Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

DariaB 11:05, 16 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
MartaCho napisał(a)
Ale masz ładne te Kanzany!

Martuś dziękuję lubię je jak kwitną ale też na jesień bo się ładnie przebarwiają
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 11:10, 16 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Cudny zachód wczoraj był





Trochę deszczu i tak wszystko bujnęło, że jak patrzę za okno to nie dowierzam.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Yenna 11:30, 16 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 578
Przepiękny zachód słońca.

Oj tak, przyroda za oknem mówi, że jest maj.
____________________
Marta z Vengerbergu
Makao 12:32, 16 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4033
DariaB napisał(a)

Cześć Aniu nie cięłam ich jeszcze, lubię takie luźniejsze korony, ale pewnie kiedyś pójdą pod sekator bo są już wielkie

One puszczają takie długie przyrosty które potem są takie… jak to wiśnie. Jak się je skraca o połowę chociaż to się ładnie i równo rozgałęziają. Widziałam na grupie na fb Kanzan cięte regularnie i robi się z nich taka kulka kwiatowa. Spodobała mi się w takiej wersji i teraz staram się to w miarę kontrolować.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
DariaB 12:35, 16 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Makao napisał(a)

One puszczają takie długie przyrosty które potem są takie… jak to wiśnie. Jak się je skraca o połowę chociaż to się ładnie i równo rozgałęziają. Widziałam na grupie na fb Kanzan cięte regularnie i robi się z nich taka kulka kwiatowa. Spodobała mi się w takiej wersji i teraz staram się to w miarę kontrolować.

Dzięki Aniu za rady, pewnie je przytnę bo przyrosty mają już spore, a ogród mały. Pewnie bliżej jesieni się za nie zabiorę, póki co doczekałam się pierwszy raz tak spektakularnego kwitnienia Wizja kulki kwiatowej się mi podoba
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
ajka 13:02, 16 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
Śliczne masz te kanzany. Moje to liche drzewko, ale kwitnie tak mocno, że pocieszam się, że za rok trochę gałęzi mu przybędzie. Na chore nie wygląda
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
DariaB 10:17, 17 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
ajka napisał(a)
Śliczne masz te kanzany. Moje to liche drzewko, ale kwitnie tak mocno, że pocieszam się, że za rok trochę gałęzi mu przybędzie. Na chore nie wygląda

Aniu moje były sadzone jako chudziutkie patyczki, doczekasz się i Ty pięknej wiśni. Już teraz masz tyle cudnych drzew, to jest właśnie przewaga większego ogrodu nad mniejszym, ja już drzew nie zmieszczę, a bardzo bym chciała.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 10:24, 17 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Dziewczyny i chłopaki potrzebuję porady dotyczącej tej rabaty. Brakuje mi teraz czegoś co by tam kwitnęło, są tylko tulipany ale to za mało. Ta rabata się budzi latem, fajnie wygląda jesienią, ale teraz no jest bez szału. Wywaliłam z niej miscanty Zebrinus bo zajmowały za dużo miejsca. Po lewej wiśnia tybetańska, na środku oczar, dalej 3 buki Dawyck Purple. Są jeszcze hortensje, 3 Vanilki i jedna Candle Light. Oprócz tego bordowe gaury, jedna nie wstała po zimie, białe liatry, werbena patagońska, jeżówki, bodziszko Rozanne i seslerie jesienne. No i tujki Danica i cisy prowadzone w kulki. Dosadziłam jedną piwonię, ale nie wiem czy w tym roku zakwitnie.



A bodziszka mi coś dopadło. Grzyb to czy co?

____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Judith 10:29, 17 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9913
Daria, a może tawuła japońska o seledynowych liściach (seledynowy to mój ulubiony wiosenny kolor). Pięknie wygląda na wiosennych rabatach, a potem kwitnie na różowo. Można ją ciąć do woli, ja mam w formie kulek o średnicy około 0,5m .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
mrokasia 10:31, 17 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Judith napisał(a)
Daria, a może tawuła japońska o seledynowych liściach (seledynowy to mój ulubiony wiosenny kolor). Pięknie wygląda na wiosennych rabatach, a potem kwitnie na różowo. Można ją ciąć do woli, ja mam w formie kulek o średnicy około 0,5m .


Bardzo dobry pomysł .
Jeszcze bergenie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies