Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w cieniu brzozy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu brzozy

sylwia_slomc... 10:00, 16 mar 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82629
laurowisnia napisał(a)
Mirko, mam w miarę duże donice, dodaję kompost zmieszany z ziemią z ogrodu, żadnej ziemi z worka, nawożenia nie potrzebują i dają tyle uroku na tarasie, nie szybko zamienię na coś innego.

Jolanka, Kasiu, miło mi, że zaglądnęłyście do mojego ogródka, zapraszam, dla Was Innocencia.


Vito, wyszukałam lepszą fotkę.


To ciemne na lepszej fotce to penstemon
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
laurowisnia 10:04, 16 mar 2017


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Renato, już odpisałam.
Chciałabym by dalej się rozrastała, w tej chwili straszy, do niej jeszcze nie doszłam.
Ruszyłam ale tylko trochę, dziś i jutro muszę podziałać bo w weekend krótki wyjazd.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
renatamama3 12:15, 16 mar 2017


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Agatko ,jak większość bylinówek w tym czasie ,jeszcze chwilkę i będzie bujnie .Ja właśnie wróciłam z wycinania wrzosów ,piję kawę ,za obiadek mus się brać ,bo na 15,15 z córą do lekarza na bilans .Ja w ten weekend w szkole w przyszłą niedziele syn ma bierzmowanie ,ale liczę na ładną sobotę .
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Urszulla 21:12, 17 mar 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21951
Piękna róża w donice. Co do stipy to przyznam że w donicy mam co roku z pelargoniami i maja się świetnie. Do wszystkiego stipa pasuje.
Możesz pokazać jak wygląda bylinowka teraz.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
vita 08:07, 18 mar 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4162
Dzięki za fotkę, trud musiałaś sobie zadać, a czasu na przedwiośniu niewiele
Penstemon mi pasuje
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
07_Rene 10:29, 09 kwi 2017


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Agato, co tam u Ciebie w ogrodzie?
Wszystkie ubiegłoroczne dary od ciebie świetnie mi przezimowały. Agastache poswoiło masę Przypomnij iloma odmianami bodziszka mnie uraczyłaś, dwoma (korzeniasty i Endressa)?
Mam coś niezidentyfikowanego, nie wiem skąd i kiedy sadziłam. Zupełna amnezja...

edit:
Dotarlam do notatek. Mam zanotowane tylko te dwa.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
laurowisnia 11:04, 19 kwi 2017


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Witajcie, nie mogę napisać wiosennie, niech więc będzie kwietniowo.
Reniu, różności mnie odciągnęły od forum, w ogrodzie sprzątanie prawie ukończone ale np. róże nie wszystkie przycięte. Zmarzła laurowiśnia, również czeka na ciachnięcie. Cieszę się, że roślinki dobrze się mają, z agastache może być różnie, zwłaszcza na mokrym stanowisku. Z bodziszkami pamiętam, że zatrzymałaś tylko E.

Renato, bylinówka przy tej pogodzie czeka, orliki, które głównie zieleniły się na niej o tej porze zostały w większości zjedzone, mało ich, za to znalazłam czosnki ozdobne w trawniku.

Ula, moje wysiane stipy w tym roku wyjątkowo nieudane, ale do donic coś wybiorę. Z bylinówką napisz czy chodzi o fotki przed czy po sprzątaniu, nie będę straszyć niepotrzebnie.

Vito, różnie z nim bywa ale ja nie lubię na niego narzekać, a fotki sama bardzo lubię, za dużo ich z tej wiosny jeszcze nie mam.

Kalina wonna, tak kwitła w marcu, teraz już zielona.


Udało mi się złapać parkę fruczaków.


I zakwitły u mnie prawie wszystkie ciemierniki, cieszą mnie bardzo.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 11:13, 19 kwi 2017


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676


Ten poniżej od początku kwitnie obficie, kwiaty przekwitając ciemnieją.

Tutaj bez kwiatów wiosennych.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
sylwia_slomc... 11:19, 19 kwi 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82629
Piękne zdjęcia Dobrze, że poprawiasz chumor wiosną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
laurowisnia 11:36, 19 kwi 2017


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Thalie się pokazały.

Zakwitły szachownice przesadzane -musiałam- po wyjściu z ziemi, dwie cebulki były tylko większe, przy okazji stwierdziłam, że cebulki się nie dzielą, tylko nasiewają.


Zakwitnie agapant wysiany trzy lub cztery lata temu.


I na koniec niezapominajki różowe.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies