Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja

Loosiuu 21:30, 06 paź 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Od dawna tak mają? Kiedy to się zaczęło?
Na zdjęciu brązowe pędy są w dolnej części rośliny. Może jakiś kot się załatwił? Poobcinaj te pędy i obserwuj. Sprawdź jak wygląda pień przy ziemi.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
malkul 22:09, 06 paź 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
W jaki sposób sprawdzić? na co mam zwrócić uwagę? to nei są młode okazy mam je już chyba 4 rok.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
beta 08:14, 07 paź 2014


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
moje tuje tez tak wyglądają...póki co czyszczę je z brązowych igieł i czekam

ale chętnie usłyszę odpowiedź na Twoje pytanie
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Mazan 17:10, 07 paź 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Malkul

Spójrz na str 6 tego wątku na wpis Jagody i dalsze komentarze. Może to tylko to?


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Gardenarium 11:04, 08 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
beta napisał(a)
moje tuje tez tak wyglądają...póki co czyszczę je z brązowych igieł i czekam

ale chętnie usłyszę odpowiedź na Twoje pytanie


Czyszczenie czyszczeniem, ale jeśli zobaczysz że jest sucho to przede wszystkim dolewaj tuje, zima idzie, a one muszą uzupełnić wodę, jesień jest bardzo sucha, jak grzebię w ogrodach, to tylko 5 cm od góry jest wilgotne, a tu gdzie korzenie, susza straszna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beta 12:58, 08 paź 2014


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
tak zrobię Danusiu...dziękuję
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Karol99 20:33, 26 sty 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witajcie, moje tuje od wiosny strasznie zmarnialy, mają brązowe końcówki, brakuje im soczystej zieleni, w środku strasznie obsypaly się igły (w innym szpalerze są strasznie gęste). Rosną na ciężkiej glebie , glinie kiedy były sadzonek dodaliśmy torf. Tuje teraz mają 5 lat, mają szmatę a pod nimi znajduje się straszna gruba warstwa igliwia i dodatkowo kora. Planuję zdjąć mate i całkowicie usunąć igliwie. Czy możliwe że to jest problemem, ze tak zmarnialy? Fotki dorzucę jutro..
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gardenarium 09:18, 27 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na 100 % pewne, plus ewentualnie cień i duże zagęszczenie, brak światła i przewiewu (dobre warunki do rozwoju chorób grzybowych). To oznacza że ułatwiając sobie (pozornie) robotę, że niby pielenia nie będzie -zabijasz swoje rośliny.

Trąbię o szmacie, która anie ma nic wspólnego z dobrym ogrodnictwem, od początku istnienia Ogrodowiska.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:23, 27 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mój sąsiad kładł szmatę, leżała z dwa lata, tuje i buki kisiły się pod szmatą, ja patrzyłam przechodząc, aż w końcu zagadałam i podałam gdzie ma szukać, dlaczego nie kłaść szmaty. Latem wyciągał szmatę, dosypywał kory. Ziemia i rośliny zaczęły oddychać, tuje i buki poszły w tym roku jak nie wiem co, złapały oddechu i rosną. A ziemia i organizmy w niej żyjące - odetchnęły z ulgą. Miło teraz popatrzeć na ten ogród.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karol99 18:35, 27 sty 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Koniecznie, zdejmuje mate.
Jak zobaczyłem ile leży igliwia, to się przeraziłemałem, na pewno je przydusza. Dziękuję Danusiu za radę.

Wkleje jeszcze zdjęcie na jakiej wysokości jest mata a na jakiej sciolka i suche igliwie..



A jeśli duże zagęszczenie to co mam zrobić? Inne na lepszej glebie są posadzone w takiej samej odległości i mają się dobrze..
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies