Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród 2

Makao 12:10, 28 lip 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4356
Muszelka napisał(a)
To cała historia. W skrócie. Zamówiłam żurawki, większą ilość (mieli odmianę, na której mi zależało). Przysłali (pomylili zamówienia) porzeczkoagrest i coś jeszcze, co wyglądało jak chwast (nie było podpisane). Doniczki przed wysyłką zostały podlane i kompletnie nie zabezpieczone. Kurier wręczył mi rozpadający się od dołu, przemoczony karton. W środku, rośliny oddzielone były od siebie zwykłym kijem, zerwanym z krzaka. Kilkuletnie dziecko lepiej zapakowałoby przesyłkę...

Ok. 2 miesięcy prowadziłam z nimi rozmowy i korespondencję, zanim uznali reklamację.
Najbardziej rozśmieszył mnie fakt, że kazali odesłać (na mój koszt) pomylone zamówienie.

Może teraz zmienili standardy.

No to odpada. Dzięki za info
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 12:11, 28 lip 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4356
Rojodziejowa napisał(a)
Faktycznie piękne te sadzonki bodziszków!

Bardzo fajne. Ja kupiłam przez Neta po 7zł takie wypierdki że te 30zł za taką dużą wydaje się niedrogo
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 12:12, 28 lip 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4356
mrokasia napisał(a)
Ania, trzymam kciuki . Fajnie jest robić coś co się lubi i na tym zarabiać .
Właściciele nie mają żadnej opaski pod domem???

Opaski tzn??
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 12:17, 28 lip 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4356
Dziewczyny wiecie jaką warstwę kory sypie się na rabaty by chwasty nie przerastały? 7-10cm?

Ci moi znajomi zdecydowali się na samą korę bez agrotkaniny. Mają pod tujami tą plastikową matę i tak im zielsko rośnie że prawie tydzień pielą same tuje i po jakimś czasie znowu wyrasta. Po rozmowie ze mną postanowili zainwestować w więcej kory niż w matę, szpilki i korę.

Tylko teraz nie wiem ile jej nasypać żeby naprawdę był efekt i nie przeklnęli mnie

Mniej więcej określiłam że duży worek na 1m2 czyli musieli by kupić ich aż 86szt
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Wiaan 12:29, 28 lip 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5346
Ania najlepiej ułożyć kartony i na to korę ale 10 cm to wg mnie za dużo.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 12:55, 28 lip 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
1 worek na 1m2 to za dużo. Kartony plus kilka centymetrów kory i git. Chwasty, wiadomo, zawsze będą się pojawiać, ale w mniejszej liczbie. No i bez szmaty łatwiej je wyrwać.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
MagdaLenka 13:04, 28 lip 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 852
Makao napisał(a)



Identyczne zestawienie limonkowych host z Rozanne i cisami zrobiłam u swojej córki.

Co do cisa Summergold, to jest u mnie w Nałęczowie (w tej szkółce czasem też zaopatruje się Danusia, bo jak się okazuje znają się z właścicielką). Cena, jak wspominałam, niezbyt zachęcająca, bo 160 zł za egzemplarze 100-120 cm średnicy i 60-70 cm wysokości, a 140 zł za trochę mniejsze 80-100 cm średnicy i 40-50 cm wysokości. Mają też zupełnie małe sadzonki około 30 cm średnicy po 40 zł. Daj znać, jeśli jesteś zainteresowana, to przywiozę na spotkanie do Przypek.
PS: Bodziszki Rozanne mają po 12 zł (sadzonka mniej więcej o połowę mniejsza od tej na zdjęciu, ale on szybko przyrasta, więc chyba się opłaca).
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Tess 13:10, 28 lip 2023


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Makao 13:20, 28 lip 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4356
Judith napisał(a)
1 worek na 1m2 to za dużo. Kartony plus kilka centymetrów kory i git. Chwasty, wiadomo, zawsze będą się pojawiać, ale w mniejszej liczbie. No i bez szmaty łatwiej je wyrwać.

Wiaan napisał(a)
Ania najlepiej ułożyć kartony i na to korę ale 10 cm to wg mnie za dużo.


Tylko że kartony zabezpieczają tylko na jeden sezon. U nas w ciągu kilku miesięcy wszystko się rozłożyło i po kartonach. Trzeba by co roku kłaść nowe.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 13:22, 28 lip 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4356
MagdaLenka napisał(a)


Identyczne zestawienie limonkowych host z Rozanne i cisami zrobiłam u swojej córki.

Co do cisa Summergold, to jest u mnie w Nałęczowie (w tej szkółce czasem też zaopatruje się Danusia, bo jak się okazuje znają się z właścicielką). Cena, jak wspominałam, niezbyt zachęcająca, bo 160 zł za egzemplarze 100-120 cm średnicy i 60-70 cm wysokości, a 140 zł za trochę mniejsze 80-100 cm średnicy i 40-50 cm wysokości. Mają też zupełnie małe sadzonki około 30 cm średnicy po 40 zł. Daj znać, jeśli jesteś zainteresowana, to przywiozę na spotkanie do Przypek.
PS: Bodziszki Rozanne mają po 12 zł (sadzonka mniej więcej o połowę mniejsza od tej na zdjęciu, ale on szybko przyrasta, więc chyba się opłaca).

No to tą mniejszą sadzonkę tego cisa bym wzięła. Będę go cięła nisko a szeroko.

Też tanio te bodziszki jak tak. Mam nadzieję że te moje mikrusy faktycznie się rozrosła

A sprawdzisz w tej szkółce czy mają wysoko szczepione klony Princeton Gold?
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies