Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koroną w tle

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koroną w tle

Annna12 22:57, 04 lip 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Alija napisał(a)


Czuprynki super, klapeczki też.
Grad miałaś niezły, nikomu nie życzę.
Pozdrawiam.


Witaj Dzięuję za odwiedziny i ciepłe słowa
____________________
Ogród z koroną w tle...
Annna12 23:03, 04 lip 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
U mnie dziś takie zbiory... jakoś tak wyszło przy urywaniu suchych końców tulipanków że niektóre wyjmowałam z cebulkami więc... wykopałam wszystkie!!! No i chwalę się zbiorami. Kupiłam 50 cebulek, a teraz mam na oko z 250? Ciekawe czy z tych przybyszowych jak posadzę je jesienią, wyrosną pełnowartościowe tulipany. Jestem mega ciekawa. Z jednej cebulki teraz mam nawet i 6 - jak na zdjęciu. Myślę, że w kupie mogłby sobie wszystkie nie proadzić. Zobaczymy co z tego będzie...

____________________
Ogród z koroną w tle...
Kasia_CS 23:10, 04 lip 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Bardzo ładne cebulki uzyskalas a jaka to odmiana jest?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Annna12 23:16, 04 lip 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Kasia_CS napisał(a)
Bardzo ładne cebulki uzyskalas a jaka to odmiana jest?


Kasiu to Groeland. Są na zdjeciach. Piękne były, smukłe i długo się trzymały. Zaskoczyła mnie ilość cebulek, są naprawdę w dobrej kondycji. Ale przyznaje, że zasilałam je Azofoską - pierwszy raz jak pojawiły się liscie tulipanów a drugi podczas kwitnienia. Może to pomogło? Scięłam szypułki kwiatów po przekwitnięciu a reszta sobie usychał do dziś. Eksperymentalnie w innej części ogrodu, ściełam zielone liście dużo wcześniej i zostawiłam cebule na zimę ale aż z ciekawości jutro odkopię je i sprawdzę stan cebulek po ciekawość mnie zżera
____________________
Ogród z koroną w tle...
Basieksp 23:19, 04 lip 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10322
Piękna lawenda nie znałam takiego patentu, muszę wypróbować
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Annna12 23:43, 04 lip 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Basieksp napisał(a)
Piękna lawenda nie znałam takiego patentu, muszę wypróbować


Basiu wszystko co lubi zasadowe podłoże można tak potraktować. Skorupki rozdrobnione się szybciej rozłożą więc ja je blenduję z wodą. Podlewam tą miksturką jeszcze cisy...
____________________
Ogród z koroną w tle...
Jagodaa 23:46, 04 lip 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Już zaczęłam zbierać skorupy
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Kasia_CS 23:50, 04 lip 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Faktycznie Groenland pięknie się utrzymują i długo-tez je mam i też zawsze zostawiam je do oporu. Ale chyba mi się c tak nie rozmnożyły nigdy! A nawozilam je nawozem do cebulowych...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Annna12 23:51, 04 lip 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Jagodaa napisał(a)
Już zaczęłam zbierać skorupy


Haha To ja cyknę jutro na zachętę fotkę mojej lawendy a każdy kolejny dzień będziemy zaczynać od jajecznicy
____________________
Ogród z koroną w tle...
Annna12 23:55, 04 lip 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Kasia_CS napisał(a)
Faktycznie Groenland pięknie się utrzymują i długo-tez je mam i też zawsze zostawiam je do oporu. Ale chyba mi się c tak nie rozmnożyły nigdy! A nawozilam je nawozem do cebulowych...


Kupiłam je jakoś tak bez przekonania - dobra cena była... Ale efekt mnie powalił. Nawet liście były jakieś takie... spektakularne (hmm.. głupio brzmi zachwyt liśćmi... no ale serio) długo się trzymały i takie na baczność cały czas) Natomiast ja myślę sobie, że gdybym ich nie wykopała to napewno te cebulki wszystkie by nie dały rady na wiosnę bo chyba by im było za ciasno... No sama nie wiem ale naprawdę - z jednej cebulki mam teraz od 4-6 nowych...
____________________
Ogród z koroną w tle...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies