Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród

monteverde 00:32, 06 sty 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
a moja w domu dostała mszycy listki opadły i nie doczekała do wiosny, teraz mam drugą przekwitła i wystawiłam do chłodniejszego pomieszczenia, ciekawa jestem czy dożyje od czasu do czasu podlewam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
EPODLAS 11:36, 06 sty 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
monteverde napisał(a)
a moja w domu dostała mszycy listki opadły i nie doczekała do wiosny, teraz mam drugą przekwitła i wystawiłam do chłodniejszego pomieszczenia, ciekawa jestem czy dożyje od czasu do czasu podlewam

U mnie problem z chłodniejszym miejscem. Ale może przeżyją. W tym "Kwietniku" pisało, żeby zraszać, ochraniając kwiatki. Tylko jak to zrobić. Nie będę kwiatków owijać. Najwyżej jak przekwitną, to tak zrobię. Różyczki są ładne i niedrogie. W "Netto" kosztowały grosze.
____________________
Mój ogród
alinak 12:18, 06 sty 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
sadząc po wyglądzie to róże chyba rabatowe .jedna bardzo przypomina Golden celebretion - ta ostatnia , chociaż ?????? sama nie wiem . sprawdź w goglach. . stawiam że przeżyją bez problemu ( w gruncie ) pod warunkiem że uda ci się dotrzymać je do wiosny . ale wietrz je od casu do czasu na parapecie w pogodne , ciepłe dni . to je zahartuje
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Sebek 14:14, 06 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Super osłonki mają te różyczki

Widuję te miniaturowe na klombach miejskich - kwitną pięknie co roku, pod agrowłókniną i korą, w ogóle nie przykrywane czy obrywane - ja bym posadził
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
EPODLAS 14:54, 06 sty 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Sebek napisał(a)
Super osłonki mają te różyczki

Widuję te miniaturowe na klombach miejskich - kwitną pięknie co roku, pod agrowłókniną i korą, w ogóle nie przykrywane czy obrywane - ja bym posadził


Sebku i tak zrobię. Ostatnio, tak tęskno mi za ogrodem a właściwie za pracą w ogrodzie. Mam tyle w sobie energii, a tu pada, plucha. Ja bardzo lubię długie spacery. Dla mnie spacer to minimum w 2 godziny. Jutro jak będzie trochę lepiej biorę Misię i idę. Mieliśmy dzisiaj jechać na działkę, ale wyjazd trzeba było odłożyć. Pozdrowienia pochmurne.
____________________
Mój ogród
EPODLAS 21:30, 08 sty 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Pojechaliśmy dzisiaj na działkę. Pogoda była wiosenna, wiatru zero, cicho i spokojnie. Nawet słońce nieśmiało przeświecało przez chmury. Spodziewałam się, że krety stratowały ogród. A tu miła niespodzianka. Kretowiska były, ale kilka. Obleciałam całą działkę z niepokojem, po tym jak piszecie, że u was cebulowe wychodzą z ziemi. U mnie cebulowe śpią, tylko irysy holenderskie wypuściły szczypiory, ale one rosną w wyjątkowo zacisznym miejscu. Saladera, posiana na warzywniku po ostatnich deszczach znacznie podrosła. Zboża ozime na miejscowych polach też. Gospodarze są z tego zadowoleni. Pigwowce oblepione pączkami gotowe do zakwitnięcia. Zrobiłam 2 zdjęcia i aparat mi się rozładował. Szkoda bo było jeszcze co uwiecznić i pokazać jak wygląda wiosna w styczniu. Było pięknie, mnie nie chciało się wyjeżdżać. Tylko czy to wszystko nie za wcześnie? Mój mąż mnie uspakaja twierdząc, że natura zawsze sobie poradzi. Oby miał rację. Co będzie za dwa tygodnie? Wiosna a może jednak zima. Jak wtedy poradzi sobie pigwowiec?

____________________
Mój ogród
marzena 21:57, 08 sty 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Bożenko, no to rekonesans działki nie wypadł źle
no to fajnie masz z kretami - nie lubią Twojego ogrodu
no, pigwowiec faktycznie trochę przyspieszył... muszę jutro popatrzeć na swoje
____________________
marzena O....!
Dzidka 22:23, 08 sty 2012


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
marzena napisał(a)

no, pigwowiec faktycznie trochę przyspieszył... muszę jutro popatrzeć na swoje


Ja też na pewno nie wytrzymam i pogalopuję oglądać swoje.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
monteverde 00:36, 09 sty 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
no ja jutro też pooglądam swoje tylko,żeby nie padało, bo już teraz muszę uważać jak chodzę, bo poślizg niekontrolowany grozi, za mokro Zwiążesz go trochę i okryjesz włókniną, co by przed ewentualnym mrozem ustrzec mój jeszcze w grudniu miał kwiaty, pokazywałam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
an_tre 00:39, 09 sty 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Ja swoje oglądałam wczoraj, nic niepokojącego oprócz miniaturowej różyczki nie zauważyłam , roślinki śpią, cebulowe pod ziemią drzemią
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies