Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

DariaB 15:08, 25 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Anda napisał(a)
Co do buków, to one takie małe wcale nie są/będą

https://www.baumschule-horstmann.de/bilder/popup/saeulen-blutbuche-dawyck-purple-m014202_w_1.jpg
https://www.baumschule-newgarden.de/media/image/c1/be/dc/1040_0_Fagus-sylvatica-Dawyck-Purple-Saeulen-Buche-Purple-1VimSLHNjhq4W0.jpg

Fajne jest to, że buki na zimę nie zrzucają liści, tylko takie rdzawe zostają na drzewie do kwietnia.

Nawet jeśli zostaniesz przy bukach z boku, to przed ogrodzeniem od frontu powinnaś posadzić jednak jakieś zielone drzewa.
Co myślisz o kształcie rabat? Bo ta kwestia powinna być ustalona jako pierwsza


Czy to co jest na brązowo to są rabaty, a na zielono trawnik? I ścieżka z płyt? Nie do końca przemawia do mnie ta ławka z widokiem na podjazd. Zleży mi, żeby roślinki były wszędzie, pod oknami też, trawnika mogę mieć tyle żeby po nim stopą przejść, bo ja w lecie lubię boso chodzić i kosiarką raz mogę przejechać.
A moje buki prawie całe łyse może dlatego, że młode. Mi to się wydaje, że one nigdy takie duże nie urosną i na dodatek niby 3 takie same były kupione, a różnią się liśćmi, jeden z nich ma dużo większe liście, a pozostałe dwa takie drobniutkie.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Wiolka5_7 15:10, 25 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20559
Anda napisał(a)


Wiolu, no właśnie, tu dużo zależy od gleby. Cisy też są piękne, bardzo je lubię, ale nie wiem, jak to z nimi byłoby na takiej patelni. Jakie ilości opadów będą latem, jakie temperatury itp. Sadzenie większych roślin zawsze związane jest z pewnym ryzykiem niestety. Tu właścicielka sama musi podjąć decyzję, bo jest na miejscu i wie lepiej ode mnie, czego można się spodziewać.

A miałaś pod Twoimi kosodrzewinami kamyczki czy korę? Nie pamiętam niestety, ale pamiętam że miałaś problemy.


Tak decyzja należy do Darii

Mam korę...tyle lat rosły bez problemu aż je strzeliło...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Anda 15:11, 25 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
Tam nie musi być tej ławeczki, ale jeśli masz taką ścieżkę typu oś widokowa, to na jej końcu powinno być coś przykuwającego wzrok

Buki jak się zestarzeją to bedą liście zostawiać, jeśli wichury pozwolą
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:13, 25 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
Wiolka5_7 napisał(a)


A moje zrzucają i są łyse
Ale i tak je uwielbiam

Ewcia fajny projekt zrobiłaś ...


Buczki w PL strajkują i się rozbierają do naga

Wiolu, proste linie, dorzuć coś od siebie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
DariaB 15:13, 25 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Wiolka5_7 napisał(a)


Tak decyzja należy do Darii

Mam korę...tyle lat rosły bez problemu aż je strzeliło...


Aj jak ja nie lubię trudnych decyzji ale wiecie z tego się nie strzela, jak się nie uda, to się roślinkę wymieni, wiadomo, że szkoda, ale nie wszystko da się przewidzieć Ogrodzenie troszkę zacienia ale w lecie to jest tam patelnia no i jeszcze kostka dookoła da efekt w postaci gorąca.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Anda 15:14, 25 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
Wiolka5_7 napisał(a)


Tak decyzja należy do Darii

Mam korę...tyle lat rosły bez problemu aż je strzeliło...


Tak sie niestety zdarza. Latami rośliny rosną ok, a tu nagle coś sie zmienia, czego my ogrodnicy nawet nie zauważamy i rośliny się z nami żegnają.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
DariaB 15:15, 25 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Anda napisał(a)
Tam nie musi być tej ławeczki, ale jeśli masz taką ścieżkę typu oś widokowa, to na jej końcu powinno być coś przykuwającego wzrok

Buki jak się zestarzeją to bedą liście zostawiać, jeśli wichury pozwolą

Ewuś wiesz, ze mi chodzi o tą ławeczkę wśród buków? Z widokiem na mur i podjazd? Może jak wrócę do domu to zrobię zdjęcie z drugiej strony, jakby t o wyglądało z tej ławeczki.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 15:15, 25 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Anda napisał(a)


Buczki w PL strajkują i się rozbierają do naga

Wiolu, proste linie, dorzuć coś od siebie


Haha golasy jak im nie wstyd
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Wiolka5_7 15:16, 25 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20559
Anda napisał(a)


Buczki w PL strajkują i się rozbierają do naga

Wiolu, proste linie, dorzuć coś od siebie



Za to mój jeden grab się nie rozebrał jesienią

Nie wiem co ,bo to co wrzuciłaś mi się podoba
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Anda 15:16, 25 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
DariaB napisał(a)


Czy to co jest na brązowo to są rabaty, a na zielono trawnik? I ścieżka z płyt? Nie do końca przemawia do mnie ta ławka z widokiem na podjazd. Zleży mi, żeby roślinki były wszędzie, pod oknami też, trawnika mogę mieć tyle żeby po nim stopą przejść, bo ja w lecie lubię boso chodzić i kosiarką raz mogę przejechać.
A moje buki prawie całe łyse może dlatego, że młode. Mi to się wydaje, że one nigdy takie duże nie urosną i na dodatek niby 3 takie same były kupione, a różnią się liśćmi, jeden z nich ma dużo większe liście, a pozostałe dwa takie drobniutkie.


Nie dopisałam, że brązowe to rabaty, a zielone to trawnik. Ścieżka z płyt, ale może być też po prostu wykorowana ścieżynka bez płyt wśród roślinności.

Zobaczymy, jak te buki będą u Ciebie rosnąć
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies