Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grzebiuszka ziemna

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzebiuszka ziemna

Kordina 18:15, 17 lip 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Aniu i Ewo - dzięki

Sylwio miła - no jasne, że dostaniesz

Aniu nowa - dziękuję Ci bardzo, podglądactwo w tym wypadku mile widziane jak weszłam w Ogrodowisko, to też zaznaczałam sobie ulubione i ciekawe wątki, które w miarę upływu czasu rozrastały się i proces trwa nadal mam ich kilkadziesiąt....

Basiu - dziękuję, na ławeczce siadaj kiedy tylko chcesz a ławeczka czeka na miejsce, które na razie, jako plan, istnieje w mojej głowie

Grażynko - dzięki za przypomnienie, tak, to jest ostróżeczka polna, świetna jest, rozrasta się i kwiatkuje chyba drugi miesiąc. Siadaj na ławeczce obok Basi i obowiązkowo głaszcz kota
Co do lilii nie wycinam ich, tylko zawiązki nasienne, łodygi z liśćmi zdobią nadal, a we wrześniu dopiero zaczynają żółknąć, więc wycinam pomału na jesień.

Małgosiu - Ty na poważnie chcesz parę makówek? Nie mam problemu z wysłaniem




____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
gogo 19:10, 17 lip 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Kordina napisał(a)
Aniu i Ewo - dzięki

Sylwio miła - no jasne, że dostaniesz

Aniu nowa - dziękuję Ci bardzo, podglądactwo w tym wypadku mile widziane jak weszłam w Ogrodowisko, to też zaznaczałam sobie ulubione i ciekawe wątki, które w miarę upływu czasu rozrastały się i proces trwa nadal mam ich kilkadziesiąt....

Basiu - dziękuję, na ławeczce siadaj kiedy tylko chcesz a ławeczka czeka na miejsce, które na razie, jako plan, istnieje w mojej głowie

Grażynko - dzięki za przypomnienie, tak, to jest ostróżeczka polna, świetna jest, rozrasta się i kwiatkuje chyba drugi miesiąc. Siadaj na ławeczce obok Basi i obowiązkowo głaszcz kota
Co do lilii nie wycinam ich, tylko zawiązki nasienne, łodygi z liśćmi zdobią nadal, a we wrześniu dopiero zaczynają żółknąć, więc wycinam pomału na jesień.

Małgosiu - Ty na poważnie chcesz parę makówek? Nie mam problemu z wysłaniem





Dzięki za odpowiedź, ja lilie ścinam do połowy i też są nadal zielone, ale bez kwiatów czegoś wtedy brakuje.
Posadziłam między nimi gipsówkę i nie chce tam rosnąć
A przed nimi mam dzielżany jesienne, ale one późno kwitną.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
malgorzataka... 20:15, 17 lip 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Bożeno moje ostatnie zdanie w poprzednim wpisie to oczywiście żarcik.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Agatorek 23:48, 17 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Basieksp napisał(a)
Ale masz kolekcję lilii
a najbardziej ta ostatnia mi się podoba


Haha, mi też . Lubię takie kolory
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Alija 15:29, 20 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8795
Piękne portrety lilii. Niebieskie coś zwiewne i delikatne super, bardzo mi się podobają takie dodatki.
U Ciebie zawsze coś ciekawego można zobaczyć.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Kordina 15:14, 22 lip 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Moja mała różyczka, już znalazłam jej nazwę zapisałam uszczęśliwiona z rozwiązania zagadki i nie wiem gdzie płatki jak z bibułki





____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kordina 15:41, 22 lip 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Liliowiec kwitnie od strony północnej, szkoda, że kwiat tylko wytrzymuje 24 h





____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kordina 16:06, 22 lip 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
A tuż nad liliowcem tojad bicolor, ludowa nazwa mordownik, pantofelek, mały cytacik - "Uważano, że tojad mocny znajdował się wśród składników, z których wiedźmy przygotowywały maści, dzięki którym mogły latać". Tego ostatniego jeszcze nie wypróbowałam, ale miotłę (dopisuję) i odpowiednią urodę już mam



bliżej:




i jeszcze bliżej:

____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Alija 16:16, 22 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8795
Tojad mordownik bardzo piękny, chociaż nazwa mniej, ale przecież z powietrza się nie wzięła, trujący jest mocno.
Nigdy nie widziałam go w takim kolorze.

To kiedy robisz maść?
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Kordina 17:14, 22 lip 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Alija napisał(a)
Piękne portrety lilii. Niebieskie coś zwiewne i delikatne super, bardzo mi się podobają takie dodatki.
U Ciebie zawsze coś ciekawego można zobaczyć.


Dziękuję Grażynka rozszyfrowała - ostróżeczka polna.
Maść - jeszcze nie wiem ale jak będziesz miała miotłę, daj znać wypróbujemy
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies