Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Kasya 17:56, 22 maj 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 43342
UrsaMaior napisał(a)
Dziewczyny, je można bezkarnie przesadzać. Korzenią się bardzo płytko, ja sama moje bycze egzemplarze rozsadzałam parę sezonów temu. Kiedyś widziałam też w tv program ogrodniczy, babka przenosiła olbrzyma, był tak wielki, że ciągnęli go traktorem. One mają to gdzieś, nie grymaszą.

No co ty… chyba bym się bała przesadzać
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
UrsaMaior 19:18, 22 maj 2024


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8791
Nie ma czego. Poprzesadzałam już to i owo, rododendrony kompletnie na to nie reagują. A wręcz odżywają, bo zazwyczaj towarzyszy temu świeże, pyszne stanowisko
____________________
ogród pod lasem
sylwia_slomc... 20:17, 22 maj 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
Dla rodka zdecydowanie miejsce w głębi rabaty nie na brzegu. Rosną wielkie dla przykładu fotka z Pisarzowic od Pudełków pod rodkiem właśnie.

tu dla porównania wielkość azalii tych zimozielonych japońskich co są malutkie w porównaniu do rodków
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
TAR 20:47, 22 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 8553
Nigdy takiego rodka nie uhoduje. Nie ma szans
Choc robia wrazenie.

Daga zobacz jarzmianki jak urosly z tych pitkow. Mam nadzieje ze beda jak u Ciebie sie siały


____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 22:34, 22 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Pięknego rodka nabyłaś.
Wywar z wrotyczu zabija pędraki opuchlaków grasujące w korzeniach. Dorosłe owady najlepiej zwierać ręcznie wieczorową porą. One nieruchomieją pod wpływem światła latarki.
Przepis na wywar: Wyciąg: 300 g świeżego ziela wrotyczu lub 30 g suszu z początku kwitnienia zalewamy 10 l wody, co pewien czas mieszamy roztwór. Po 24 godzinach po rozcieńczeniu z wodą w proporcji 1:2 i podlewamy rośliny.
Z wrotyczu można też zrobić gnojówkę, wtedy proporcje 1:10.
Możesz podlać też inne rośliny, w których grasują larwy opuchlaków: rozchodniki, żurawki czy bergenie.

Rodki, oprócz przesadzania, dobrze też reagują na cięcie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 22:38, 22 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 8553
Ja poszlam na latwizne. Kupilam gotowy ekstrakt z wrotyczu. Podobnie jak gnojowke z pokrzyw. Nie mam ani mozliwosci ani czasu by tworzyc samodzielnie mikstury. Dla mnie takie gotowce to spore ulatwienie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Helen 22:40, 22 maj 2024


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8493
A gdzie kupujesz gnojówkę z pokrzywy? Też bym kupiła
____________________
Helen - Hortensjowo
TAR 22:57, 22 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 8553
Na all baniaczek kupilam.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Magara 00:23, 23 maj 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Kasya - Gienka i wszystko inne tknięte przymrozkiem dostało preparat regeneracyjny. Myślisz, że dodatkowy oprysk jest konieczny??? Nie za dużo tego będzie??? Liście puszcza nowe, żyje znaczy...

Zuza - i mi się podoba maj Tulipanów mi brakuje, one u mnie zazwyczaj w maju kwitły

Iza - po deszczu zawsze ładnie Plan na poszerzanie jest, tylko czasu brakuje Sił i środków - również

Odnośnie nowego rodka, Kasya, Sylwia:
Na zdjęciu, które wczoraj wrzuciłam faktycznie wygląda jakby miał być na brzegu. Nie będzie. Bo rabata będzie poszerzona. Dostanie coś od przodu i pewnie będzie dostawał w miarę rozrostu. Mam tam możliwości poszerzania rabaty rok w rok A jak on za 20 lat będzie się zbliżał to brzegu rabaty to mnie już to pewnie nie będzie obchodzić
PolarNacht ma docelowo 1,2 m szerokości - dramatu nie będzie, to nie potwór a u mnie rośliny dostosowują się do mnie - są powolne i długodystansowe

TARcia - też uważam, że trawy za dużo Niestety możliwości na jej ograniczenie dużo nie ma. Poprzedni właściciele działki zdecydowali się na szambo w miejscu z d... Czyli nie przy wjeździe a na środku. Jak chcesz to sobie zobrazować to się cofnij kilka stron, plan wrzucałam. Ja teraz cierpię, bo rabat tam nie poszerzę - dostęp do szamba szambelan musi mieć, a dziury mam trzy do dojenia...
I bardzo się cieszę, że "moje" jarzmianki u Ciebie rokują Czyli trud nie poszedł na marne

Haniu - wieczorową porą to ja za żadne bogi nie pójdę nic zbierać, bo ja alergik a komarów pełno, że o meszkach nie wspomnę Wolę poświęcić rodka niż siebie Może Małżonek się poświęci? Zapytam, on kocha rodki Ale opryskać go mogę wg Twojego przepisu (rodka, nie Małżonka)
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
TAR 14:51, 23 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 8553
Magara napisał(a)
Kasya dramatu nie będzie, to nie potwór a u mnie rośliny dostosowują się do mnie - są powolne i długodystansowe


No i sie splulam moje rosna szybko czyli za szybko robie. Myslisz, ze mnie przerosna ?
Niemniej podziwiam za umiejetnosc rozkmin, wariantow, wahań. Ja tak nie potrafie, jak bym cos napisala na forum, nim byscie mi odpowiedzialy to juz mam rabate wytyczona. Taki jakis diabel we mnie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies