Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja

anbu 20:02, 20 kwi 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
____________________
Ania Ogród Ani :)
Mazan 19:36, 22 kwi 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Anbu

Podobnie prezentuje się zamieranie wierzchołków pędów i do oprysków conajmniej trzykrotnych będą przydatne prewicur, mildex /jeśli znajdziesz/ lub aliette. Na ekozabiegi może być za późno i konieczne może okazać się zastosowanie interwencyjne. Grzyb rozwijał się bez przeszkód zimą.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
iglik 18:41, 23 kwi 2019

Dołączył: 23 kwi 2019
Posty: 1
Witajcie,

przycinałem z końcem Marca dwie tuje, które od lat formowane są na "kule". Teraz dostrzegam chyba problem z nimi, a nie bardzo wiem czy winny jest tutaj głównie pędziorek bo zaczyna robić się losowo dwukolorowa jak na zdjęciach. Wewnątrz jest brązowa, tylko z wierzchu posiada zielone pędy.
Z końcem marca podsypałem również nawozem Agrecol przeciw brązowieniu (garść)
Tuje co prawda miewają pajęczyny na sobie więc tydzień temu opryskałem Magusem na pędziorka o ile pamiętam 5ml na 4L tyle że po wierzchu, a z tego co wyczytałem należy chyba też od wewnątrz.
Co ile można profilaktycznie powtarzać oprysk Magusem na pędziorka?
Poniżej zdjęcia jak to wygląda.
Czy według Was to jakaś choroba wywołana przez grzyby?
Będę wdzięczny za podpowiedź co im może dolegać.







diamondzik 19:45, 23 kwi 2019


Dołączył: 04 cze 2018
Posty: 17
Witam.
Choroba brazowienia igiel?





Czym prysnac? 4 dni temu pierwsze zauwazone i wyciete.
Niestety na telefonie mam dostep chwilowo a wczoraj caly watek przelecialem i stad moja teoria. Niestety na tel. ciezko mi sie przebic.
Asiaczek2504 07:04, 24 kwi 2019

Dołączył: 17 kwi 2019
Posty: 2
Witam.Napiszcie proszę co zrobic z tymi moimi tujami.Spryskac je czymś czy juz za pozno na ratunek?Jak tak to moge je wykopac i posadzić nowe?Moj post jest na poprzedniej stronie wraz z zdjęciami.Pozdrawiam
Ewunia 17:41, 24 kwi 2019

Dołączył: 26 lut 2019
Posty: 9
Witam. Proszę o pomoc. Moje tuje szmaragdy posadzone na jesień.Ziemia piaskowa, do dołka sypana ziemia do iglaków i garść nawozu do iglaków polecony w ogrodniczym. Doczytałam że nie powinnam była go dawać.Mysle że podobne objawy jak na fotkach w poprzednim poście. Nie wiem co robić. Czy to
chorobą czy moje zaniedbania. Podlewam, nie mam włókniny. Proszę pomóżcie bo szkoda mi tych iglaków
Goya 00:29, 27 kwi 2019

Dołączył: 26 kwi 2019
Posty: 2
Witam jestem nowa na forum. Na początku kwietnia sądziłam tuje szmaragd , kilka dni temu zaczęły pojawiać się na jednej z nich suche gałązki a dzis znalazłam takie larwy...Na gałązkach siedzą w jakby białym kokonie ...co to może być i czym pryskać?
____________________
GOYA
boncalski 09:03, 27 kwi 2019

Dołączył: 23 cze 2018
Posty: 16
Witam,

Co może być powodem tego co na poniższych zdjęciach ? Objawy takie występują zarówno na posadzonych 2 lata temu - pierwsze dwie fotki (słabej jakości materiał, była dyskusja na forum) jak i na posadzonych, bardzo ładnych miesiąc temu. Z tym, że na tych nowych na razie z mniejszym nasileniem. Proszę o poradę co robić. Na szczęście objawy na razie tylko na kilku sztukach.

Goya 09:16, 30 kwi 2019

Dołączył: 26 kwi 2019
Posty: 2
... nie doczekawszy się odpowiedzi spryskałam w sobotę wieczorem Karate Zeon 050 CS, w międzyczasie doszukałam się że winny jest licinek tujowiaczek. Aktualnie żadnych gąsieniczek na tujach nie znalazłam, a gałązki uszkodzone i te z kokonami wycięłam. Mam nadzieję, że to pomoże choć teraz już wiem, że zalecenia co do oprysków są inne.

Muszę jeszcze zająć się opuchlakami, które znalazłam wczoraj w ziemi przy okazji pielenia w okolicy tuj. Czekam aż dotrze Ema 5.
____________________
GOYA
boncalski 18:18, 04 maj 2019

Dołączył: 23 cze 2018
Posty: 16
Witam,

na poprzedni post nikt nie odpisał. Po raz kolejny przeczytałem cały wątek. Zastosowałem tydzień temu topsin. Jutro zastosuję dithane. Może być to sprawka jakiegoś zwierzaka jednak identyczne czarne, pojedyńcze, kilkucentymetrowe zaczernienia pojawił się też na innych tujah. Daleko oddalonych od siebie.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies