Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grzebiuszka ziemna

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzebiuszka ziemna

gogo 20:34, 24 lip 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Podobają mi się te migawki, szczególnie donica i to, co w niej rośnie
I to piękne krzesło
A moje paprocie, posadzone w doniczkach, nie mają towarzystwa, muszę naprawić to niedopatrzenie
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Joku 21:19, 24 lip 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
Na mnie ta donica też zrobiła duże wrażenie. Nieważne że słońca nie widać na fotkach, i tak bardzo ładnie wyszły.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Alija 22:09, 24 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Kordina napisał(a)
Floksy dają koncert zagęszczenia i koloru:





Bożenko, lilie przepiękne, bardzo ładna kompozycja w donicy z paprocią.
Zacytowałam to zdjęcie, bo po pierwsze lubię floksy, a po drugie to wygląda
jakbyś je robiła w moim ogródku na rabatce pod słupem, takie same kolory.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Rumianka 22:47, 24 lip 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Kordina napisał(a)
Czasami do ogrodu przychodzą rośliny same, jeśli mi odpowiadają, to zostają na dłużej, np dziewanna nasza polna, piękna wysoka roślina, a owadów na niej, że hej!
Kolorem pasuje do Języczki Przewalskiego
Jeszcze 7 dni temu była w fazie zamkniętej, a teraz:




O rany, ale mi się trafił ogród...pełno kwiecia przecudnego, zdolna pracusia wykonująca pergole i inne cudeńka, no i jeszcze ten "Ludwik XIV" w ogrodzie...a ja taka nieuczesana...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 22:53, 24 lip 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Kordina napisał(a)
Moje duże maki ogrodowe mają makówki i już próbują się otwierać, będę zrywać czy ktoś może chętny na makówkę? Wygląd - str 15 wątku

Na mak jestem chętna, bo naprawdę niezwykłej urody jest. Coprawda makowca upiec nie zamierzam, ale posiać tak... Uśmiecham się więc, widać ?
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 22:57, 24 lip 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Kordina napisał(a)
Idąc w stronę oczka po deszczu:

grabie i sekator w pogotowiu

No kochana, ja uwierzyłam, że Ty to wszystko sama ogarniasz w ogrodzie, a jak widać pomocnik trzyma grabie w " dłoni" i tylko przysiadł na chwilkę odpoczynku... No a sekator, to pewnie Twoje narzędzie...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 23:16, 24 lip 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
malgorzataka... 10:25, 25 lip 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Bożenko,widziałam u Joli(Joku) pytałaś o zdrowego powojnika--moim zdaniem takim jest "Błękitny Anioł"-nie grymasi,pięknie rośnie,pięknie kwitnie no po prostu piękny jest.
Jestem ciekawa czy Jola podzieli moje zdanie.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Ewa777 14:39, 25 lip 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Cudowne łany floksów i piękne lilie. Zapach roznosi się pewnie po całym ogrodzie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Joku 14:54, 25 lip 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
U mnie powojniki dobrze rosną i oby im się nie odwidziało tfu, tfu, tfu . Błękitnego Anioła mam, ale rośnie w miejscu gdzie nie może rozwinąć skrzydeł, niemniej jednak daje radę i kwitnie co rok to obficiej. Większość moich powojników osiąga niewielkie rozmiary do 2 -3 metrów max. Takie wybieram bo nie mam wysokich podpór. Na ogół wiosną startują niemal od ziemi , ewent. 30 - 50 cm wysokości (sposób cięcia zależy dla mnie głównie od tego kiedy kwitną). Na razie najbujniej rośnie Princess Diana i Rooguchi, reszta sadzona 1-2 lata temu dopiero próbuje się zadomowić. Większość kwitnie ok. 3-4 tygodni, niektóre powtarzają kwitnienie. Nazwy niektórych wyleciały mi z głowy, część jest nie do rozszyfrowania (te o czerwonawej barwie) bo kupowałam jakiś czas temu.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies