Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

Marcin89 19:58, 19 cze 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2544
Wczoraj w końcu zamówiłem nowe rośliny. Tak naprawdę na próbę i zobaczyć ich kolory na żywo
Już się doczekać nie mogę.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Patrycja_KG_Lu 01:49, 20 cze 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2758
Jak już roślinki dojadą to cyknij fotki wraz z opisem. Ciekawa jestem co zamówiłeś.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Marcin89 06:12, 20 cze 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2544
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Jak już roślinki dojadą to cyknij fotki wraz z opisem. Ciekawa jestem co zamówiłeś.
Zamówiłem gatunki polecane tutaj, odgapiłem też od Ciebie

Zrobię, jak tylko przyjadą
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 12:20, 20 cze 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2544
Lawendę też uwielbiam
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 22:10, 21 cze 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2544
Róże i lawenda




____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 10:50, 24 cze 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2544
Mam pytanie, o ile ktoś tu zajrzy

Planuję jeszcze w tym roku (wrzesień) założyć trawnik z siewu i wyznaczyć miejsca pod rabaty. Działka wymaga miejscami podniesienia poziomu, miejscami tylko wyrównania. Po pracach brukarskich jest mały nieład.

Pytanie - czy teraz całość równać i od razu przejechać glebogryzarką? Czy tylko przed samym siewem, gdy będzie szykowane pod trawnik?

Miejscami pod warstwą nowej ziemi będzie stary "trawnik". Sam nie wiem, czy teraz go ruszać, czy do jesieni zgnije sam?

A w miejscu rabat teraz przekopać z ziemią lepszą i dać poplon (mam facelię i łubin). Czy jednak robić całość we wrześniu?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Judith 11:38, 24 cze 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10054
Marcin, u mnie były podobne cele przy przy zakładaniu trawnika.
Prace były takie: najpierw glebogryzarka, po tygodniu/dwóch wygrabianie chwastów. Proces wygrabiania powtórzony wiele razy. Następnie nawiezienie ziemi do ukształtowania terenu. I dopiero teraz sianie . Efekt: mamy trawnik dokładnie taki, jaki miał być .

____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Rojodziejowa 11:46, 24 cze 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8672
Ja do lawendy nie mam ręki kompletnie :/ A szkoda, bo dobrze prowadzona wygląda super zarówno w fazie zielonych poduch jak i kwitnącej masy
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Marcin89 11:59, 24 cze 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2544
Judith napisał(a)
Marcin, u mnie były podobne cele przy przy zakładaniu trawnika.
Prace były takie: najpierw glebogryzarka, po tygodniu/dwóch wygrabianie chwastów. Proces wygrabiania powtórzony wiele razy. Następnie nawiezienie ziemi do ukształtowania terenu. I dopiero teraz sianie . Efekt: mamy trawnik dokładnie taki, jaki miał być .

Dziękuję za wskazówki Muszę ziemi dowieźć. W międzyczasie wykopywać perz i chwasty.

A na rabaty szukać kompostu, bo ten piach to jest masakra. Też masz piasek to wiesz najlepiej.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 12:00, 24 cze 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2544
Rojodziejowa napisał(a)
Ja do lawendy nie mam ręki kompletnie :/ A szkoda, bo dobrze prowadzona wygląda super zarówno w fazie zielonych poduch jak i kwitnącej masy
No co Ty Ja przycinam niekiedy nawet raz w roku, zero nawozu i wody i od tak sobie rosną
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies