Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grzebiuszka ziemna

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzebiuszka ziemna

lilarose 17:49, 20 sty 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Bożenko, cały czas studiuję Twoje wytwory i zastanawiam sie, jakie pomysły ściągnąć
Powiedz mi Kochana, co masz na górze tego obelisku - to metalowe jest?

Inspekt mąż obiecał mi zrobić, jak tylko skończy remont altany- mamy stare okna do wykorzystania
Bardzo podoba mi się miejsce z hydrantem, ja mam z cegieł zrobioną "zmywalnię" - czyli ściankę podobną do Twojej i stopy pod stolik ze zlewem, może jeszcze zrobię sobie coś podobnego przy głównym punkcie poboru wody na działce

Półki na wysiewy w Twoim oknie bardzo by mi pasowały - ja mam wysokie okna (mieszkam w kamienicy) jedynie hamuje mnie sprawa braku możliwości ich uchylania. Muszę to przemyśleć.

Ogólnie wielki podziw - Ty i Kasia Szymka jesteście Wielkimi Budowniczyniami
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Agatorek 06:02, 21 sty 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Kordina napisał(a)
Plany na ten rok:

1- dokończyć sprzątanie po zbudowanej ścieżce (nie udało się do końca niestety) związane to jest również z

2 - przebudową rabat (to będzie długa praca ) ale mam nadzieję systematyczna

3 - rozwinąć dalej ogródek warzywny

4 - uporządkować teren po cegłach i kostce (niefotogeniczny, niepokazywany)

5 - zbudować niedużą szklarnię (okna mam) na podmurówce ceglanej - to ostatnie bardzo (śpiewam sobie) chciałabym, chciała



Myślę, że w międzyczasie zrobisz jeszcze kilka innych pięknych przedmiotów .
W zeszłym sezonie zrobiłaś bardzo dużo „dodatków” do ogrodu, i to jakich pięknych i bardzo profesjonalnie wykonanych! ❤️

Trzymam kciuki za plany na ten sezon
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Urszulla 08:46, 21 sty 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Fantastyczny wątek u Ciebie. Trzymam kciuki za wszystkie plany
U mnie od początku była planowana 10- latka. Minęło 10 lat i dalej jestem na początku kolejnych 2- 3- 5- latek
KIBICUJĘ
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ewsyg 20:24, 21 sty 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Kordina napisał(a)
Od dzisiaj z rodziny zastępczej dla piesków mam nową towarzyszkę życia, przedstawiam Wam oto Pola, bardzo spokojna psica, podobna do rasy jack russel terrier, ale jest kundelkiem, czyli dziedziczką mądrości kilku ras











Ale cudna jest Pola, prześliczna
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
LIDKA 23:23, 21 sty 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7125
Słodzik z Poli.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Kordina 21:40, 22 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Kasiu -dziękuję ściągaj sobie pomysły do woli a na górze obeliska mam drewnianą nogę okrągłą toczoną z drewna z fajnego sklepu.
Pewno lepsza byłaby metalowa, bo moja drewniana właśnie niedawno pękła na pół. Znalazłam w internecie metalowe pod hasłem "daszek na słupki". Mam zamiar kupić ze 4 na zapas
Kasiu - jeśli chodzi o półki na wysiewy w oknie, to akurat w tym pomieszczeniu mam 2 okna, a jeśli masz jedno, to można wietrzyć z drugiego pomieszczenia

Agnieszko - dzięki za trzymanie kciuków, przydadzą się zawsze

Urszulla - dzięki nie strasz mnie tymi planami

Ewo i Lidziu - cieszę się, że Pola się Wam podoba
Psica jest świetna, daje znać jak chce wyjść, jest spokojna, lubi jeździć ze mną autem, patrzy głęboko w oczy, nikt tak się nie cieszył na mój widok jak Pola
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
zawitka 09:43, 26 sty 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Nareszcie dotarłam do końca wątku .O rany ale jesteś pracusiem a wiem że budowlanka wciąga.Sama obmurowałam ściany w piwnicy pustakami i położyłam 100 m terrakoty w piwnicy z odpadów. Podziwiam Cię .Życzę sukcesów Ekstra Ci to wychodzi.

Gdzię w wątku ktoś pisał o floksach jednorocznych otóz miałam je posiałam je ot tak sobie okazało się że są piękne i mają nasiona zebrałam je i mam zamiar wysiać .Zobaczę co wyjdzie.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Kordina 11:47, 26 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
O qrczę, Zawitko Ty to dopiero jesteś supermenką 100 mkw terakoty i ściany??
Ja przy Tobie to pikuś chociaż cekolowałam w sumie 3 pokoje, najgorsze były sufity, nie wspomnę o malowaniu i tapetowaniu bo to czysta przyjemność i łatwizna a z mężem sami stawialiśmy 7-metrowy komin ceramiczny z części do kominka
Ja też bardzo cenię wszystkie hand made poczynając od malutkich do wielkich
Dziękuję, że dotarłaś do końca wątku, doceniam chociaż sama też czytałam wiele od początku do końca, zajęło mi to sporo czasu, jeszcze zanim się zalogowałam. Również Twoje dwa
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Martka 22:20, 26 sty 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Bożeno, listę zrealizowanych planów podziwiam, warzywnik masz przecudny, a planom na szklarnię z okien kibicuję i już wiem, że będzie cacuśna! Ta mobilna szklarenka to już jest niesamowita sprawa! Świetny pomysł! Przyokienna też świetna. Jestem pod wrażeniem Twojej pasji!

Kordina 00:37, 27 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Martko - dziękuję, za kibicowanie również tak, to twórcza pasja, mam zamiar w niej pozostać do końca moich dni to daje mi energię
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies