Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Kordina 10:19, 21 mar 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Justyśka jest miłośnikiem ciachania i ciacha wszystko już to pisałam, ale za jej namową ścinam lawendy w lutym na 10 cm i były wyjątkowo dorodne latem, w tym roku też ściachałam. A jeśli chodzi o róże to słucham pana Grzegorza z Zielonego Pogotowia i swoje róże ściachałam na jesieni, zwłaszcza te nowe, żeby się zagęściły i poprawię w połowie kwietnia dopiero po przymrozkach. Też na 10-15 cm, wszystkie żyją, jeszcze zakopcowane, mają dużo pąków, zobaczymy co będzie dalej
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
olciamanolcia 11:30, 21 mar 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7027
To prawda ciacham wszystko . Nie narzekam - rośnie z powodzeniem do swoich zaprogramowanych w genach rozmiarów

Róże rabatowe mam na skarpie - ciacham na 10 cm.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
DariaB 13:28, 25 mar 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Kordina napisał(a)
Justyśka jest miłośnikiem ciachania i ciacha wszystko już to pisałam, ale za jej namową ścinam lawendy w lutym na 10 cm i były wyjątkowo dorodne latem, w tym roku też ściachałam. A jeśli chodzi o róże to słucham pana Grzegorza z Zielonego Pogotowia i swoje róże ściachałam na jesieni, zwłaszcza te nowe, żeby się zagęściły i poprawię w połowie kwietnia dopiero po przymrozkach. Też na 10-15 cm, wszystkie żyją, jeszcze zakopcowane, mają dużo pąków, zobaczymy co będzie dalej

Bożena rady Pana Grzegorza były zawsze bezcenne, aż się wierzyć nie chce, że już nowych nie będzie
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 13:30, 25 mar 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
olciamanolcia napisał(a)
To prawda ciacham wszystko . Nie narzekam - rośnie z powodzeniem do swoich zaprogramowanych w genach rozmiarów

Róże rabatowe mam na skarpie - ciacham na 10 cm.

Justyśka sekatoręka
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 13:46, 25 mar 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Posadziłam w sobotę nowe róże, poprzycinałam te co jeszcze czekały, oczywiście znowu coś przesadziłam i tak mi zleciała cała sobota. Na koniec zabrałam się za dzielenie miskanta z przedpłocia bo obiecałam mamie sadzonkę, myślałam, że ducha przy tym wyzionę
Na rabacie wylądowała pod płotem Pecah Melba, dosadziłam dwa berberysy które się bez sensu gdzieś plątały po ogrodzie. Po prawej stronie jest Koko Loko, z przody rabaty Jude de Obscure, a za Heptacododium Lady of Shalott, z lewej strony jest jeszcze miejsce na różę Wiem, że ich nie widać na tym zdjęciu ale tam są

Obok ławeczki wylądowały Olivia Rose i Queen of Sweden, królowa po prawej koło ambrowca, a Olivia po lewej obok buka. Musiałam przesadzić miscanta, przy okazji dzieląc go na dwa

Z frontowej rabaty wykopałam krzewuszki i posadziłam je przy wejściu do domku, wydaje mi się, że razem z jabłonkami stworzą fajną bramę do domku.


Próbuję też uratować obżartego przez opuchlaki rododendrona. Namoczyłam go w deltamie, jutro go posadzę. Wygląda marnie, ale ma pąki
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 13:50, 25 mar 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Po pracującej sobocie niedziela była dniem relaksu, pogoda już nie współpracowała, cały dzień na zmianę było słońce i deszczem i krupą śnieżną, iście marcowa pogoda. Ogród się budzi, ten tydzień ma być cieplutki i święta też się pięknie zapowiadają, pewni wszystko strzeli z kopyta.
Wjazdowa się zieleni, sesleria to jest świetna trawa. Mam dużo siewek penstemonów, gdyby ktoś chciał to mogę wysłać.


Tyle mi zostało jeszcze do zagospodarowania, oplewię i wykartonuję i się zastanowię co dalej.

Trzcinniki już zielone.

I takie tam obrazki
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 13:51, 25 mar 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
MagdaLenka 14:53, 25 mar 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 785
Bardzo ładnie zapowiada się ten fragment z heptacodium.
W sumie już niewiele zostało Ci do zagospodarowania, pewnie w tym sezonie będziesz miała całość skończoną.
Wiosenne obrazki cudne! (Muszę u siebie posadzić seslerię. Już nawet wiem, gdzie...)
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Kordina 15:45, 25 mar 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
DariaB napisał(a)

Bożena rady Pana Grzegorza były zawsze bezcenne, aż się wierzyć nie chce, że już nowych nie będzie

To prawda, szkoda wielka, ale ogrom wiedzy w wirtualnym świecie pozostał, duża kultura osobista i poczucie humoru Pana Grzegorza
DariaB napisał(a)
...Próbuję też uratować obżartego przez opuchlaki rododendrona. Namoczyłam go w deltamie, jutro go posadzę. Wygląda marnie, ale ma pąki

a to paskudniki, mam nadzieję, że Twoje zabiegi pomogą i rozwinie tą masę pąków, daj potem znać jak się krzew sprawuje, bo ta informacja nie jednej osobie się przyda.

Justyśka sekatoręka dobra xywka
śliczne te delikatnie różowe hiacynciki masz
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Marcin89 15:48, 25 mar 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2370
Coraz bardziej mnie ciekawi Twój ogród
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies