma być cis albo nic) - zapytałam czy mają cisy, eM oczywiście coś tam się skrzywił, a Pan mówi do niego- panie,żywopłot z cisa to jakbyś pan miał takie ogrodowe porsche .... Kupiliśmy w sumie 101 szt A teraz chwali się każdemu hehe
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Agatorek 20:12, 05 lip 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Dragonka napisał(a)


a Pan mówi do niego- panie,żywopłot z cisa to jakbyś pan miał takie ogrodowe porsche..


Padłam
Świetne porównanie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 20:31, 05 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziewczyny, ale tu lecą teksty i sytuacje  Marto, to już przesądzone w zasadzie, że będziesz miała żywopłot z cisa
ajka 22:07, 05 lip 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4020
Klonik Aureum piękny, nie wygląda, żeby był przypalony, więc raczej cieszyłabym się z jego przebarwień.

Co do twojego planu: nie boisz się, że jabłonki przysłonią ci za mocno warzywniak? Będzie odpowiednio dużo słońca?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Yenna 13:54, 07 lip 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Dragonka napisał(a)


panie,żywopłot z cisa to jakbyś pan miał takie ogrodowe porsche ....

padłam

Martka napisał(a)
Marto, to już przesądzone w zasadzie, że będziesz miała żywopłot z cisa

W takim razie pozostało znaleźć dobrą szkółkę


ajka napisał(a)
Klonik Aureum piękny, nie wygląda, żeby był przypalony, więc raczej cieszyłabym się z jego przebarwień.

Co do twojego planu: nie boisz się, że jabłonki przysłonią ci za mocno warzywniak? Będzie odpowiednio dużo słońca?

no właśnie wczoraj znalazłam ślady przypalenia Nie czekamy więc, aż panowie będą budować dalej, tylko po południu będziemy kombinować z siatką cieniującą.

A co do planu: czemu mają przesłonić? Jabłonki mają rosną od północy, warzywnik od południa. Liczę, że wszystko będzie ok


poplon sobie pięknie wschodzi. Chciałam wykorzystać wodę, dać reszcie nasionek więcej szans, więc zrosiłam działkę. Zajęło mi to skromne 2h. eM, powiedział, że następnym razem jak wpadnę na równie genialny pomysł to mam kupić końcówkę zraszającą do węża i po prostu przestawiać
____________________
Marta z Vengerbergu
Martka 17:58, 07 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Yenna napisał(a)


W takim razie pozostało znaleźć dobrą szkółkę



Czyń

Akcja cieniowania klonika - możesz kupić metr zielonej siatki - tzw. "szmaty" która wisi na ogrodzeniach i wbić paliki, szmatę rozpiąć na nich nad klonem? Taki a la daszek podobny do tych w szkółkach, tylko mini?
Poplon - świetny pomysł i realizacja nie znam się na tym, ale bardzo przekonująco i obiecująco brzmi.
ajka 22:00, 07 lip 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4020
Yenna napisał(a)


no właśnie wczoraj znalazłam ślady przypalenia Nie czekamy więc, aż panowie będą budować dalej, tylko po południu będziemy kombinować z siatką cieniującą.

A co do planu: czemu mają przesłonić? Jabłonki mają rosną od północy, warzywnik od południa. Liczę, że wszystko będzie ok


Mój Orange Dream też jest przypalony, ale mam nadzieję, że z czasem dostosuje się do warunków. Ewentaulnie za rok będę kombinować. Nie wiem co bardziej mu zaszkodziło: słońce, przymrozki czy wiatr. A może wszystko naraz. Musi sobie radzić. W przyszłym roku może trochę osłonią go trawy. Aconitifolium już dość długo rośnie przy tarasie, też nie ma zbyt dobrych warunków, posadzony w przeciągu, na wiosnę trochę obrywa, ale potem szybko się regeneruje. Niestety moja działka straszne wygwizdajewo.

A z jabłonkami w takim razie może faktycznie będzie ok, z tymi stronami świata to ja się nie znam
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Yenna 09:21, 08 lip 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Martka napisał(a)



Akcja cieniowania klonika - możesz kupić metr zielonej siatki - tzw. "szmaty" która wisi na ogrodzeniach i wbić paliki, szmatę rozpiąć na nich nad klonem? Taki a la daszek podobny do tych w szkółkach, tylko mini?

Taki był plan. Wczoraj kupiłam szmatę o 70% zacienienia. Ta z płatów ma z reguły 95%, więc stwierdziłam, że to ciut za dużo
Tylko zajechałam na działkę razem z deszczem. Może dziś się uda.


ajka napisał(a)


Mój Orange Dream też jest przypalony, ale mam nadzieję, że z czasem dostosuje się do warunków. Ewentaulnie za rok będę kombinować. Nie wiem co bardziej mu zaszkodziło: słońce, przymrozki czy wiatr. A może wszystko naraz. Musi sobie radzić. W przyszłym roku może trochę osłonią go trawy. Aconitifolium już dość długo rośnie przy tarasie, też nie ma zbyt dobrych warunków, posadzony w przeciągu, na wiosnę trochę obrywa, ale potem szybko się regeneruje. Niestety moja działka straszne wygwizdajewo.

Orange Dream jest pomarańczowy lekko w sezonie, prawda?
A Aconitifolium wygląda ciekawie. Przebarwia się dopiero na jesień?
____________________
Marta z Vengerbergu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies