Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ania i róże i cała reszta :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania i róże i cała reszta :)

AniaDS 17:31, 06 lut 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
hanka_andrus napisał(a)
I wszystko w podobnym kolorze!Hanusia już nigdy się nie nauczy rezygnować z czerwieni i żółci!


A ja też nie rezygnowałam










.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
AniaDS 17:33, 06 lut 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
bogumila_bienko napisał(a)


Witam serdecznie Bogusiu
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
ircia 17:36, 06 lut 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
hanka_andrus napisał(a)
I wszystko w podobnym kolorze!Hanusia już nigdy się nie nauczy rezygnować z czerwieni i żółci!


Hanuś... czerwone jest piękne!!! Sama jestem w trakcie tworzenia ognistej (czerwono-pomarańczowej) rabaty!!!!

____________________
Ogród Irci
Milka 17:39, 06 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
a i ja mam w planach stworzyć rabatę, gdzie będzie dominować intensywna czerwień. Pięknie będzie odbijać na tle zieleni
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ircia 17:40, 06 lut 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Aniu, ja naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem Twojego całego ogrodu. I z wpisów widze, że nie tylko ja. Twoje różowe cuda prześliczne! Sama chcę właśnie różowymi różami obsadzić jedną stronę tarasu Myślę o Home&Garden posadzoną na przemian z Berleburg
Myślisz, że dobrze będzie im razem?
____________________
Ogród Irci
Mala_Mi 17:53, 06 lut 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ania ASC do Ani DS - jakoś trzeba nas odrózniać, bo już sama się gubię czy sobie sama nie odpisuję
Miejsca jest ci u mnie dostatek......

Kilka róż mam przed domem (nie wiem jakie..ale napewno czerwone i średniej wysokości, powtarzają kwitnienie , nic ze mnie więcej nie wydusisz)
Mam śliczną pnącą - też nie weim jaka, ale jest cudowna
Mam dziką różę.

Powtarzam się, bo o tym pisałam u siebie, moja babcia a raczej jej prochy są rozsypane nad jej ukochanymi różami... może dlatego pomimo ich przecudnej urody nie mam ich za dużo.
Poza tym róże są wymagające.....

Oświeć mnie , które się nadają dla kogoś, kto może zapomnieć np o zrobieniu kopczyka i odmiany zdrowe, mniej wrażliwe na mróz... czyli proszę o odpowiedź jak dla Agnieszki

Dzieki wielkie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
AniaDS 17:59, 06 lut 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Witam ciepło Marto, bardzo dziękuję .

Irenko, czasem tak bywa, że karteczki się pomieszają. I mnie się zdarza .
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
butterfly 18:13, 06 lut 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Witaj Aniu,
podziwiałam twój wątek już na innym forum - teraz przyszedł czas na ogród, który Ty już masz dosyć "rozwinięty"
Podziwiam za tak ogromną wiedzę o różach - przez ostatnie dni zagłębiłam się w lekturze o nich i wybraniu tych NAJ - nie da się :0 Jest tak wiele pięknych odmian, które chce się mieć że organicznie się tylko do paru odmian graniczy z cudem.

Chciałabym Cie "wykorzystać" - czy mogłabyś zajrzeć do mojego wątku na ostatnią stronę i spojrzała na odmiany, które wybrałam (jeśli nie widać na zdjęciu to napisz - poprawię), czy nie będzie z nimi problemu, może sama masz doświadczenia z akurat tymi, i czy towarzystwo innych roślin dla nich wybrałam odpowiednie.

Z góry dziękuję za pomoc
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
AniaDS 18:14, 06 lut 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
ircia napisał(a)
Aniu, ja naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem Twojego całego ogrodu. I z wpisów widze, że nie tylko ja. Twoje różowe cuda prześliczne! Sama chcę właśnie różowymi różami obsadzić jedną stronę tarasu Myślę o Home&Garden posadzoną na przemian z Berleburg
Myślisz, że dobrze będzie im razem?


Nie wiem jak dziękować za tak miłe słowa .

Home & Garden mam, nie rośnie mi wysoko a raczej bardziej rozłożyście.
Jej pędy się trochę pokładają, szczególnie w trakcie kwitnienia.
Berleburga nie mam, ale z tego, co wiem, pokrój i wzrost ma podobny.
Róże różnią się kolorem kwiatów, HG ma delikatniejszy odcień różu.
Można zaryzykować z naprzemiennym nasadzeniem, ale w takiej sytuacji powinno być między nimi trochę przerwy. Tak myślę. Bo, jeżeli nie zgodzą się z wysokością (każda odmiana ma też swoje tempo wzrostu) czy szerokością, będzie harmonijnej, gdy nie będą na siebie nachodzić.

To moja HG
.
Przepraszam, że niektóre zdjęcia umieszczam z moim znakiem wodnym, ale jak mam akurat takie do dyspozycji na serwerze (blog) to po co szukać tego samego na płytach .

____________________
Ania i róże i cała reszta :)
AniaDS 18:16, 06 lut 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Irciu, o ile dobrze kojarzę, Monia (Monic) ma obie te róże.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies