Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Wiolka5_7 15:18, 25 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20553
Anda napisał(a)


Tak sie niestety zdarza. Latami rośliny rosną ok, a tu nagle coś sie zmienia, czego my ogrodnicy nawet nie zauważamy i rośliny się z nami żegnają.


Niestety...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
DariaB 15:19, 25 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Patrzyłam na te ściany wodne, drogi interes no i kwestia prądu, nie wiem czy już na to nie za późno bo niby mam wyciągnięty obok peszel z kablem ale to miało być do oświetlenia, a taras już zamknięty i nie wiem jak bym miała prąd do tej instalacji poprowadzić.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 15:21, 25 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Anda napisał(a)


Nie dopisałam, że brązowe to rabaty, a zielone to trawnik. Ścieżka z płyt, ale może być też po prostu wykorowana ścieżynka bez płyt wśród roślinności.

Zobaczymy, jak te buki będą u Ciebie rosnąć


A może być też taki wąski trawnik? O co chodzi z rośnięciem buczków? I co myślisz o tych grabach przy tarasie? Bo mogę je przesadzić na front, a buki np. koło tarasu?
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Anda 16:12, 25 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
DariaB napisał(a)
Patrzyłam na te ściany wodne, drogi interes no i kwestia prądu, nie wiem czy już na to nie za późno bo niby mam wyciągnięty obok peszel z kablem ale to miało być do oświetlenia, a taras już zamknięty i nie wiem jak bym miała prąd do tej instalacji poprowadzić.


Musiałabyś zapytać jakiegoś elektryka.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:16, 25 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
DariaB napisał(a)


A może być też taki wąski trawnik? O co chodzi z rośnięciem buczków? I co myślisz o tych grabach przy tarasie? Bo mogę je przesadzić na front, a buki np. koło tarasu?


Trawnik tez mógłby być, ale nie jestem pewna, jak to będzie wyglądać, jak będzie często deptany. Mniej roboty byłoby z płytami jak u Mrokasi.

Posalaś, że buczki mają różne liście. Jak urosną, to się okaże jakie to odmiany.

Graby i buki będą miały podobną szerokość. Ze względu na szerokość nie warto im zmieniać miejsca. Cisy masz przed czy za grabami? Cisy mają być jako żywopłot?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:17, 25 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
DariaB napisał(a)

Ewuś wiesz, ze mi chodzi o tą ławeczkę wśród buków? Z widokiem na mur i podjazd? Może jak wrócę do domu to zrobię zdjęcie z drugiej strony, jakby t o wyglądało z tej ławeczki.


Tak, wiem, o niej pisałam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
DariaB 16:58, 25 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Anda napisał(a)


Musiałabyś zapytać jakiegoś elektryka.

Już wiem, da się zrobić z tego źródła prądu co mam
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 17:00, 25 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Anda napisał(a)


Trawnik tez mógłby być, ale nie jestem pewna, jak to będzie wyglądać, jak będzie często deptany. Mniej roboty byłoby z płytami jak u Mrokasi.

Posalaś, że buczki mają różne liście. Jak urosną, to się okaże jakie to odmiany.

Graby i buki będą miały podobną szerokość. Ze względu na szerokość nie warto im zmieniać miejsca. Cisy masz przed czy za grabami? Cisy mają być jako żywopłot?


Ok, już wiem o co chodziło z buczkami.
Cisy mam za grabami, jako żywopłot, cała lewa strona jest obsadzona cisem na około.
Jakie inne drzewa mogłyby być na froncie jak buki zostaną w tym miejscu co są?
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 17:01, 25 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Anda napisał(a)


Tak, wiem, o niej pisałam

Taki byłby widok z tej ławeczki.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Anda 17:08, 25 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
Nie taki zły ten widoczek. Na tą rabatę patelnianą którą planujemy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies