Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Angelika95 22:01, 12 mar 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1079
Patrycja, kotek piękny widzę, że zaczęłaś już działać, super. Odpisałam Ci u mnie, przepraszam, że tak późno, ale miałam dużo zajęć (budowa). Buziaki
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Patrycja_KG_Lu 11:52, 13 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2816
Palermo z nasion zebranych w 2020 r. Cherry Bomb rusza trochę wolniej, bo jest z ostrzejszych Plantacja hortensjowa
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
April 12:03, 13 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
Patrycja, dzięki za fotki Pana Puszystego. Piękny, większy od mojej kici, ona waży 4,5 kg. Ale mój kocur Maine Coona waży już 10kg i jest szczupły
Ale zdecydowanie geny rasowe zwyciężyły.
Zobacz moje. Kocur rudy, kotka taka jak twój, biszkoptowa.






później usunę fotki, żeby ci nie zaśmiecać
____________________
April April podbija las Mazowsze
Patrycja_KG_Lu 12:23, 13 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2816
Dzięki. Możesz zostawić. Pięknoty puchate. Jak często czeszesz? Wychodzą na dwór regularnie? My zastanawiamy się czy jak będziemy już mieć ogrodzenie to czy go wypuszczać. Od małego w 100% domowy.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
April 12:47, 13 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
Kotka nie pozwala się czesać, więc jak się uda dorwać czyli rzadko
Kocur sam się czesze nawet zostawioną na łóżku szczotką. Generalnie bez regularności, jak dorwę kota i szczotkę
Ja dwa lata, od małego "tresowałam" koty, żeby nie uciekały. Dostawały coraz dłuższy sznurek przyczepiony do szelek aż się nauczyły, gdzie można, i że to ich teren. Nie było łatwo, ale się opłaciło.
Jak tylko mam czas i jestem w ogrodzie to wychodzą codziennie.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Makao 15:28, 13 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4658
Już czytałam tu o takie sznurkowej tresurze kota. Też z sukcesem choć też długo to trwało.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
LIDKA 20:37, 13 mar 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7498
Fajne te Wasze sierściuchy.
Ja akurat psiara. Soni nie ma rok i mi jej brakuje. Nie jestem gotowa na nowego psa.


Pati dosyp ziemi tym patykom. Ja tak sadze żeby 3 oczka były zasypane. Większa szansa na korzonki jest.
Dosyp by choć po 2 oczka były w ziemi.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
AnnaCh 15:01, 14 mar 2023


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Cześć Przeczytałam cały wątek, jestem pod wrażeniem jak profesjonalnie podchodzisz do swojego ogrodu. Super, zaoszczędzisz sobie dużo nerwów, ja niestety nie byłam cierpliwa w kilku kwestiach, ale człowiek się całe życie uczy Mój ogród trochę inny w stylu, ale też przeważa biel i róż Dom mam też z archonu, ale też zupełnie inny, chętnie bym go wyburzyła i postawiła inny Zaznaczam wątek do obserwacji
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Muszelka 15:19, 14 mar 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Patrycjo, zauważyłam, że w różnych wątkach podpytujesz o trawnik z mikrokoniczyną.

Parę lat temu sporo czytałam na temat takiego trawnika i nawet zastanawiałam się, czy w ramach wiosennej renowacji nie dosiać mikrokoniczyny.

Ostatecznie odeszłam od tego pomysłu, bo nie mam problemu z trawnikiem, jest według mnie ładny. Mam też nieograniczony dostęp do wody (na ogrodzie jest woda z jeziora, a więc woda bardzo dobrej jakości).

Kiedyś kolega z pracy strasznie narzekał na swój trawnik, że latem wygląda tragicznie. Na ogrodzie ma wodę wodociągową, która kosztuje go miliony monet.

Zaproponowałam mu dosianie wiosną mikrokoniczyny. W środku lata przysłał mi te dwa zdjęcia z podziękowaniami i napisał, że sąsiedzi wiszą na jego płocie i podziwiają jego trawnik


Gdy zobaczysz zdjęcia, usunę je, ponieważ nie są mojego autorstwa.

Generalnie, kolega bardzo zachwala trawnik z mikrokoniczyną. Rzeczywiście nie wymaga częstego podlewania, jest ładnie zielony, nawet zimą. Tyle, że trzeba go systematycznie kosić.
No, ale każdy trawnik trzeba kosić...
Nawozi go tylko jeden raz w sezonie i to bardzo delikatnie.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 15:44, 14 mar 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Patyczki hortensjowe super! Będzie Pani zadowolona
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies