Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

LIDKA 21:25, 19 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7093
Patrycja posadź je na głębokość szpadla. Miałam w tamtym roku. Sadziłam w kępach. Robiłam to pikownikiem i było za płytko. Wywracały się. Wiązałam do patyków. Kwitły pięknie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
olciamanolcia 22:26, 19 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7055
LIDKA napisał(a)
Patrycja posadź je na głębokość szpadla. Miałam w tamtym roku. Sadziłam w kępach. Robiłam to pikownikiem i było za płytko. Wywracały się. Wiązałam do patyków. Kwitły pięknie.


To fakt muszą być posadzone głęboko inaczej się kładą
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Patrycja_KG_Lu 22:39, 19 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2674
Ups… te poprzednie 35 sztuk różowych na froncie chyba posadziłam za płytko te posadzę głębiej zgodnie z waszymi radami.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Marcin89 22:47, 19 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2404
A pokażesz na dniach jak wyglądają rabaty na froncie i brzozowa?

Gdzie będziesz rozmnażała/przechowywała trawy i byliny?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
edi75 08:30, 20 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2061
Patrycja masz bardzo ładny warzywnik...u Lidki widziałam
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Patrycja_KG_Lu 12:29, 20 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2674
edi75 napisał(a)
Patrycja masz bardzo ładny warzywnik...u Lidki widziałam

U Lidki wrzuciłam inspirację. To nie mój
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 12:35, 20 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2674
Marcin89 napisał(a)
A pokażesz na dniach jak wyglądają rabaty na froncie i brzozowa?

Gdzie będziesz rozmnażała/przechowywała trawy i byliny?

Postaram się wrzucić, ale ostatnio jakoś szaro, buro, pada. Wczoraj i dziś jest za mokro na koszenie trawy. O których trawach i bylinach myślisz? Trzcinniki są na tyle duże by je od razu podzielić i dać w finalne miejsce. Prosa posadziłam tymczasowo w rabatę, która nie będzie robiona w tym roku (ta z ujęciem wody deszczówkowej). Jedna kocimiętka Sixhills Giant też pójdzie w docelowe miejsce, a jak podrośnie to dopiero podzielę i posadzę w inne zaplanowane dla niej miejsca w jej pobliżu. Można więc śmiało stwierdzić, że „przechowalnika” standardowego nie będzie.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Marcin89 12:44, 20 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2404
O taki przechowalnik pytałem. Może i lepiej, w moim coś ubyło i coś przybywa. Pęka w szwach
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
olciamanolcia 12:53, 20 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7055
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Jest w trakcie powstawania od tej wiosny. Trafiły już na nią derenie, cisy, rozchodniki, większość rozplenic, jutro trafią jeżówki. Trwają poszukiwania brzóz, próbuje sił w rozmnażaniu hortensji.




Za rok rozchodniki bedą trzy razy takie.
One rosna w mig . Zeszłoroczna wiosną dzieliłam rozchodniki z brzozowej-każda kępę- w tym roku są takie jak przed dzieleniem a w rabacie z werbena bede zmuszona podzielić bo zaczną się zazębiać jak dostana kwiaty.

Jak bedę odmładzała rozplenice ze zdjęcia zapukam do Ciebie i o Kleine Silberspinne też pamietam

Jeszcze mnie czeka podział prosa NW ale już sa zarezerwowane Rośnie praktycznie przy obrzeżu i w środku ma gniazda ale i tak piknie wygląda.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Patrycja_KG_Lu 13:38, 20 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2674
olciamanolcia napisał(a)

Za rok rozchodniki bedą trzy razy takie.
One rosna w mig . Zeszłoroczna wiosną dzieliłam rozchodniki z brzozowej-każda kępę- w tym roku są takie jak przed dzieleniem a w rabacie z werbena bede zmuszona podzielić bo zaczną się zazębiać jak dostana kwiaty.

Jak bedę odmładzała rozplenice ze zdjęcia zapukam do Ciebie i o Kleine Silberspinne też pamietam

Jeszcze mnie czeka podział prosa NW ale już sa zarezerwowane Rośnie praktycznie przy obrzeżu i w środku ma gniazda ale i tak piknie wygląda.

Dziękuję! Kochana jesteś :* proso NW kupiłam u Słowińskich przy okazji innych zakupów. Powinno wystarczyć na to co planuję, bo mam 2 sztuki, a podobno szybko przyrastają.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies