Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ania i róże i cała reszta :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania i róże i cała reszta :)

AniaDS 22:20, 29 lut 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Celina napisał(a)
Aniu witam serdecznie
dziękuje za miłe słówka.Piękne te Twoje połączenia róż z ostróżkami.Też planuję coś takiego wyczarować,ale boleję nad tym, że jakoś nie zawsze mi wychodzi.Nie mam daru tworzenia kompozycjiTy taki masz. Szczerze podziwiam.Zapraszam ,wpadaj do mnie.Na pewno masz dużo do powiedzenia na temat różany.Z pozdrowieniami ode mnie dla Ciebie,

Celinko, mnie się wydaje, że jednak nie mam daru do łączenia roślin, u innych to arcydzieła na rabatach powstają, u mnie zwykle... groch z kapustą .
Będę zaglądać, oczywiście, bardzo mnie ujęła Twoja historia i ciekawa jestem jak się będzie to wszystko dalej toczyć.
Po za tym jest u Ciebie miło i bardzo ładnie, jak lubię .
Dziękuję za piękne zdjęcie róży, jest cudna .
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
AniaDS 22:22, 29 lut 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
irena_milek napisał(a)
Ania, teraz wszyscy tylko róże będą sadzić


He, he , ale by było .
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
AniaDS 22:28, 29 lut 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
ircia napisał(a)
Aniu, oglądając Twój wątek można dla róż stracić głowę Ja już wpadłam w sidła

Bardzo się cieszę, w różanym świecie każdy znajdzie coś dla siebie, wybór koloru i kształtu kwiatów jest ogromny .
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
AniaDS 22:29, 29 lut 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
paprotka napisał(a)
Aneczko, cześć kochana!

Cześć Paputku kochany , bardzo się cieszę z Twojej wizyty .
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
AniaDS 22:36, 29 lut 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Eve napisał(a)
Aniu, ona boska jest! Napisz coś więcej o tej księżniczce



Docelowo róża ma przekroczyć metr wysokości, ale moja po 3 latach nie ma nawet pół metra.
Powoli rośnie, zajmuje niewiele miejsca. Dobrze radzi sobie z mrozem i z chorobami. Kwiaty znajdują się powyżej liści, wyglądają jak chmurka , nie trzymają się zbyt długo, do 3 dni, są małe, wyglądają jak pomponiki. Są aksamitne i w wyglądzie i w dotyku.
Mocno pachnące.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Mala_Mi 22:38, 29 lut 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
AniaDS napisał(a)

Od tego roku........ mam nadzieję, że dołącze do grona różomaniaków..... i szykujcie się różomaniacy na moje głupie pytania ..... Sadzonki mam dostać w marcu, a część będzie w doniczkach póżniej
Do marca to ja nie zdążę im zrobić miejsca...... szybki sposób na przetrzymanie sadonek troche dłuzej...gdzieś o tym czytałam, ale nie pamiętam gdzie.....


Te w donicach można trzymać do jesieni albo i dłużej, bez kłopotu. Nagokorzeniowe też lepiej wsadzić do donic, jeśli maja czekać na swoje miejsce dłużej. Na zimę, można róże dołować, czyli wszystkie razem posadzić pod kątem do jednego dołka i zasypać je ziemią. Ale na wiosnę trzeba je rozsadzić, najlepiej zanim rozpoczną na dobre wegetację i ruszą korzenie.

To może być kwestia przetrzymania nagokorzeniowych przez miesiąc Dlatego pytam się co robić ?????
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
AniaDS 22:42, 29 lut 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
barbara_krajewska napisał(a)
Witam Aniu cieplutko. Już dawno 'siedzę' w Twoim ogrodzie, podzwiam Twe róże, buszuję po 'Różanym Ogrodzie' i uczę się, uczę, uczę.
Pozwól, że będę tu częstym gościem

Basiu, będzie mi bardzo miło .
Dziękuję .
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
AniaDS 22:49, 29 lut 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Bogdzia napisał(a)
Ja tez przychodze napatrzec się na te piękności.

Bardzo się cieszę Bogdziu .
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
AniaDS 22:51, 29 lut 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
marzena napisał(a)
Ania, Twoje róże są przepiękne
chcę w tym roku posadzić trochę róż...ale obawiam się, czy podołam temu zadaniu...

Ale to żadna sztuka .
Najważniejsze, to żeby na początek wybrać te zdrowsze odmiany, niekłopotliwe.
Dobrze jest popatrzeć, które róże mają ADR, które sobie wszyscy chwalą i polecają.

____________________
Ania i róże i cała reszta :)
andziulka 22:53, 29 lut 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 2608
Mam podobny problem co Ania. Moje róże z gołym korzeniem pewnie też przyjdą w marcu. Czy mogę je wszystkie zadołować w ziemi w warzywniku, jeśli nie zdążę z przygotowaniem rabat? Nic im sie nie stanie?
____________________
Spełnione marzenie - mały domek z ogrodem i pieskami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies