Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja

Gardenarium 08:02, 27 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie znam przyczyny takiego stanu. Ale jeśli wody jest zbyt dużo, to trzeba ją odprowadzić.

Jeśli sąsiad odprowadza wodę deszczową na twoją działkę, to moim zdaniem nie jest to zgodne z prawem, bo powinna woda lecieć na jego działkę. Ale od samej wody tak czernieją? Nie wiem.

Spraw, aby woda była dalej od tui.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
napster2 09:40, 27 sie 2018

Dołączył: 25 sie 2018
Posty: 11
A czy to jest zgnilizna ? Korzenie są czarne, a ostatnio widziałem jakiś czas temu jak miałem jakiś biały proszek na korze właśnie w tym miejscu. Powiem tylko tyle że to jest ciągle w.tych samych miejscach, spróbuję ziemię wymienić zabezpieczyć to jakoś no cokolwiek bo już sił nie mam, czarnieją tak same od siebie. Głównie zaczynają czarnieć od strony płotu , ziemia jest wilgotna.

Dodam jeszcze że zauważyłem jak wykopywałem drzewka że w korzeniu są kulki takie żółtawe nie wiem czy to resztki nawozu osmocote czy co. Bardzo bym prosił o pomoc...


A dżdżownice też były w ziemi blisko korzeni.
Gardenarium 10:26, 08 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jejku, nie wiem, ale nawóz osmo mozliwy. Zmień szkółkę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AgaCzek 16:01, 15 wrz 2018


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Witajcie ponownie. U mnie na szczęście większych problemów nie na ale wyjątkiem jest tuja for ever gold- robi sie ciemnobrązowa. Inne tuje są zdrowe ale na małych złotych tez jest trochę zbrązowienia. Te zbrązowienia czy prawie zaczernienia nie są martwe. Nie wiem czy ją przyciąć (dużo by tego było) czy zostawić czy czymś prysnąć. Pomóżcie proszę
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
RADEK88 18:13, 21 wrz 2018

Dołączył: 21 wrz 2018
Posty: 9
Witam Was
Zwracam się z zapytaniem o stan moich dwóch środkowych tuji- otóż dbam o nie jak mogę, ale zauważyłem, że są podsikiwane przez kotkę sąsiada - bardzo było czuć, gdy podchodziłem do nich bliżej.Drzewka stały się takie jakby wysuszone, liście krusza się w rękach. Psikane były Substralem Dlugodziałajacym na zamieranie pędów i mimo interwencji w ciągu trzech tygodni tak wyglądają. Dodałam, iż zrobiłem im tydzień temu oprysk na zółknięcie igieł,gdyż myślałem o braku magnezu/ żelaza. Nie wiem, czy użyć jeszcze czegoś na korzenie,może grzyb.
Tuja są jakby zasuszona. Co sądzicie?
RADEK88 18:23, 21 wrz 2018

Dołączył: 21 wrz 2018
Posty: 9
Z bliska
naneth 11:13, 01 paź 2018

Dołączył: 01 paź 2018
Posty: 2


Prosze o porade co dzieje sie z moimi tujami szmaragd. Kompletnie sie na nich nie znam. Sadzone na początku
sierpnia około 100sztuk na żywopłot i po 2-3 tyg. zaczeły brązowieć gałązki od dołu wzdluż pnia drzewek. Praktycznie srednio co drugie drzewko zaczyna marnie wyglądać. Do poczatku wrzesnia byly podlewane codziennie nawet dwa razy dziennie. Gleba obecnie wilgotna. Być może ziemia jest beznadziejna bo trawa też nam kiepsko rośnie i miejscami robia się zolte placki i trawnik w tych żółtych plackach nie rośnie.

naneth 11:23, 02 paź 2018

Dołączył: 01 paź 2018
Posty: 2
Czy ktoś sie orientuje jak mogę pomóc moim powyzszym drzewkom?
Mazan 17:02, 02 paź 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Naneth

Teraz - przy obniżonych temperaturach - można stosować środki dostosowane do niskich temperatur, takie jak: dithane, Gwarant, Topsin. Powinny jeszcze pomóc zahamować postęp choroby, ale pod warunkiem, że rośliny mają prawidłowo rozłożone korzenie, a po posadzeniu nie były nawożone.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Kasia987 14:01, 19 paź 2018

Dołączył: 19 paź 2018
Posty: 1
Witam, proszę o pomoc w rozpoznaniu choroby. Rośliny robią się matowe, całe brązowieją i usychają. Choroba szybko rozprzestrzenia się na pozostałe thuje. Czy można temu jakość zaradzić?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies