Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grzebiuszka ziemna

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzebiuszka ziemna

Kordina 21:44, 20 wrz 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Mój rogal też pomału się tworzy w przerwach pomiędzy pracą społeczną, a deszczem a innymi zawirowaniami życiowymi:



Zerwałam darń, część nasadzeń jest, a reszta czeka na posadzenie, chcę tam jeszcze pergolę nad ławeczką ulepić, ale pogoda nie sprzyja tego typu pracom, ale w końcu jest jeszcze październik
Są tam 2 pnie, ale nie ruszę ich w żaden sposób, coś wymyślę.


Zadziwiają przycięte po pierwszym kwitnieniu floksy i cieszą oko po raz drugi. Rano było trochę słońca:




____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kordina 21:55, 20 wrz 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Mój nowy pieniek (wys ok 40 cm - dama pieńkowa ) z rojnikami i żurawką pod kolor:



Zakwitł mieczyk abisyński jakoś późno:




kwitną zimowity:



I tak przyjemnie bujnie (jak słonko zaświeci )




____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kordina 22:09, 20 wrz 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Cieszą mnie 2 różyczki nn, ładnie się przyjęły i lekko rozrastają:



A tu dwa dorodne tegoroczne liriope, dopiero zaczynają kwitnąć, intryguje mnie ta roślinka, chyba jeszcze dokupię 2, liście wyglądają dobrze od wiosny przez całe lato i późno kwitną:



____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Basieksp 22:30, 20 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10340
Pracę nad nowymi rabatami podziwiam murek ceglany też, zapowiada się pięknie no ale dama pieńkowa z żurawką no bardzo ładna, super to wygląda nie łączyłam nigdy rojników z żurawkami, podkradnę pomysł, bo bardzo mi się podoba
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
gogo 00:54, 23 wrz 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Zostawiam same ochy i achy na Twoje wszechstronne talenty
Ceglany murek - pełny profesjonalizm
Jakbyś miała chwilkę wolnego czasu to zapraszam do siebie, do mojego dachówkowego murka /żeby był w kształcie L/ będę dostawiać malutki murek z cegieł, bo z dachówek był za szeroki i nie pasował.

Chwalę nową rabatę z trzmielinami, rogalową, ale dama z żurawką i rojnikami przebiła wszystko - rewelacyjna

Liriope też mi się podoba, nawet stałam przy nich w szkółce /były z ciemnymi kwiatami/, ale były drogie i poskąpiłam
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
ewsyg 19:32, 24 wrz 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654


A tu dwa dorodne tegoroczne liriope, dopiero zaczynają kwitnąć, intryguje mnie ta roślinka, chyba jeszcze dokupię 2, liście wyglądają dobrze od wiosny przez całe lato i późno kwitną:





Nie kupuj, liriope bardzo szybko się rozkrzewia. Moim zdaniem jest raczej inwazyjna. Murek bardzo starannie zrobiony. Podziwiam Cię kochana.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
anabuko1 19:48, 24 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Kordina napisał(a)
Mój rogal też pomału się tworzy w przerwach pomiędzy pracą społeczną, a deszczem a innymi zawirowaniami życiowymi:



Zerwałam darń, część nasadzeń jest, a reszta czeka na posadzenie, chcę tam jeszcze pergolę nad ławeczką ulepić, ale pogoda nie sprzyja tego typu pracom, ale w końcu jest jeszcze październik
Są tam 2 pnie, ale nie ruszę ich w żaden sposób, coś wymyślę.


Zadziwiają przycięte po pierwszym kwitnieniu floksy i cieszą oko po raz drugi. Rano było trochę słońca:





Fajnie, że coś ci się tworzy .
Floksy wciąż ci prześlicznie kwitną
U mnie też jeszcze trochę kwitną
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
daszum 22:59, 24 wrz 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Podziwiam, że ten murek zrobiłaś sama, tymi rencami
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Alija 11:25, 25 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Bożenko, jesteś niesamowita, podziwiam Twoje umiejętności i nieustanną chęć działania.
Murek wspaniały, nowe rabatki świetnie się zapowiadają, podoba mi się też pieniek z rojnikami,
lubię takie elementy ogrodowe.
Nad liriope myślałam już od dłuższego czasu, jakoś nigdy nie spotkałam w realu,
zobaczę jak będzie się u Ciebie sprawowało, chociaż Ewa pisze, że szybko się rozrasta.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Kordina 15:54, 25 wrz 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Basiu , Grażynko, Aniu, Alicjo - dzięki za uznanie dla murku i rogala

tak Danusiu - "temi rencami", a te już mam takie zniszczone, że na noc mocno olejem traktuje i śpię w rękawiczkach bawełnianych, jak na damę pieńkową przystało, ha, ha (muszę opisać zabawną historię z tymi rękawiczkami)

Ewo,że liriope inwazyjne, to nawet nie wiedziałam, nie zetknęłam się w opisie z tą cechą, w takim razie z zakupu zrezygnuję, może się rozrośnie, a jak za dużo to go ciachnę. Rozmnaża się przez rozłogi, czy nasiona? Podoba mi się, że jest zimozielony.
Doczytałam, ze w uprawie donicowej wygląda dobrze i to jest przednia myśl, jeśli się bujnie za mocno.

Kwitnie druga kępa zimowitów, jakaś inna odmiana, tamte się pokładają, a te bardziej krępe i trzymają pion



Poniżej szaleństwo ogrodniczek przyszły 3 klematisy, wreszcie upragniony Błękitny Anioł (już sama nazwa wybrzmiewa ) Little Mermaid oraz dr Ruppel. Wszystkie są przepiękne. Czekają w kolejce nasadzeń ku uciesze właścicielki i jeszcze w gratisie dostałam fiołka motylkowatego Rubra Viola, ma spore listki w porównaniu z moimi dzikimi.

____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies