Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Judith 18:56, 01 lut 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Anda napisał(a)


Wg mnie wszelkie tematy związane z ekologią są nie do ogarnięcia.

Zmieniamy temat na lżejszy?


To jest po prostu przecudne!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Anda 19:24, 01 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Judith napisał(a)

To jest po prostu przecudne!


Dziękuję
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Joku 19:24, 01 lut 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
Mnie też się te fotki bardzo podobają. Czekamy na lato, a choćby i na wczesną wiosnę.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Rojodziejowa 19:28, 01 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8099
Poudawajmy, że już jest późna wiosna chociaż tu na forum. Ewa, wrzuć jeszcze!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Helen 20:48, 01 lut 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
Ewa, odgrzewaj dalej, czekamy

Może jakieś pomysły na wiosenne donice?
____________________
Helen - Hortensjowo
Agatorek 21:16, 01 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Ale żeście stron naprodukowały

Ewa, pytałaś m.in. o wodę w szklanych butelkach w PL. Owszem, można znaleźć, ale jest droższa niż w plastiku, więc jest mało chodliwa, z tego co zauważyłam. Z mięsem/wędlinami jest różnie, ale częściej widzę pakowanie w papier, niż w plastik. Ale też to wiąże się z ceną, bo to raczej domena mniejszych sklepów (z wyższymi cenami), niż większych.

Czasami zamawiam rośliny z jednego sklepu i przysyłają je bez doniczki, ale owinięte w torebkę foliową, taki „mniejsze zło” . Podejrzewam jednak, że robią bardziej to przez fakt, że łatwiej jest upchnąć rośliny w karton bez doniczek .

Na plus- często zamawiam art. spożywcze (napoje, artykuły sypkie itp) i inne (np. środki czystości) przez internet w Selgrosie, czy Makro i zamiast plastikowych wypełniaczy (żeby rzeczy w kartonie się nie ruszały) stosują pocięte kartony. Kiedyś królował styropian i inne styropianopodobne kulki.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 21:19, 01 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Anda napisał(a)



Zmieniamy temat na lżejszy?




Piękny ten lżejszy temat ❤️

Co to za trawka?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Szymka 22:31, 01 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Przez te lata zaborów i wojen mamy wdrukowane w DNA, że wszelaka współpraca z władzą jest paskudnym donosicielstwem i zasługuje na potępienie. Obawiamy się zgłaszać odpowiednim służbom, że sąsiad pali śmieci, że bez nadzoru trzyma groźne psy, że nie odśnieża terenu przy swoim płocie, że odprowadza wody opadowe poza obręb własnej działki. Przepisy są, tyle, że martwe, bo do ich respektowania potrzebna byłaby społeczna zgoda, co do tego, że trzeba ich przestrzegać.
Inne nacje nie mają problemów ze zgłaszaniem łamania przepisów przez sąsiadów.


Ja też bym zrobiła z tym porządek...Nawet gdyby się mieli do mnie nie odzywać do końca życia
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Magara 00:34, 02 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
Anda napisał(a)


Jogurt kupuję w szklanych pojemnikach, wodę w szklanych butelkach, mleko w kartonie, colę w puszce raz w roku. Soki staram się kupować w kartonach, ale plastik też się zdarzy. Tylko, że u nas plastik idzie na recycling. Prawie wszystkie butelki idą na recykling.
Alkohol w PL częściej można kupić w szklanych butelkach niż wodę

Fotki na poprawę nastroju - stare kotlety z lat ubiegłych

Jogurt w szklanych pojemnikach to w PL rzadkość, woda w szklanych butelkach chyba droga - nie wiem bo używam butelki filtrującej, z którą się nie rozstaję. Mleko w kartonach - to też nie jest butelka wystawiana za drzwi w czasach PRL
Dużo zamawiamy przez internet - raz, że taniej, dwa, że na naszym zadupiu ciężko niektóre rzeczy kupić a my w ciągłym remoncie i przeróbkach. Ilość folii, w którą różne produkty są zapakowane poraża i to powinno być zabronione/ograniczone/karalne. Chociaż uczciwie przyznaję, że i tak coraz częściej jako wypełniacze pojawiają się kartony czy papiery - kartony tnę do kompostownika, niech dżdżownice też mają bal

Ewa - kotlety - bardzo smakowite

A temat "eko" - faktycznie trudny, jednostka się nie jest w stanie z nim zmierzyć
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Rojodziejowa 07:26, 02 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8099
Magara napisał(a)

Jogurt w szklanych pojemnikach to w PL rzadkość, woda w szklanych butelkach chyba droga - nie wiem bo używam butelki filtrującej, z którą się nie rozstaję.


Już nieraz sobie myślałam, że te śmietany, mleka w szkle to było coś! Te charakterystyczne wieczka do tego. W Lidlu akurat można dostać (przynajmniej u nas) mleko od polskiej czerwonej. Tak samo jogurty/deserki w szkle. Potem ich używam do robienia mini deserków.
Butelki filtrujące to fajna rzecz i widzę w szkole, że sporo dzieci je ma.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies