Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grzebiuszka ziemna

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzebiuszka ziemna

Alija 23:29, 14 sty 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
Bożenko, ależ tu się dzieje, na chwilę nie usiedzisz spokojnie. Zakupy na wiosnę zamówione,
ciemierniki zakupione (mnie udało się kupić jednego).
Pola jest cudna, a ptaśkowe opowieści o sówce przezabawne .
Bielik robi wrażenie, imponujący ptak.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 23:31, 14 sty 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
Kordina napisał(a)






Z tęsknoty do...

Tęskno już do takich widoczków.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Kordina 16:31, 18 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Alu teraz to ja się schowałam jak ślimak w skorupkę albo w żabią hibernację wpadłam, zgodnie z porą roku
Wszyscy (a przynajmniej duża część) pokazują swoje ogrody z czasu świetności barw, a ja postanowiłam przyjrzeć się swoim działaniom. Może nie konkretnie ogrodu, bo są tu duże, cudne i ciekawsze, a mój stosunkowo mały, ale za to lubiany i w ciągłej przemianie przez to Ogrodowisko
dlatego zrobiłam przegląd i bardzo dobrze, bo sama się udziwiłam - ile udało mi się w tym roku samej zdziałać zaczynamy:

1 - obelisk, jakoś poszło i zachęciło do dalszych prac:




2 - szklarenka okienna:





3 - ławka z 2 krzeseł:





4 - szklarenka mobilna z kółkami wyłożona styropianem i folią:



CDN





____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kordina 16:40, 18 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
CD:

5 - pergola na pnące róże z których jedną nadepnęłam i zdziczała, więc dokupiłam następną, ciekawe jak przetrwa zimę:




6 - powstała część warzywnika i niedokończony murek:





7 - powstała wzdłuż domu długa rabata:





8 - również zrobiłam drugą pergolę, większą nazwaną Pergolą Szamana i przy niej z jednej i drugiej strony coś na kształt rabaty-rogala :


____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kordina 16:51, 18 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
CD
tutaj rabata rogalowa w trakcie:




9 - przeniesienie (to hydraulik) od domu kranu i zbudowałam taki murek wraz z odpływem:





10 - before i after ta ścieżka powstała dzięki pracy innych, a ja doprowadzałam do porządku pobocza :








____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kordina 16:57, 18 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Plany na ten rok:

1- dokończyć sprzątanie po zbudowanej ścieżce (nie udało się do końca niestety) związane to jest również z

2 - przebudową rabat (to będzie długa praca ) ale mam nadzieję systematyczna

3 - rozwinąć dalej ogródek warzywny

4 - uporządkować teren po cegłach i kostce (niefotogeniczny, niepokazywany)

5 - zbudować niedużą szklarnię (okna mam) na podmurówce ceglanej - to ostatnie bardzo (śpiewam sobie) chciałabym, chciała

____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
ewsyg 17:32, 18 sty 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Bożenko, jesteś niesamowita, zdolna, że niejeden mężczyzna przy Tobie wymięknie.

Podziwiam kochana, bardzo cię podziwiam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Joku 17:34, 18 sty 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Życzę realizacji wszystkich planów. Ta szklarnia na ceglanej podbudowie mnie ciekawi, będę kibicować.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Kordina 20:49, 18 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Dziękuję Ewo i Jolu jak mi nie wyjdzie, to najwyżej będę udawać, że to plan 5-letni problem w tym, że będzie mi tu potrzebna męska pomoc, bo nie jest to praca na jedną babę
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Gruszka_na_w... 21:24, 18 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Bożenko, jesteś zdecydowaną liderką prac "okołoogrodowych". Pomysłów masz co niemiara. Wykonanie zapiera dech. Widać, że majsterkowanie sprawia Ci niesamowita frajdę.
Najbardziej Ci życzę realizacji pkt 5 z tegorocznej listy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies