Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Własny Vengerberg

Pokaż wątki Pokaż posty

Własny Vengerberg

DariaB 13:24, 29 kwi 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3028
Yenna napisał(a)
Projekt indywidualny

Tak, to jest efekt deski. Nie wiem, czy na tym zdjęciu będzie lepiej widać. Jakość trochę cierpi przy wgrywaniu.


Teraz widać lepiej ja mam stolarkę w kolorze Twojej deski
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Yenna 12:51, 05 maj 2022


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 534
Wszystkie klony już ruszyły i żyją

My powoli sprzątamy działkę.

W między czasie trwają dyskusje nad ogrodzeniem.

Przez niesłowność ekipy sprzątającej musieliśmy przełożyć odwodnienie. Mają wejść w przyszły wtorek lub środę.
____________________
Marta z Vengerbergu
DariaB 14:01, 05 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3028
Ech z tymi fachowcami człowiek musi mieć pokłady cierpliwości.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Patrycja_KG_Lu 15:00, 10 maj 2022


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2566
Cześć Marta. Powodzenia z budowlańcami! Ja jestem dopiero na etapie tynków wewnętrznych, a do elewacji jeszcze daleko. Budowa uczy cierpliwości.

Z mężem stwierdziliśmy, że skoro i tak rośliny przysłonią płot to na 3-stronach działki dajemy zamiast ogrodzenia panelowego lub innego droższego, ogrodzenie z siatki i metalowych słupków. Wychodzi ekonomiczniej. Może w niektórych fragmentach wymagających osłonięcia od wiatru damy tymczasowo matę taką zieloną na siatkę zanim podrosną wystarczająco rośliny. A wy jakie ogrodzenie rozważacie?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
LIDKA 17:46, 10 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6886
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Cześć Marta. Powodzenia z budowlańcami! Ja jestem dopiero na etapie tynków wewnętrznych, a do elewacji jeszcze daleko. Budowa uczy cierpliwości.

Z mężem stwierdziliśmy, że skoro i tak rośliny przysłonią płot to na 3-stronach działki dajemy zamiast ogrodzenia panelowego lub innego droższego, ogrodzenie z siatki i metalowych słupków. Wychodzi ekonomiczniej. Może w niektórych fragmentach wymagających osłonięcia od wiatru damy tymczasowo matę taką zieloną na siatkę zanim podrosną wystarczająco rośliny. A wy jakie ogrodzenie rozważacie?


Siatka na ogrodzenie jest ok. Ale ja bym dała teraz podmurówke wkopana na 20-30 cm.
Ja wprawdzie zrobilam betony ale z 2 stron dzialki sa haszcze i mi zielsko przełazi rozlogami i korzeniami. Musze plewic za tujami a wiecie jak sie plewi perz.
No masakra jakas.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 17:50, 10 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6886
Marta ładny dom. Te ala deseczki i ich kolor bardzo ładne.
Kibicuję Ci.
Budowałam dom z mężem w wiecznej delegacji to wszyskie dylematy, ekipy , nerwy , decyzje na szybko znam. Na szczęście to już za mną.

Ide kosic zaraz mój zachwaszczony nowy trawnik 1 raz. Teraz on mi sen z powiek spędza.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Patrycja_KG_Lu 15:13, 11 maj 2022


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2566
Lidka - cenna uwaga. Podmurówka będzie pomocna w walce z inwazyjnymi chwastami od sąsiadujących działek.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Rojodziejowa 16:06, 11 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8272
LIDKA napisał(a)


Siatka na ogrodzenie jest ok. Ale ja bym dała teraz podmurówke wkopana na 20-30 cm.
Ja wprawdzie zrobilam betony ale z 2 stron dzialki sa haszcze i mi zielsko przełazi rozlogami i korzeniami. Musze plewic za tujami a wiecie jak sie plewi perz.
No masakra jakas.

Ja mam tak z musu na skarpie. Tam murki nie wchodziły w grę i wyłazi mi zza tej siatki cholerstwo. Zastanawiam się, czy nie posadzić przy siatce czegoś co by stanowiło jakąkolwiek barierę… ale kurcze chwast przejdzie zawsze.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Patrycja_KG_Lu 10:52, 05 cze 2022


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2566
Marta, jak tam postępy u Ciebie? Jak tam klony?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Martka 20:54, 22 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Marto, ja także jestem ciekawa postępów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies