Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Anda 18:18, 25 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
DariaB napisał(a)


Czyli mogłyby być 3 te wiśnie? Napisałaś, że mam miejsce na jedno drzewo. Ja się w niej zakochałam i ją chcę❤
Magnolia to te patyki na środku frontowej rabaty. To magnolia loebneri merrill. A pod oknem patyk amborowca slender. Mam jeszcze płaczącego buka, brzozę płaczącą i wiśnie royal burgundy - widać ją przy murze tym co śmietnik stoi, ale zrobiłam misz masz


Prunus serrula będzie miał średnice do ok. 7m, czyli masz tam miejsce na jedną taką wiśnię, skoro rabata ma 7 m.

Ta magnolia może dorosnąć do 4-5m średnicy, więc trzeba ją odpowiednio ulokować. Pomyśl gdzie. To samo dotyczy pozostałych drzew. Doczytaj, jaką będą miały szerokość docelową i pomyśl, jak i gdzie je rozmieścić

Skoro masz już tyle drzew, to może nie dokupuj już tej Prunus serrula?

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
DariaB 18:23, 25 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Anda napisał(a)


Prunus serrula będzie miał średnice do ok. 7m, czyli masz tam miejsce na jedną taką wiśnię, skoro rabata ma 7 m.

Ta magnolia może dorosnąć do 4-5m średnicy, więc trzeba ją odpowiednio ulokować. Pomyśl gdzie. To samo dotyczy pozostałych drzew. Doczytaj, jaką będą miały szerokość docelową i pomyśl, jak i gdzie je rozmieścić

Skoro masz już tyle drzew, to może nie dokupuj już tej Prunus serrula?



Ale nie mam drzewa, które da mi cien od strony ogrodzenia. Ja sobie wyobrażałam, że przez ogrodzenie od strony ulicy będzie widać korony drzew. No i cienia trochę się przyda. Z magnolią nie wiem co zrobić, myślałam, żeby ją przy wejściu do domu posadzić, koło schodów.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Anda 18:34, 25 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
DariaB napisał(a)


Ale nie mam drzewa, które da mi cien od strony ogrodzenia. Ja sobie wyobrażałam, że przez ogrodzenie od strony ulicy będzie widać korony drzew. No i cienia trochę się przyda. Z magnolią nie wiem co zrobić, myślałam, żeby ją przy wejściu do domu posadzić, koło schodów.


Możesz posadzić magnolię koło schodów, ale pamiętaj o odpowiednich odległościach. Przy sadzeniu drzew i krzewów zawsze wyobrażaj je sobie w docelowych wysokościach i szerokościach.

Najlepiej by było, gdybyś zrobiła sobie ten plan na kartce w kratkę w skali 1:100. Wtedy lepiej "zobaczyłabyś" wszystkie wymiary rabat i drzew.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
DariaB 18:42, 25 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Anda napisał(a)


Możesz posadzić magnolię koło schodów, ale pamiętaj o odpowiednich odległościach. Przy sadzeniu drzew i krzewów zawsze wyobrażaj je sobie w docelowych wysokościach i szerokościach.

Najlepiej by było, gdybyś zrobiła sobie ten plan na kartce w kratkę w skali 1:100. Wtedy lepiej "zobaczyłabyś" wszystkie wymiary rabat i drzew.


Rysowanie w skali, koszmar ale postaram się chociaż ten front. Ewa, jeszcze raz, dziękuję za Twój czas i pomoc ❤
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
LIDKA 18:52, 25 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7335
Mnie soe zdaje że masz duzo drzew i roślin.

Ja mam dzialke 1290 m
Pusto mi się ciągle wydaje.
A ogrodnik, ten co trawnik mi tereaz robił, mówił że mam dużo roślin (drzsew i krzaków) i że to starczy.
No ...ja jeszcze tego niewidzę.

Plan na kartce w kratkę to chyba dobry pomysł. Bo masz tych roślin sporo wg mnie.
Też mam problem z odległościami przy sadzeniu.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Anda 18:54, 25 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
DariaB napisał(a)


Rysowanie w skali, koszmar ale postaram się chociaż ten front. Ewa, jeszcze raz, dziękuję za Twój czas i pomoc ❤


Nie ma za co Pokaż, jak już narysujesz. Pytaj, jakby co
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 20:13, 25 lut 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8362
Anda napisał(a)


Ja sobie tak wyobrażam tą rabatę



K to np. Pinus mugo 'Varella'
Se to sesleria jesienna
S to szałwia Caradonna
R to rozchodniki Brillant

Pomiędzy mogłabyś dosadzić jeszcze cebulowe, np. Muscari, Scilla sibirica, Anemone blanda, krokusy. Irysy również by się jeszcze zmieściły, ale nie syberyjskie tylko bródkowe - lepiej znoszą suchą glebę.






Hej, witam się u Ciebie. Mnie się bardzo podobają oba projekty, taka forma rabaty będzie bardzo uniwersalna i bardzo ładna przed domem.


____________________
Helen - Hortensjowo
Judith 10:53, 26 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10088
DariaB napisał(a)

Już byłam tylko ławeczki służą do siedzenia, albo znowu myślę stereotypowo

Nie tyle stereotypowo, co przemawia przez Ciebie brak ogrodowego doświadczenia . Bo ogrodnik w ogrodzie raczej nie siedzi. Raczej przysiada tu i tam, jak sie zmęczy albo chce sie napić wody w przerwie pracy . Dlatego ławeczki tu i tam są przydatne. A prócz tego, ze przydatne to są elementem architektury ogrodowej. I czasem powod ich postawienia nie ma nic wspolnego z ich przydatnością w danym miejscu .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
DariaB 11:47, 28 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Anda napisał(a)


Możesz posadzić magnolię koło schodów, ale pamiętaj o odpowiednich odległościach. Przy sadzeniu drzew i krzewów zawsze wyobrażaj je sobie w docelowych wysokościach i szerokościach.

Najlepiej by było, gdybyś zrobiła sobie ten plan na kartce w kratkę w skali 1:100. Wtedy lepiej "zobaczyłabyś" wszystkie wymiary rabat i drzew.


Anda odrobiłam zadanie domowe Poprosiłam męża o pomoc, niech chociaż tak się dołoży do prac ogrodowych i okazało się, że źle zmierzyłam rabatę, nie dodałam już istniejącej rabaty z bukami gapa ze mnie.

Rabata frontowa, 1 kratka = 1 m
Białe drzewko magnolia, bordowe buki, zielone - teoretycznie wiśnia tybetańska, piękna jest. Rzeczywiście jest miejsce tylko na jedną, teraz to widzę.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 11:48, 28 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Helen napisał(a)

Hej, witam się u Ciebie. Mnie się bardzo podobają oba projekty, taka forma rabaty będzie bardzo uniwersalna i bardzo ładna przed domem.


Witaj Helen, dziękuję za odwiedziny Mnie rabata też się podoba i wkrótce wezmę się za jej realizację
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies