Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Wiaan 22:06, 02 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5238
Daria już jest bujnie u Ciebie ładne widoczni. Faktycznie wszystko w oczach rośnie, u mnie rośliny podobnie zaawansowane w rozkwicie. Hiacynty majtkowy róż u mnie też się trafiły, na rabacie-donicy to nawet folklor się zrobił taki mix kolorów nawet żółty się trafił nie wiadomo skąd
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
DariaB 10:20, 05 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Angelika95 napisał(a)
Oglądam i napatrzeć się nie mogę. Jaka zaawansowana wiosna już u Ciebie. Front piękny, jest już czym oczy cieszyć

Angeliko dziękuję mam wrażenie, że ogród jest już w maju, a przecież dopiero się kwiecień zaczął.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 10:23, 05 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
anpi napisał(a)
Różanka obiecująco się zapowiada, mimo że na razie małoco widać Ale nazwy róż same mówią za siebie
Wiosenne akcenty mocne za sprawą tulipanów i nie tylko!
Na rododendronie koronkowa robota trochę smuci, ale myślę, że zakwitnie pięknie, bo chyba ogólna kondycja dobra i pąki ładne.

Aniu jestem bardzo ciekawa tych róż, muszę przyznać, że czekam na nie z dużą niecierpliwością. Tulipany szaleją, ale stwierdzam, że brakuje mi innych cebulowych Rododendrona wczoraj w końcu posadziłam, pąki ma całkiem ładne więc liczę, że zakwitnie. W zeszłym roku nie kwitnął.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
MagdaLenka 10:23, 05 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 831
W tym sezonie jakoś wszystko szybko się dzieje. Zima też przecież przyszła bardzo wcześnie...
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
DariaB 10:28, 05 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Czy tylko ja mam wrażenie, że ogrodowo jesteśmy na początku maja?
Świdośliwa otworzyła kwiaty i po prostu mnie zachwyca. Nigdy jeszcze nie była taka piękna. Jeśli wierzyć etykietce to jest to świdośliwa kanadyjska, druga lamarcka jeszcze nie kwitnie. Bardzo się cieszę, że ją posadziłam pod oknem i mogę na nią zerkać Pod spodem straszy jeszcze goła ziemia, ale jesienią posadziłam tam już hakonechloę i rośnie tam też krokosmia, a obwódkę robi red baron. Dosadzę tam jeszcze verbenę hastatę o ile gwiazda wzejdzie bo siałam ją. Domówiłam dzisiaj hakonechloę żeby jednak efekt był szybszy. Teraz to główna gwiazda w ogrodzie. Biała panna
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 10:35, 05 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Trawnik nadal nie zwertykulowany, nie nawieziony. No nic kiedyś zdążę

Poplewiłam wczoraj na grabowej, bardzo ją lubię. Nie zdążyłam przyciąć runianki, widzę, że rozrasta się rozłogami.

Czy ktoś wie co może się dziać z heptacodium? Młode listki zwinęły się i zczarniały na obrzeżach. Martwię się

Większość tulipanów powtórzyła kwitnienie, a Van Eyjki po rocznym odpoczynku namnożyły się jak szalone, sadziłam chyba po trzy cebulki, a teraz w kępie jest nawet 12 tulipanów!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 10:41, 05 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
A i zapomniałam napisać, że ta siewka nad którą się kiedyś wspólnie zastanawialiśmy czym może być jest raczej wstrętną nawłocią tzn może i ona ładna, ale ekspansywna.

Kusi mnie żeby coś zrobić z tą ścianą, jest taka nachalna Jakieś pnącze by tam fajnie wyglądało, nie wiem, kolejna róża czy coś innego?
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Kordina 10:43, 05 kwi 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4748
DariaB napisał(a)

Czy ktoś wie co może się dziać z heptacodium? Młode listki zwinęły się i zczarniały na obrzeżach. Martwię się

A to przypadkiem nie przymrozek złapał roślinkę na brzegach? U mnie wyglądają podobnie niektóre.
Tulipanów nigdy nie wykopuję, mnożą się bardzo dobrze
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
edi75 10:44, 05 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2086
Piękna biała dama
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
DariaB 10:58, 05 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Kordina napisał(a)

A to przypadkiem nie przymrozek złapał roślinkę na brzegach? U mnie wyglądają podobnie niektóre.
Tulipanów nigdy nie wykopuję, mnożą się bardzo dobrze

A być może, całkiem prawdopodobne, że był kiedyś lekki przymrozek. To by była dobra wiadomość Tulipanów też nie wykopuję, tylko te były wykopane i posadzone w innym miejscu bo na rabacie na której rosły początkowo była rewolucja
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies