Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Judith 10:10, 14 cze 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 11551
Gdy u człowieka susza stulecia (kolejna!) trudno pojąć, że u kogoś jest za mokro .
U mnie pielęgnacja ogrodu sprowadza się właściwie wyłącznie do podlewania - codziennie kilka godzin z polewaczką w ręce… Każdego dnia inna część ogrodu, gdy skończę, zaczynam od początku… Oczywiście podlewam tylko rabaty. Jeszcze chwila i pompa będzie do wymiany…
A czas deszczów w Polsce się kończy. Ja się nań nie załapałam, w jakiejś dziurze deszczowej jestem…

Magarko, zapowiadają upały w całym kraju. Znajdź pociechę w tym, że Twoja ziemia jest na nie przygotowana .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Tess 11:31, 14 cze 2024


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12317
Judith napisał(a)
Gdy u człowieka susza stulecia (kolejna!) trudno pojąć, że u kogoś jest za mokro .
U mnie pielęgnacja ogrodu sprowadza się właściwie wyłącznie do podlewania - codziennie kilka godzin z polewaczką w ręce… Każdego dnia inna część ogrodu, gdy skończę, zaczynam od początku…


Jakbym sama to pisała... W dodatku u mnie glina, która przy tych suszach na głębokości 15 cm zamieniła się w beton. Słowo daję, nie da się wbić łopaty w wielu miejscach. Deszcze niby się zdarzają ostatnio, ale krótkie i bardzo zlewne, albo kapuśniak, jak wczoraj.

Posuńcie się na tej kanapie marudowej
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
TAR 12:39, 14 cze 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 9538
Kurcze naprawde wspolczuje Wam. Ja mam kilka takich suchych miejsc ale tam tylko sucholubne siedza i daja rade. Reszta dobra posadzona w mokrej dobrej ziemi. Musze miec rekawiczki na zmiane, bo jak sadze to az mnie stawy bola. Ciagle w mokrym. A na bagiennej chlupie chociaz widze, ze rosliny sie jakos zaaklimatyzowaly bez gnicia. Najwyrazniej jesienne zmiany kompozycji przyniosly efekt. Przesadze tam tylko krwisciagi i jezyczke. Niestety sadzcow w tym roku nie bedzie. Slimaki zezarly co korzenia.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Basieksp 13:48, 14 cze 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 11395
U mie też mokro. Teraz ma być ciepło ale też ma padać. Nie chcę zapeszać, by susza u nas się nie zrobiła, ale mogłoby by te chmury do Was przesunąć, mi arazie wody wystarczy. My musimy wpasowywać się z pogodą by trawę skosić, bo mokro. A w niedziele jadę zobaczyć czy kurki rosną
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka( Pomorskie, okolice Chojnic)*** Wizytówka
Tess 19:33, 14 cze 2024


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12317
Basieksp napisał(a)
U mie też mokro. Teraz ma być ciepło ale też ma padać. Nie chcę zapeszać, by susza u nas się nie zrobiła, ale mogłoby by te chmury do Was przesunąć, mi arazie wody wystarczy. My musimy wpasowywać się z pogodą by trawę skosić, bo mokro. A w niedziele jadę zobaczyć czy kurki rosną


Oj, jak bym chciała, żeby te wasze deszcze do nas się przesunęły.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Helen 09:02, 15 cze 2024


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8583
TAR napisał(a)
Niestety sadzcow w tym roku nie bedzie. Slimaki zezarly co korzenia.


Kurcze, u mnie inne rośliny zjadają a na sadźca (BJ) nie patrzą. Wybredne jakieś
____________________
Helen - Hortensjowo
Magara 23:30, 15 cze 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7930
TARcia - fakt, rok temu też mówiliśmy, że "dziwny" rok Ale chyba każdy kolejny będzie już "dziwny" z uwagi na zmiany klimatyczne, mus się przyzwyczajać U mnie sadźce wylazły, straaaasznie późno, ale są

Kasya - może serduszek nie zauważyłaś w wiosennym amoku?

Judith - "dziwny" rok sprawiedliwy nie jest nic a nic, szczególnie jeżeli chodzi o podział wody
Z jednej strony się cieszę, że u nas pada, a z drugiej... No wiecie jak jest
Nie dogodzisz Pociesz się, że jak susza to możesz podlać, a jak za mokro to nie ma mocy żeby osuszyć

Tess - miejsca na kanapie multum, każdego przyjmiemy A jak coś to drugą kanapę się dostawi

Basia - musimy wspólnymi siłami chmury do Koleżanek przesunąć Ja deszczu mam trochę dość Aktualnie u nas znowu pada/leje Chwilowo się cieszę, bo na placu wiejskim impreza i już z dziesięć razy leciało Modern Talking "Cheri cheri lady" - jak kolejny raz zagrają to wyjdę z siebie Może deszcz tym razem imprezę rozgoni

Helen - może masz ekskluzywne śliamaki albo i na sadźca przyjdzie pora
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 23:37, 15 cze 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7930
Szukam pozytywów w negatywach
Tęcza, zawsze cieszy, bo ładna co do zasady
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Judith 23:41, 15 cze 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 11551
No to dla odmiany może zagrają Jomaha jomaso
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Magara 00:05, 16 cze 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7930
Judith
Musiałam wyguglać
Nie zagrali, za mocno leje Już po imprezie Można iść spać
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies