Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w cieniu brzozy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu brzozy

laurowisnia 11:38, 19 kwi 2017


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Sylwia, dzięki ale jak patrzę za okno, to nie wiem czy wiosną czy zimą.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
sylwia_slomc... 11:44, 19 kwi 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82629
U mnie zimą, ale w kalendarzu mówią, że wiosna
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
07_Rene 11:46, 19 kwi 2017


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Co zjadło Ci orliki? Nornice?

O szachownicy to dla mnie ważna informacja.

laurowisnia napisał(a)

Ten poniżej od początku kwitnie obficie, kwiaty przekwitając ciemnieją.



Niesamowity ten ciemiernik. I jak ładnie uchwycony
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
laurowisnia 14:17, 19 kwi 2017


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
No tak, wcześniej ich nie jadły, są podgryzione, więc może zakwitną, ale będzie ich mniej. A ciemiernik ten ma jedną wadę, nie wytwarza nasion i brak siewek ale jeszcze go oglądnę dokładniej w tym roku.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Urszulla 17:10, 19 kwi 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21951
Chodziło mi o to jak wschodzi i kiedy agastache, przetaczniki i penstemony na rabacie. Wiadomo że wiosną wycinasz.
Czytam tez że penstemony lubią bardziej suche stanowisko, więc wiem gdzie je dam to ważne informacje.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Agania 11:13, 20 kwi 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26056
Fajnie, że zdecydowałaś się przywitać wiosnę....mało czasu było dogodnego na prace ogrodowe, ale u Ciebie rabaty rozweselają, czyściutko, mi też pasuje ten penstemon i ta kolorystyka na rabatach

Ciemierniki cudowne, kolor mało spotykany, ja jeszcze nigdy się na takie nie natknęłam, posadziłam do donicy agapanty. Piszesz, że Twoje zakwitną po trzecim roku od posadzenia, to mnie zdziwiło, że one takie ciężkie i wymagające, napisz mi coś o nich, jak zimujesz, przechowujesz, dokarmiasz, nie mam żadnego doświadczenia, moje dopiero kiełkują

Pozdrawiam Cię cieplutko
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
laurowisnia 11:47, 20 kwi 2017


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Ula, zrobię fotkę. Z tych trzech, to agastache najbardziej lubi suche, mój penstemon niekoniecznie.

Aganiu, czyściutko nie wszędzie, nie sprzątam tak dokładnie.
Ten ciemiernik kupiłam na giełdzie na Balickiej na stoisku z kwiatami domowymi, zastanawiałam się czy przezimuje.
Agapant nie od posadzenia kłącza tylko od nasionka, takie kupione w kapersie zakwitają różnie, zależy to od jakości sadzonki. Powiem, że najlepiej kupić w lecie kwitnącego. Dokarmiam nawozami z dużą ilością fosforu, w tamtym roku gnojówkami tylko. Przy przesadzaniu dodaję popiołu.
Zimuję w garażu, w tym roku część mi chyba zmarzła, czekam jeszcze może wystartują, stały za blisko bramy, a ja za późno je przestawiłam. Fuksje mi dlatego również zmarzły.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Agania 12:21, 20 kwi 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26056
Agapanty przechowywalaś w donicach?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
vita 20:41, 20 kwi 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4162
Szkoda by było agapantów, ja się pozbyłam kilku doniczek, córka zgarnęła.
Zostawiłam sobie trzy doniczki białych. Mam problem z ich kwitnieniem, a dokładnie z nawożeniem. Piszesz o dokarmianiu fosforem, i to jest chyba podpowiedź dla mnie Byle jaka ta tegoroczna wiosna, codziennie odkrywam kolejne straty.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Justyna 21:50, 20 kwi 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Thalie sie rozrosły w porownaniu do poprzedniego sezonu?
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies