Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Agatorek 16:54, 17 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
Judith napisał(a)
Czyli podsumujmy: to ma teraz, o tej porze roku zdobić, być kwitnące i ma być wyższe niż bodziszki?
A ewentualnie może kwitnąć latem dopiero?


Mahonia teraz kwitnie, ale nie wiem, czy lubisz żółty kolor . I jeszcze też na żółto kwitnie teraz złotlin.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
basia3012 00:08, 19 kwi 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9481
O tej porze kwitnie brunnera, niebieskie kwiatki są wyższe nić bodziszki. Bergenia też teraz kwitnie i kwiaty też wyższe. Świecznica to całkiem duża ale o tej porze jeszcze mała jest.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
DariaB 09:48, 19 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Agatorek napisał(a)


Mahonia teraz kwitnie, ale nie wiem, czy lubisz żółty kolor . I jeszcze też na żółto kwitnie teraz złotlin.

Aga mahonia za duża, odpada niestety Tam nie ma miejsca na spore krzewy, raczej jakieś byliny wcześniej kwitnące. A żółty lubię, w ogrodzie każdy kolor lubię Kupiłam sobie nawet dzisiaj na żółto kwitnącą bylinkę języczkę, pójdzie na moją leśną rabatę.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 09:50, 19 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
basia3012 napisał(a)
O tej porze kwitnie brunnera, niebieskie kwiatki są wyższe nić bodziszki. Bergenia też teraz kwitnie i kwiaty też wyższe. Świecznica to całkiem duża ale o tej porze jeszcze mała jest.

Basia może faktycznie brunerrę tam posadzę, mam trochę siewek. Przydałoby się też jakieś drugie piętro, coś strzelistego, może jakiś przetacznik albo faktycznie irysy? Tylko one mogą na tej rabacie mieć za mało słońca. No nic, myślę dalej i chyba nie wymyślę bo zaraz bodziszki się rozhulają
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 09:56, 19 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Przyszły moje zakupy z Albamaru, poza bapytysjami, które wyglądają bardzo biednie reszta roślin całkiem przyzwoita. Nie mieli już hakonki i w zamian wzięłam seslerię haufleriana.
Na poważnie myślę jeszcze o zakupie ze dwóch drzew. Jedno chcę dać za ławeczkę, ale musi być niewielkie w docelowych rozmiarach, max 4-5 m. Rosnąca tam teraz budleja nie spełnia swojej roli. Chodzi mi po głowie Amanogawa, a za ławeczką mógłby być np. grujecznik.

A drugie chciałabym posadzić na wolnej rabacie przy ścieżce.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
MartaCho 10:00, 19 kwi 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Martka miała piękne penstemony, teraz nie pamiętam, kto jeszcze mógłby je mieć- może Sylwia z Rancza bo u niej bogactwo roślin wszelakich- byłyby wyższe niż bodziski. Może one? W opcji Dark Towers mają bardzo ładny kolor liści.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
DariaB 10:02, 19 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Dzisiaj był piękny ale bardzo rześki poranek, w nocy trochę popadało. Wg prognoz przymrozki powinny nas ominąć.



Tulipanki na które jeszcze czekam, jedyne w pąkach. Mocniej przycięłam w tym roku powojnika i wypuścił masę pąków, zawsze miał góra 2 kwiatki.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 10:04, 19 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
MartaCho napisał(a)
Martka miała piękne penstemony, teraz nie pamiętam, kto jeszcze mógłby je mieć- może Sylwia z Rancza bo u niej bogactwo roślin wszelakich- byłyby wyższe niż bodziski. Może one? W opcji Dark Towers mają bardzo ładny kolor liści.

Mam penstemony chyba husker red i sporo siewek, które porozsadzałam po całym ogrodzie, tylko, że one kwitną latem, a mi teraz tam brakuje koloru. Ale dzięki za pomysł, mogę tam też penstemona posadzić
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Yenna 10:16, 19 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 578
DariaB napisał(a)

Na poważnie myślę jeszcze o zakupie ze dwóch drzew.

Czekaj, czekaj... czy Ty aby nie pisałaś, że więcej drzew nie zmieścisz?
____________________
Marta z Vengerbergu
DariaB 10:20, 19 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Yenna napisał(a)

Czekaj, czekaj... czy Ty aby nie pisałaś, że więcej drzew nie zmieścisz?

No wiesz, takich dużych to już nie zmieszczę, ale mam parę "dziur" na mniejsze egzemplarze
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies