Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Narsilia 13:35, 19 kwi 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 491
Ta sesleria piękna taka mocno limonkowa to jest ta odmiana jesienna ?
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Patrycja_KG_Lu 14:16, 19 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2674
Narsilia napisał(a)
Ta sesleria piękna taka mocno limonkowa to jest ta odmiana jesienna ?

Tak
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
An_na 14:40, 19 kwi 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1495
Patrycja_KG_Lu napisał(a)


Jak na razie bardzo. Ja nawet te zasuszone i pokryte śniegiem lubiłam. Seslerie fajnie ze śniegu wystawały. Po ścięciu szybko zielone się zrobiły.

Muszę więcej krokusów do nich wsadzić, bo na razie mam mało.



Co tam rabaty hahaha
Ja widzę mistrza drugiego planu
Ps. rabaty też ładne
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Agnieszka_Z 15:56, 19 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 416
Co to za roślinka? Dostałam (chyba to samo) od babci.
Patrycja_KG_Lu napisał(a)




Jak często podlewasz sadzonki pomidorów?
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
olciamanolcia 15:59, 19 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7055
Agnieszka_Z napisał(a)
Co to za roślinka? Dostałam (chyba to samo) od babci.


Jak często podlewasz sadzonki pomidorów?


To rozchodnik
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Patrycja_KG_Lu 17:11, 19 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2674
Agnieszka_Z napisał(a)

Jak często podlewasz sadzonki pomidorów?

Nie odliczam dni. Oceniam na oko jak mocno przesuszona ziemia z wierzchu, czasem palcem sprawdzę. Średnio co kilka dni. Jak kiedyś w pracy trzymałam sadzonki (okna od południa) to co drugi dzień musiałam, a po weekendzie zawsze pilne podlewanie było. Podlewam od dołu wlewając wodę do tac. Od ostatniego podlewania wraz z małym dodatkiem nawozu.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Wafel 18:05, 19 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 881
Kolor seslerii super radosny i do tego szybko się pokazuje. Kot, że tak powiem mnie "rozłożył" na łopatki tą pozycją Zaglądam do ciebie często i podziwiam, ale nie mam nic do powiedzenia w kwestiach pomidorowo-warzywnych, mogę tylko kibicować z oddali tym wielkim przedsięwzięciom
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Agnieszka_Z 18:08, 19 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 416
olciamanolcia napisał(a)


To rozchodnik

Dzięki

Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Nie odliczam dni. Oceniam na oko jak mocno przesuszona ziemia z wierzchu, czasem palcem sprawdzę. Średnio co kilka dni. Jak kiedyś w pracy trzymałam sadzonki (okna od południa) to co drugi dzień musiałam, a po weekendzie zawsze pilne podlewanie było. Podlewam od dołu wlewając wodę do tac. Od ostatniego podlewania wraz z małym dodatkiem nawozu.


Podlewasz tyle, aby na wierzchu też była mokra ziemia?
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Patrycja_KG_Lu 20:48, 19 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2674
Agnieszka_Z napisał(a)

Dzięki



Podlewasz tyle, aby na wierzchu też była mokra ziemia?

Obecnie po przepikowaniu jak jest mega sucho to dostają butelkę 1,5 l na jedną tacę, a jak mniej sucho to 3/4 butelki. Szybko wsiąkają wodę od dołu. Jak przestają pobierać, a duży nadmiar wody został to odlewam z tacy (niemal to się nie zdarza). Także wtedy już nie patrzę na wierzch.

____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 20:52, 19 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2674
Wafel napisał(a)
Kolor seslerii super radosny i do tego szybko się pokazuje. Kot, że tak powiem mnie "rozłożył" na łopatki tą pozycją Zaglądam do ciebie często i podziwiam, ale nie mam nic do powiedzenia w kwestiach pomidorowo-warzywnych, mogę tylko kibicować z oddali tym wielkim przedsięwzięciom


Bardzo mi miło, że zaglądasz obecnie taki etap, że warzywno-owocowo trochę się dzieje, bo były przygotowania do sezonu i rozsady są w trakcie produkcji.

Żeby nie było tylko o ogrodzie użytecznym to wrzucę moje dzisiejsze zakupy do ogrodu ozdobnego. Ach ci kusiciele, niby spożywczy supermarket, a sprzedaje też cebulki.

____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies