Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik mimo woli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik mimo woli

Mala_Mi 21:23, 10 paź 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
I to samo z drugiej strony
07.09.2008


28.06.2009


29.08.2011 (jest najładniej o tej porze bo wrzosy szaleją..a za rok będzie ich więcej )


10.10.2012
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 21:24, 10 paź 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Bogdzia napisał(a)
No to faktycznie zaszalałyscie ale bardzo słusznie. trzeba sobie robic ,,drobne" przyjemnosci.


Pewnie, że są to drobne przyjemnosci...zwłaszcza cebulki krokusków są takie malutkie...

Na wczasach nie byłam od lat.... a co ...... mogę coś w zamian sobie zafundować ....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Konstancja30 21:26, 10 paź 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
asc napisał(a)
I to samo z drugiej strony
07.09.2008


i to ma być moja alejka ... aućk
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Bogdzia 21:28, 10 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
asc napisał(a)

No to faktycznie zaszalałyscie ale bardzo słusznie. trzeba sobie robic ,,drobne" przyjemnosci.


Pewnie, że są to drobne przyjemnosci...zwłaszcza cebulki krokusków są takie malutkie...

Na wczasach nie byłam od lat.... a co ...... mogę coś w zamian sobie zafundować ....


Ja Cię popieram w 100% a nawet więcej- nie podaję liczby bo może byc każda jaką sobie pomyślisz.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 23:59, 10 paź 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Konstancja30 napisał(a)

I to samo z drugiej strony
07.09.2008


i to ma być moja alejka ... aućk

Ale drzewa do alei posadzone.... troszkę malutkie.. ale jak kupowaliśmy to wydawały sie takie wielkie
I to jedyne rośłiny które wydawały nam się duże po posadzeniu... ale na naszej pustyni gdzie nie było ani jednego krzaka... te drzewka.. to były olbrzymy..........
Dla Ciebie historia alejki.....
Pierwszą odsłonę już widziałaś.
Wiec kwiecień 2009


SIERPIEŃ 2009 .. kawałek rabatki pod jodełkami... Patrzę i sama nie wierzę ile było miejsca.... teraz drzewka włączone są w rabatę... Aż sama musiałam się zastanowić co ja porobiłam, że tu jakoś luźno, a teraz ciasno....


W między czasie zainstalowałam polski słownik........ dzięki dziewczyny za podpowiedź... przestanę was katować literówkami

Wrzesień 2011 (widać jak trawa wysychała pod drzewami... i to też kolejny powód by drzewka połączyć w jedną rabatę.... pierwszy powód to koszenie... )


Maj 2012...... a resztę znasz



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
monteverde 00:13, 11 paź 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
asc napisał(a)
Kochane.. ja nie mówię, że mam brzydko.... ja tylko stwierdziłam, że wykończyłam rozgrzebana rabatę. Rozgrzebana od ponad miesiąca... i na końcu , od trzmieliny do końca jest dużo cebulek
I dziś mi napisali, że już druga porcja została wysłana.... jutro będę się martwić kiedy posadzę..
1 Tulipan liliokształtny Aladdin
2 Tulipan virindiflora Violet Bird
3 Tulipan niski Greiga Corsage
4 Allium - Czosnek Shearocephalon
5 Narcyz Poeticus Recurvus
6 Tulipan Ice Cream
7 Tulipan Acuminata
8 Tulipan Ballerina
9 Tulipan strzępiasty Jetfire
10 Tulipan niski Kaufmanna Gluck
11 Tulipan strzępiasty Blue Heron
12 Krokus Spring Beauty - Crocus Siberi
13 Krokus Advance
14 Hiacynt Delft Blue
15 Narcyz Thalia
16 Hiacynt Sky Jacket
17 Allium - Czosnek Gladiator
18 Narcyz Ice Follies
19 Tulipan strzępiasty Honey Moon
20 Scilla - Cebulica niebieska
21 Fritillaria Persica czarna - Persica czarna
22 Fritillaria Persica White
23 Tulipan Triumph Blue
24 Tulipan liliokształtny Maytime
25 Tulipan strzępiasty Arma
26 Tulipan botaniczny Eastern Star
27 Tulipan Viridiflora Spring Green
28 Tulipan Picture

Część z tego już mam, ale w celu ppowiększenia stanu posiadania.. część jest mojej mamy... zakup wspólny Alez będzie kolorowo... tyle na osłodę.. a teraz wrcam do pracy........ Za te moje siedzenie non stop w robocie.... postanowiłam zaszaleć.... Jak wiosnąroboty tyle nie będzei to będę podziwiać.. z myslą, że w końcu na to ciezko i uczciwie zapracowałam.....
O ilość szt. nie pytac, bo od razu piszę, że nie wiem.... szalałyśmy z mama..... i jak przyjdzie paka to zrobimy ponowny podział łupów...
A teraz zrobię jeszcze coś, co było jednym z głownych powodów, aby zapisać się na Forum.. chiałam pokazać, że ogród rośnie bardzo szybko Już te porónanie kiedyś wstawiałam... ale to było dawno temu...
Porównanie
7.09.2008

4.09.2011

10.10.2012





A myślałam, że tylko ja jestem taka"wariatka" dzisiaj dosadzałam Thalię, a na szachownicy perskiej możesz się przejechać mam też czarną i białą w pierwszym roku po posadzeniu kwitły a te 2 lata to tylko liście i finito ma po prostu humory Pamiętam Aniu jak wstawiałaś zdjęcia z nasadzeń,ale z przyjemnością zobaczyłam zmiany pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
kasik778 00:21, 11 paź 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
Aniu ja kupiłam 400 cebulek, z czego dzisiaj udało się wsadzić 200 i dla kontrastu twoja lista 28 pozycji, a moja
tulipan różowy
tulipan fioletowy
tulipan różowy pełny

moja lista bidniutka, ale i tak poszło tyle kasy, ze hej
oczywiście jak się można było spodziewać, tylko w obwolutę wokół świerka poszło 150 cebulek...
____________________
kasik778 00:22, 11 paź 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
a i cudne metamorfozy, mam nadzieję, że moje rabaty też w końcu zaczną wyglądać ogrodowiskowo
____________________
Martek 00:32, 11 paź 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Bogdzia napisał(a)


No to faktycznie zaszalałyscie ale bardzo słusznie. trzeba sobie robic ,,drobne" przyjemnosci.


Pewnie, że są to drobne przyjemnosci...zwłaszcza cebulki krokusków są takie malutkie...

Na wczasach nie byłam od lat.... a co ...... mogę coś w zamian sobie zafundować ....


Ja Cię popieram w 100% a nawet więcej- nie podaję liczby bo może byc każda jaką sobie pomyślisz.


Drobne tak są cebulki krokusów )))))))))Dobre !
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 00:53, 11 paź 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Ja też jestem zdania,że powinnaś być dumna z tego co zrobiłaś.Rekord pobiłaś na forum z pewnością.
Tylko ekipa profesjonalna dałaby radę w tak krótkim czasie zagospodarować tak posesję .
Wyszło świetnie! Nawet nie masz pojęcia ile zyskałam jadąc do ciebie.Nigdy nie zapomnę twojej gościnności ,ludzi z którymi zamieniłam chociażby jedno zdanie i tej rozkoszy pod stopami.
Oczywiście mam na myśli trawę i mokre kamyczki.Cudowne uczucie
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies