Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Magara 23:36, 11 cze 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7930
Dziewczyny - dzięki za podzielenie się doświadczeniami
Wniosek jednak wyciągam jeden - dzielić można prawie zawsze, i albo się uda albo nie uda

Chwilowo stałam się mocno nieogrodowa z uwagi na inne życiowe sprawy więc i tak żadnych działań nie podejmę. Pogoda zresztą u nas też mocno nieogrodowa - jest zimno (w nocy w okolicach 7), a za dnia wieje i leje praktycznie non stop
Plus taki, że rośliny mocno przyhamowały - bodziszek wspaniały nadal kwitnie, bardzo długo jak na niego, róże się nie śpieszą, wszystko jakby wracało do "czasowej", kaszubskiej normy
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 22:21, 12 cze 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23167
Ze smutkiem przeczytałam o poślizgu z dostawą mebli kuchennych. W takich przypadkach można się mocno wkurzyć, a nawet mieć mordercze zapędy. Dobrze, że nie poszłaś w stronę tych drugich i wybrałaś opcje pokrzepienia siebie zakupem misy. Spełnianie marzeń jest słusznym kierunkiem dostarczenia sobie radości w tymczasowym nieszczęściu.
też zaczynam mieć wrażenie, że coraz więcej roślin wskakuje w swoje tradycyjne normy czasowe. Róża pomarszczona przy tarasie właśnie zaczyna drugie kwitnienie, ale...tym razem wydaje mi się ono tym pierwszym, właściwym.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 22:30, 12 cze 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 84568
U nas na razie nie wskakują we właściwy termin, za tydzień będą wiśnie do rwania, czerwone porzeczki już. Zakwitły lipy i zaczynają na całego hortensje bukietowe i ogrodowe, zakwitają liliowce, które kwitną końcem lipca. Już kwitną werbeny i krwiściąg. A nie skończyły jeszcze piwonie i irysy. Galopka w ogrodzie roślinna i nasza bo robota robotę goni, a chwast rośnie w tempie rakiety.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
TAR 15:04, 13 cze 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 9538
Lipy i krwisciag tez kwitna plus zaczely hortensje. Ale reszta czerwcowa.wciaz kwitna zawilce i wlasnie skonczyla brunnera. Jest w miare terminowo.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kasya 15:07, 13 cze 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 43391
TAR napisał(a)
Lipy i krwisciag tez kwitna plus zaczely hortensje. Ale reszta czerwcowa.wciaz kwitna zawilce i wlasnie skonczyla brunnera. Jest w miate terminowo.

Bo u was było chłodniej i nie ma takiego dużego przyspieszenia
U mnie że 3 tyg a na południu więcej
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mirkaka 15:17, 13 cze 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9775
Magara napisał(a)
Madzia - dzięki, cmok

Sylwia- czy dobrze rozumiem? Wg Ciebie można dzielić trawy niezależnie od pory roku? Pytam, żeby się upewnić czy dobrze zrozumiałam
Odnośnie nasadzeń - na tyłach "narysowanej" przeze mnie gaury jest pysznogłówka i jeżówki. Czemu gaury tam nie widzisz? Ja widzę
Niskie to takie, które nie zasłonią misy, która ma być ciurkadełkiem. Coraz bardziej utwierdzam się w propozycji Ewy-Andy - dzwonki dalmatyńskie

TARcia - ja wiem, że Ty do odważnych należysz, ale Ty masz trzeci ogród i doświadczenie Ja mam pierwszy ogród i lękowa jestem Ale może faktycznie jedną kępę reureifa poświęcę i podzielę, mam ich w sumie sześć do podziału, więc straty jakby co nadrobię

Helen - czyli 600 stron marudzenia Lektura dla masochistów Miałam Ci dziś esa wysłać, ale miałam dzień konia Jutro, ok?


Dzwonki dalmatyńskie mam przy tarasie, są fajne, kwitną długo, powtarzają po przycięciu po pierwszym kwitnieniu, tylko już słabiej, są zimozielone, ale tam może też ładnie wyglądać jakaś niska funkia,
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Magara 23:51, 13 cze 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7930
Haniu - wieeelkie dzięki za mentalne wsparcie odnośnie mojej kuchni Nie jest lekko bo nie mam wyjścia, muszę czekać i egzystować w prowizorce kolejne tygodnie Dyskomfort jest

Sylwia - u mnie jednak mikroklimat kaszubski, ale wszystko też na głowie postawione - liliowce stelle d'oro i u mnie kwitną

TAR - u mnie terminowo i nie terminowo zarazem Np. serduszka teraz kwitnie, u Koleżanek jej kwitnienie z marca kojarzę

Kasya - sezon jest "dziwny"

Mirka - dzięki za info o dzwonkach Jestem na nie na 99 procent zdecydowana
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:12, 14 cze 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7930
Zaglądam na forum, czytam co u Was, ale weny do pisania mi mocno brakuje. Ale jestem na bieżąco

Pogodowo u mnie jesienno-wiosennie. W dzień leje i wieje, w nocy zimnica. Większości planów ogrodowych poszła się bujać. Obecnie na dworze raptem plus 6 W foliaku palę znicze bo żal mi pomidorów W domu palę w kominku, bo zimno
W dzień, nawet jak znajdę czas na ogród, to ciężko coś zrobić - wszystko po deszczach plumka
Czerwiec... Najdłuższe dni teraz, a radości z nich mało

No to sobie ponarzekałam, ale mi wolno skoro jestem fundatorem kanapy dla maruderów
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
TAR 09:46, 14 cze 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 9538
E tam dziwny. Rok temu mowione bylo to samo

U mnie serduszki juz przekwitly. Zielonolistne nawet zanikly. Aurea jeszcze widac na rabacie. Ale za chwile sama je wytne zeby dac innym oddech
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kasya 09:55, 14 cze 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 43391
TAR napisał(a)
E tam dziwny. Rok temu mowione bylo to samo

U mnie serduszki juz przekwitly. Zielonolistne nawet zanikly. Aurea jeszcze widac na rabacie. Ale za chwile sama je wytne zeby dac innym oddech

O kurczę
Serduszki mi nie wylazły wcale
Buu
A kilka ładnych lat były…
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies