Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek

aciaz1000 09:05, 28 kwi 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Wczoraj włączyliśmy dzieciakom bajkę i zrobiliśmy siatkę wokół rabaty.
Niestety pas dla psa przy krawężniku się nie sprawdzi, okropnie wygląda ta siatka ale niestety coś za coś.

Mój szkodnik poprostu nie widzi roślinek mniejszych niż metr Szkoda mi sadzić żeby wszystko połamał. Druga sprawa jak rozłożę kartony obawiam się że mogły by latać po całym podwórku w postaci wiórków

Siatki nam brakło więc dziś będziemy kończyć, oczywiście jak zaczniemy się podłączać pod kanalizację trzeba będzie to rozebrać ale to raczej nie problem.


____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
anuska2507 09:52, 28 kwi 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
aciaz1000 napisał(a)


Aniu daj znać jak wrzucisz zdjęcia

Ja jestem z górnego śląska, tyle że to ogrodzenie narażone na silne wiatry. Ale może bym potestowała w innym miejscu


Wrzuciłam u siebie zdjęcia
Hmm jak silne wiatry, to chyba byłabym ostrożna z laurowiśnią. Ja niby w ciepłym rejonie, ale mam dom na lekkim pagórku, niczym (jeszcze) nie osłonięty i widzę, że między domem a lasem jest przeciąg. Tam laurowiśnia gorzej sobie poradziła. Ta która rośnie na patelni, ma się świetnie. Ale może Ci się sprawdzi na jakieś niższe żywopłoty, przegrody
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
aciaz1000 10:16, 28 kwi 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Aniu zaglądałam i jest pięknie Masz rację nie będę ryzykować ale wykorzystam laurowiśnię w innym miejscu bo jest naprawdę piękna. Może za domem się sprawdzi, tam mniej wieje ale to w przyszłości bo roboty mam aż nadto

____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
aciaz1000 10:33, 28 kwi 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Aktualizacja patyków: ze stu jakieś 30 już uschło..

Dwa patyki Vanilla Frise puściły ładne gałązki chyba coś z tego będzie

Podsumowywując mam:

1 Grandiflora
2 Magical moonlight
1 Little limelight
1 Vanilla Frise
2 patyki Vanilla Frise

Wiem, wiem powinno się sadzić ładnie grupami.. Ale może da się je ładnie poukładać na tej mojej rabacie? Miałam nadzieję na sadzonki z patyków ale średnio to widzę, więc pewnie będę dokupywać.
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
anuska2507 13:32, 28 kwi 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Z patykami chyba musisz spokojnie zaczekać, z tego co dziewczyny pisały to dopiero latem zobaczysz, czy się ukorzeniły i żyją.

Ja z tych hortensji wybrałabym 3 odmiany. Nie znam ich dobrze, ale wydaje mi się że Little Lime może być niższa od pozostałych i ją bym dała gdzie indziej. A z pozostałych 3 możesz porobić grupki, np. kilka sztuk Vanilla Frise, kilka Grandiflora itd.

Albo wybrać jedną, dokupić, a te co ci zostaną rozlokować na innych, mniejszych rabatach.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
aciaz1000 08:20, 29 kwi 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Patyczki - najpierw puściły listki z pączków i teraz zwiędły, myślę że z tych nic już nie będzie. Te na których listki wciąż się trzymają - cierpliwie czekam

Pomysł z grupkami jest super! Tak zrobię.
Rozlokowanie na mniejszych rabatach nie wchodzi w grę, przy naszym tempie wątpię żeby udało się jeszcze wyznaczyć miejsce pod nową rabatę.
A ta rabata jest ogromna i będzie świeciła pustkami, znając życie w tym roku wsadzę - w przyszłym będę przesadzać

Litlle Lime może być w donicy? ktoś wie?
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
anuska2507 09:15, 29 kwi 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Na razie zostawiłabym wszystkie, jeść nie wołają, może akurat coś odbije
Ja w tym roku też spróbowałam ukorzeniać hortensje. Mam patyki Lime Light, Silver Dollar, Phantom i Pastel Green. Jeśli coś by się ukorzeniło, mogę się z Tobą podzielić, bo dla mnie chyba wystarczą sadzonki Silver Dollar kupione w biedzie

Hortek w donicach nie mam, ale chyba możesz posadzić.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
aciaz1000 09:37, 29 kwi 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
anuska2507 napisał(a)
Na razie zostawiłabym wszystkie, jeść nie wołają, może akurat coś odbije
Ja w tym roku też spróbowałam ukorzeniać hortensje. Mam patyki Lime Light, Silver Dollar, Phantom i Pastel Green. Jeśli coś by się ukorzeniło, mogę się z Tobą podzielić, bo dla mnie chyba wystarczą sadzonki Silver Dollar kupione w biedzie

Hortek w donicach nie mam, ale chyba możesz posadzić.


Masz rację, jeść nie wołają niech sobie czekają a może mnie miło zaskoczą

Szukałam tych sadzonek w biedrze ale chyba mnie ktoś wyprzedził
Jak będziesz miała coś na zbyciu z chęcią przyjmę/kupię
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
LIDKA 20:26, 29 kwi 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7062
aciaz1000 napisał(a)
Patyczki - najpierw puściły listki z pączków i teraz zwiędły, myślę że z tych nic już nie będzie. Te na których listki wciąż się trzymają - cierpliwie czekam

Pomysł z grupkami jest super! Tak zrobię.
Rozlokowanie na mniejszych rabatach nie wchodzi w grę, przy naszym tempie wątpię żeby udało się jeszcze wyznaczyć miejsce pod nową rabatę.
A ta rabata jest ogromna i będzie świeciła pustkami, znając życie w tym roku wsadzę - w przyszłym będę przesadzać

Litlle Lime może być w donicy? ktoś wie?


Ja ma w donicach wims red. Rosną dobrze. Woda i nawóz. Teraz bedzie ich 3 sezon, na przyszly rok planuje dac do gruntu
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
aciaz1000 08:09, 01 maj 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Lidla super, dobrze wiedzieć

Zaczęliśmy zabawę w kartony ale z kora będzie gorzej, po trochu przywozimy tyle ile wejdzie do auta

Zupełnie inaczej wygląda kawałek wysypany korą, no robi robotę

Przy okazji dokupuje po 2 cisy hicksi i uzupełniam miejsca po klonach. Wczoraj w sklepie na O znalazłam cisy formowane w stożki przecenione z 140zł i niewiele myśląc wzięłam dwa bo się w nich zakochałam a teraz się zastanawiam gdzie je wkopać, głupek ze mnie.

Jak myślicie ? Myślałam o tarasie - z dwóch stron po jednym, albo przed wejściem ?
Mąż mówi żeby narazie wkopać na początek tej rabaty przy ogrodzeniu.

A może w dwóch donicach przed wejściem ? Ale nie wiem jak zimowanie cisów w donicach ?
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies