Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Własny Vengerberg

Pokaż wątki Pokaż posty

Własny Vengerberg

Wiolka5_7 10:36, 30 mar 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
Ja też na końcu zakładałam trawniki, kosiłam wcześniej chwastowisko ... Najpierw żywopłoty posadź i drzewa ,bo one rosną długo a potem rabaty i trawnik na końcu
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Yenna 11:33, 30 mar 2022


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 583
Judith, poproszę priv aż skoczyłam się upewnić, ale dobrze pamiętałam, że piękną masz trawę


Daria, tak się chyba skończy. Zapewne te rabaty będą wstępnie wytyczone, ale poleżą pod kartonami sobie.

Wiolu, no właśnie chwastowisko średnio chcę mieć ze względu na małą Chochliczkę. Chcę jej jak najszybciej "wynagrodzić", czas jeżdżenia na budowę. Widzę, że ją to męczy i chciałaby się po prostu tam bawić. Dlatego trawnik jest niestety priorytetem. Poza tym, żywopłot i drzewa.
____________________
Marta z Vengerbergu
Wiaan 12:33, 30 mar 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Marta dobra decyzja, rabaty sobie poczekają, sama zobaczysz jak zacznie Ci się klarować co chcesz na nich mieć. Fajnie jest trochę pomieszkać i zobaczyć skąd patrzysz na ogród, gdzie chcesz mieć coś na co uwielbiasz patrzeć, jak operuje słońce w ciągu całego dnia
Zanim się wprowadziłam w życiu nie wiedziałabym gdzie będę chciała hortensje, drzewa czy iglaki. Jak masz miejsce to pamiętaj zrób miejsce na rabatę większą niż myślisz nie pożałujesz trawnik w wyznaczonym miejscu sobie posiejesz, a jak będziesz chciała nawadnianie to tak jak Judith pisała zawsze można to zrobić bez szkody dla trawy, a z korzyścią, że nie będziesz w kółko zmieniać zraszaczy jak u mnie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 12:41, 30 mar 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Yenna napisał(a)
Judith, poproszę priv aż skoczyłam się upewnić, ale dobrze pamiętałam, że piękną masz trawę
[...]

Poszło!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Yenna 22:53, 30 mar 2022


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 583
Popatrzyłam dziś na swój rozpi.... znaczy bałagan budowlany. Widzicie tu ogród ze mną, prawda?


Z pozytywów:
w poniedziałek wracają murarze dokończyć fundament pod zewnętrzną jednostkę pompy ciepła. To będzie znaczyło, że wszystkie zewnętrzne prace budowlane są zakończone i można sprzątać

____________________
Marta z Vengerbergu
Judith 23:40, 30 mar 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Zachowaj to zdjęcie. Będzie za kilka lat do biforaftera :-j,
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
anuska2507 10:03, 31 mar 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2570
Yenna napisał(a)
Dom stoi

Hej! Gratuluję domu Zakończenie kolejnego etapu prac to z pewnością ogromna radość. Ani się obejrzysz, a już będziecie mieszkać i wcielać ogrodowe plany w życie Będę zaglądać.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 10:12, 31 mar 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2570
Yenna napisał(a)

Ale ci zazdraszczam tego klona Też na niego "zachorowałam" chyba ze 2 lata temu, ale nigdy nie widziałam go na żywo, ani nie trafiłam na niego w pobliskich szkółkach. W akcie desperacji jestem gotowa zamówić go przez neta, ale boję się, że przyjdzie krzywy badylek.
Czy Twój ma koronę szczepioną na pniu?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
DariaB 10:48, 31 mar 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Yenna napisał(a)
Popatrzyłam dziś na swój rozpi.... znaczy bałagan budowlany. Widzicie tu ogród ze mną, prawda?


Z pozytywów:
w poniedziałek wracają murarze dokończyć fundament pod zewnętrzną jednostkę pompy ciepła. To będzie znaczyło, że wszystkie zewnętrzne prace budowlane są zakończone i można sprzątać



A pewnie, że widzimy będzie tam szybciej niż myślisz, jeszcze niedawno ja miałam taki bajzel, teraz mam mniejszy
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Yenna 12:24, 31 mar 2022


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 583
anuska2507 napisał(a)

Ale ci zazdraszczam tego klona Też na niego "zachorowałam" chyba ze 2 lata temu, ale nigdy nie widziałam go na żywo, ani nie trafiłam na niego w pobliskich szkółkach. W akcie desperacji jestem gotowa zamówić go przez neta, ale boję się, że przyjdzie krzywy badylek.
Czy Twój ma koronę szczepioną na pniu?


Aniu, po pierwsze witaj zapraszam do zaglądania.
W zeszłym roku było ich sporo w jednym z CO w okolicy. Mieli właśnie dwa rodzaje szczepionych drzewek. Taki, jak moje i takie bardziej z okrągłą koroną. Wydaje mi się, że to właśnie te drugie, były szczepione na pniu.



DariaB napisał(a)


A pewnie, że widzimy będzie tam szybciej niż myślisz, jeszcze niedawno ja miałam taki bajzel, teraz mam mniejszy

Wiem, że ten bajzel będę długo sprzątać.
Wkurza mnie tylko "stracony rok". Planowałam, żeby to było sprzątnięte na jesieni. A tu dupa. W styczniu dopiero dach robili, więc to wszystko przesunęło.
____________________
Marta z Vengerbergu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies