Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Magara 00:48, 24 maj 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
TARcia - ja powolna jestem Trochę mnie brak czasu na ogród ogranicza, a jeszcze bardziej pogoda - za ciepło/za mokro/za sucho
Dzisiaj cały dzień siąpiło - wyskoczyłam na godzinę odchwaścić w truskawkach Chciałam jeszcze później raz wyskoczyć, ale uznałam, że nie będę się w błotku taśtać Więc chwasty na rabatach dostały kolejny dzień gratis
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Makao 06:20, 24 maj 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4920
Dobrze się wyrywa te chwasty jak jak mokro jest. Nie trzeba sprzętów ciężkich wyciągać
Tylko za dużo ziemi z nimi wyłazi a obstrząchnąć ciężko taką obklejoną
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
GingerO 10:28, 24 maj 2024

Dołączył: 10 lut 2023
Posty: 136
Hejka dziewczyny! Możecie polecić niskie odmiany rododendronów? Takie które duże nie urosną, a piękne kolory mają.
____________________
Ola
TAR 10:50, 24 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 8553
Mialam Saffrano zoltego. Byl cudny i nieduzy
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Magara 23:53, 24 maj 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Ania - mam dobry sprzęt do chwastów, ale właśnie nie lubię takiej "mokrej roboty"

Dziś czyściłam skrzynie warzywne bo zbiorze koperku. Trzeba było zrobić miejsce na ogórki. Narobiłam się jak głupia, chociaż skrzynie niewielkie. Pełno siewek werbeny, naparstnic, firletki. Skąd??? Od dobrych dwóch/trzech lat nie wyrzucam na kompost NICZEGO z nasionami

Ola - ja o rodkach nie mam pojęcia Ten polarnacht ostatnio przeze mnie nabyty nie wydaje się być dużym w przyszłości (jak na rodka)
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Basieksp 08:06, 25 maj 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
No właśnie fajnie się chwasty wyrywa jak mokro, tylko ziemia na korzeniach zostaje, a jak sucho to korzenie w ziemi zostają, tak jest u mnie.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 23:36, 25 maj 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Dziś mi "coś/ktoś" ewidentnie pomagał w pracach porządkowych

Na rabacie gdzie mam mikro żywopłocik grabowy mający ochronić foliak przed zachodnimi wiatrami, rano taka sytuacja:





Pierwsza myśl moja była taka, że chrabąszcze majowe z gruntu wystartowały. To u nas maju norma, że dziury robią. Coś na tym kawałku jakiś czas temu kopałam i pięć pięknych larw wydobyłam na światło dzienne Poszły za płot, dla pierzastych
Ale mam wątpliwości czy startujący chrabąszcz majowy by dał radę cebule tulipanów wykopać i wyrzucić??? No sama nie wiem Jeszcze kosy obstawiam, ale o taką demolkę ciężko mi je podejrzewać Za bardzo je lubię
Macie jakieś pomysły co mi zryło rabatkę???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 23:50, 25 maj 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Żeby nie było, że tylko marudzę , to parę kwiatków też zostawiam:

Szałwie prawie w formie, jarzmianki takoż


Śniedki jeszcze mnie cieszą, bodziszek od Joli-April - już mnie cieszyć zaczyna
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 23:54, 25 maj 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Orliki:


A piwonie i naparstnice testują moją cierpliwość Piwonie bardziej, już od 2 tygodni są w pąkach
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Rojodziejowa 23:57, 25 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 9021
Tych piwonii to Ci będę zazdraszczać teraz Moje już w znacznej większości przekwitnięte. Zostały pojedyncze w pączkach.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies