Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek

aciaz1000 14:07, 30 maj 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Jeszcze jedna sprawa! Postawić je na trawie? Czy lepiej wyłożyć teren dookoła czymś i wysypać zrębkami albo żwirkiem?

____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
anuska2507 15:28, 30 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Świetne skrzynie! Ja jakoś u siebie nie jestem przekonana do skrzyń, chociaż u kogoś mi się podobają
Praktycznie i ładnie będzie jeśli przestrzeń wokół skrzyń czymś wysypiesz, np. żwirkiem. Nie będziesz miała problemów z koszeniem trawy w zakamarkach. Jeśli dasz je na południowej ścianie domu, mogą tworzyć taką szeroką opaskę.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
aciaz1000 13:33, 31 maj 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
anuska2507 napisał(a)
Świetne skrzynie! Ja jakoś u siebie nie jestem przekonana do skrzyń, chociaż u kogoś mi się podobają
Praktycznie i ładnie będzie jeśli przestrzeń wokół skrzyń czymś wysypiesz, np. żwirkiem. Nie będziesz miała problemów z koszeniem trawy w zakamarkach. Jeśli dasz je na południowej ścianie domu, mogą tworzyć taką szeroką opaskę.


Będę przymierzać i zobaczymy jak to wygląda

Ze złych informacji - miseczniki opanowały moje cisy
Popryskałam Mospilanem ale 3 godziny później zaczęło lać, i nie wiem czy czekać na koljny oprysk tydzień czy już powtórzyć.

Skąd ja będę wiedziała że oprysk pomógł? Te miseczki przecież zostaną na krzakach a obrać je wszystkie to raczej niemożliwe.
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
aciaz1000 15:12, 06 cze 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Dzień dobry,

Jak dobrze pójdzie to dziś obsadzę pierwszą skrzynię w "warzywniaku", folia kubełkowa już czeka na zabezpieczenie skrzynek

Na dno wrzucę patyki, trochę ziemi darniowej i na wierzch ziemię z worków.
Wiem że to nie idealna mieszanka ale czasu już brak i funduszy na róźne dobrodziejstwa.
W przyszłym roku dorzucę kompostu - może już coś się przerobi.
Co ma być to będzie
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
aciaz1000 08:11, 13 cze 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Skrzynki obsadzone warzywami, szkoda że kompostu nie mam bo przez tą workowaną "ziemię" woda po prostu przepływa nawet po dużych deszczach. Problem jest bo pojawiły się mrówki w skrzyniach, jakieś pomysły jak je wygonić?

Posadziłam stipę na rabacie, ale coś bardzo licha jest. U innych widzę prawdziwy koński ogon a u mnie takie malusie kępki, jakie wsadziłam takie są. Może potrzebują dokarmienia, ale wątpię żeby dogoniły.

Cisy nabrały w końcu koloru soczystej zieleni, zaczęłam walkę z misecznikiem. Oskubałam wszystkie miseczki które udało mi się zauważyć i zrobiłam oprysk. Troszkę zaczęły obrastać u dołu, ale nadal wyglądają jak maczugi
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
LIDKA 05:52, 14 cze 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7063
Cześć.
Dawno mnie nie było.
Na miseczniki kup jeszcze jakis 1 preparat i pryskaj na zmiane co 2 tyg. Trudno utrafic moment kiedy te szkodniki wyleza z miseczek.

Kompost produkuj i dasz do skrzyń za rok. Siostra gdzies kupuje ziemie w workach i ona taka tłusta jakby jest. Musze powiedziec zeby foto zrobila tego worka
Ja kupuje workowany kompost. Czasem jest fajny a czasem chyba oszukany. A kosztuje nie mało.

Stipy nie mam bo sie jej boje. Hihi
Te legendy o rozsiewaniu mnie przerazaja. Ona chyba lubi przepuszczalną ziemię.

Fajnie że działasz dalej.
Skrzynki fajne. Chcialab malutki warzywniak ale wracam do pracy i jie wiem czy chęci i czasu mi by starczylo na obróbkę go.



____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
anuska2507 11:49, 14 cze 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Wrzuć fotkę skrzyń Gdzie je ulokowałaś?
Stipy mam od zeszłego roku, faktycznie się wysiewają, nawet wczoraj zauważyłam kolejne małe siewki, ale jeszcze nie uważam tego za uciążliwe
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
aciaz1000 10:53, 20 cze 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
LIDKA napisał(a)
Cześć.
Dawno mnie nie było.
Na miseczniki kup jeszcze jakis 1 preparat i pryskaj na zmiane co 2 tyg. Trudno utrafic moment kiedy te szkodniki wyleza z miseczek.

Kompost produkuj i dasz do skrzyń za rok. Siostra gdzies kupuje ziemie w workach i ona taka tłusta jakby jest. Musze powiedziec zeby foto zrobila tego worka
Ja kupuje workowany kompost. Czasem jest fajny a czasem chyba oszukany. A kosztuje nie mało.

Stipy nie mam bo sie jej boje. Hihi
Te legendy o rozsiewaniu mnie przerazaja. Ona chyba lubi przepuszczalną ziemię.

Fajnie że działasz dalej.
Skrzynki fajne. Chcialab malutki warzywniak ale wracam do pracy i jie wiem czy chęci i czasu mi by starczylo na obróbkę go.





Kupiłam jeszcze Karate Zeon czyli walka rozpoczęta
Podpytaj proszę siostrę o tą ziemię, bo to co ja mam to mam wrażenie że sam torf(zależy też od worka). Ale ogólnie szału nie ma. Poziom ziemi w skrzyniach po deszczach opadł o jakieś 20cm to może troszkę podsypię.

Lidka ja w tamtym roku kupiłam 2 mini skrzynki, wsadziłam tylko pietruszkę, seler i por. Miałam multum zieleniny do rosołu i nic przy tym nie robiłam. Polecam
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
aciaz1000 11:08, 20 cze 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
anuska2507 napisał(a)
Wrzuć fotkę skrzyń Gdzie je ulokowałaś?
Stipy mam od zeszłego roku, faktycznie się wysiewają, nawet wczoraj zauważyłam kolejne małe siewki, ale jeszcze nie uważam tego za uciążliwe


Już pokazuję. Może nie jest to idealne miejsce, ale to u mnie standard że muszę popełnić masę błędów i potem przerabiać


Tutaj tuż po posadzeniu - 2 skrzynie, zrobię dzisiaj więcej fotek.


____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
Agatorek 12:08, 20 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
aciaz1000 napisał(a)
Skrzynki obsadzone warzywami, szkoda że kompostu nie mam bo przez tą workowaną "ziemię" woda po prostu przepływa nawet po dużych deszczach. Problem jest bo pojawiły się mrówki w skrzyniach, jakieś pomysły jak je wygonić?

Posadziłam stipę na rabacie, ale coś bardzo licha jest. U innych widzę prawdziwy koński ogon a u mnie takie malusie kępki, jakie wsadziłam takie są. Może potrzebują dokarmienia, ale wątpię żeby dogoniły.

Cisy nabrały w końcu koloru soczystej zieleni, zaczęłam walkę z misecznikiem. Oskubałam wszystkie miseczki które udało mi się zauważyć i zrobiłam oprysk. Troszkę zaczęły obrastać u dołu, ale nadal wyglądają jak maczugi


Daj szansę stipie. Kiedy ją sadziłaś?
U mnie niektóre kępki były wykopywane przez Venus i większość przeżyła . A teraz naprawdę są gruuuuube (wstawiłam wczoraj fotki). Były kupowane rok temu w doniczusiach mniejszych niż p9. W takich wielopakach .
Niczym nie dokarmiam, tam gdzie są posadzone jest raczej sucho. Podlewam tą rabatę raz w tygodniu, o ile nie pada (a stipy dość oszczędnie ).

Trzymam kciuki za walkę ze szkodnikami. I za znalezienie dobrego kompostu. Dobrze mieć jednak własny .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies