Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ania i róże i cała reszta :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania i róże i cała reszta :)

Eve 15:19, 17 maj 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
gierczusia napisał(a)


Mam na liściach takie małe białe przecinki, nie są to mszyce raczej na pewno.. Czy to skoczki ???? A może jeszcze coś innego...

I czym to zamordować ????? Jeśli można wiedzieć

Buziaki


Ani nie ma, to się wetnę
Elu, skoczki! morduj czymś na robale! Im szybciej tym lepiej

Skoczki liściowe mogą przenosić wiele poważnych dla roślin chorób, dlatego szkodniki te trzeba likwidować jak najszybciej.

Wysysający sok z roślin skoczek liściowy jest blisko spokrewniony z mszycą. Na szczęście, działają na niego takie same środki owadobójcze. Zniszczenia powodowane przez skoczka są w gruncie rzeczy minimalne, nawet jeśli sok z liści jest wysysany zarówno przez poczwarki, jak i dorosłe owady. Jednakże, podobnie jak wszystkie szkodniki ssące sok, przenoszą one wiele nieuleczalnych chorób wirusowych i grzybowych.

Może być decis albo inne owadobójcze, albo coś 2 w 1 na robale i grzyby, bo choroby grzybowe zaraz się zaczną, podawałam nazwę w swoim wątku


____________________
ogród Ewy
gierczusia 15:27, 17 maj 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Dzięki Ewka.. Ania pewnie się nie pogniewa
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Eve 15:31, 17 maj 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
gierczusia napisał(a)
Dzięki Ewka.. Ania pewnie się nie pogniewa


Mam nadzieję, że mnie nie wyrzuci z ogródka Najpierw napisałam tutaj a potem pomyślałam, że mogłam polecieć u Ciebie napisać, blondynka

Ale może komuś się przyda

Ania jakby co to wywal

____________________
ogród Ewy
AgaAga 22:46, 17 maj 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
Aniu co jakiś czas wracam do Twojego różanego ogrodu aby nacieszyć oczy i dzisiaj trafiłam na temat szkodników więc zajrzałam swoim różom pod "spódniczkę" i co się okazało że i moje róże mają niechciane towarzystwo

wyczytałam że to śluzownica różona, Aniu - wyrocznio ogrodowiskowa czy net nie kłamie?
co mogę zastosować oprócz Confidor 200sl
gorąco pozdrawiam
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
AniaDS 14:07, 18 maj 2014


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Anita1978 napisał(a)
Zdjęcia piękne! Kwieciaka nie zazdroszczę
A co do trawy na piasku - mam takie samo zdanie jak Alinka- nie urośnie! Ja kładłam u siebie z rolki kilka lat temu i mam dywan! Może trochę drożej wychodzi, ale tylko trochę, i masz trawę!
P.s. Aniu, kupiłam róże pnącą moonlight, chce ją posadzić przy ścianie, jaką podporę polecasz? Bo nie mam w tej kwestii doświadczenia ....
Całuski

Anitko, trawa z rolki wytrzyma takie nasłonecznienie?
Może się rozejrzę za takim rozwiązaniem.
Co do podpory, sama mam właśnie kłopot, co tu dać Lagunie, żeby było estetycznie ale i porządnie.
Jak coś wykombinuję, to napiszę.


popcarol napisał(a)
Ach jakie zdjęcia! Obłęd
pozdrawiam!

Buziam seredcznie

Magda70 napisał(a)


niezły ten busz....spadam stąd bo jeszcze się zaraże i róże nabędę

Madziu to piękna miłość nie ma tego złego

Magda70 napisał(a)

Ale zdążył zapozować

Kota była tak zdziwiona, że ją namierzam obiektywem, że zamarła

anna_g napisał(a)

ajajajaj.... Aneczko ja do Ciebie na kurs fotograficzny przychodzę... ty mnie "zabijasz" tymi fotami (pozytywnie, pozytywnie)... przepiękne... Wszystkie przepiękne... ja się nie mogę napatrzyć... Na foty i na rośliny...
Aniu - ja zrezygnowałam z wyjazdu jutro... Paskudnie u mnie i w Pisarzowicach też paskudnie... Szkoda - miałam Cię ochotę spotkać... ale... spacer w deszczu to może i miłe jak ciepło ale spacer w takiej masakrze to ja dziękuję... no chyba że się zdarzy cud to wtedy będę żałowała...
Buziaki i mam nadzieję, że kiedyś nam się uda

Anuś, bardzo Ci dziękuję za te komplementy, baaardzo :**
Też nie dojechałam do Pisarzowic, wygrała wystawa lego, dzieci były wniebowzięte.
Jedziemy na pewno w następną niedzielę, bo jeżdżę co roku , więc jakbyś miała chwilkę, to chętnie wypiłabym z Tobą kawkę :*
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
AniaDS 14:07, 18 maj 2014


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Sebek napisał(a)
Ale cudne zdjęcia

Dzięki Sebek

aneta230972 napisał(a)
Aniu to Twoje: "takie tam" jest piękne .
Pozdrawiam i za rady bezcenne dziękuję .

Dziękuję Anetko, pozdrawiam

alinak napisał(a)
Aniu widzę że thuje posadzone zamiast cisów . ...i dobrze nie chciałam ci mącić ale te cisy wcale nie takie niezawodne i thuja szybciej dużo da efekt ...
a z trawą na piachu masz racje nie urośnie za chiny ...ja mam ten sam problem w przedogródku . miałam fajną glinę to mi się zachciało ziemi dokupić . facet nas oszukał przywiózł z wykopu rzecznego ziemi z większością piachu i trawa jest tam teraz ładna tylko wtedy jak pada . a w lecie siano i koniec ...nie łódź się trawa będzie tam tylko sianem ....lepiej uciułać coś i może jakieś płyty ( fajne są z Libetu )położyć ...., może odnieść się do muru sąsiada ..coś w popielu ...

Alinko, dzięki, dobrze, że ktoś podziela moje zdanie.
I co do tujek też .
Na razie muszę jednak posiać tę trawę, bo nie mam kasy na szaleństwa, ale jak będziemy w końcu robić kostkę to i tutaj zrobię sobie odpowiednik placyk. O .


Agcia napisał(a)
Dołączam się do Sebka- piękne zdjęcia i widoczki kot czadowy

Dzieki
Kot nie mój, mieszka u nas, ale na dole, u ojca

iwonadm napisał(a)
Aniu zdjęcia piękne
ja już moje różane zakupki wsadziłam
Co do tabliczek chcę zrobić sobie w pracy takie małe znaczki do róż
ze srebrnego laminatu, jak mi to wypali to pokażę u siebie takie tabliczki

Iwonko, bardzo jestem ciekawa tych znaczników, jak się dorobisz to pokaż je koniecznie, szukam tańszej wersji znaczenia róż niż ta aktualna

agata19762 napisał(a)
Aniu fotki robisz obłędne
kot w akcji superaśny
mam do Ciebie ogromną prośbę, czy możesz zaglądnąć do mnie ???
mam problem z różyczkami...plisssssss

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1674-moje-ukochane-miejsce-na-ziemi?page=388

Byłam
Dzięki za pochwałkę
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
AniaDS 14:14, 18 maj 2014


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
EPODLAS napisał(a)
Ta ostatnia fotka, czy to nie bodziszek żałobny? On ma takie niepozorne kwiaty. Ale może się mylę? Pozdrówka.

Bożenko, masz rację, to bodziszek, jak kwitnie to jest dość ciekawy, jeden z ładniejszych bodziszków według mnie

barbara_krajewska napisał(a)
Aniu, czy róże pnące na takiej nasłonecznionej, nagrzanej ścianie będą się miały dobrze?
Skoro z kasą krucho, to na razie można by te pustaki tylko pobielić, ewentualnie 'poszarzyć'. Taki naturalny mur też może być pewnego rodzaju ozdobą
A skoro trawa nie urośnie, to tylko płyty jakoweś kłaść pozostało.

Będę bielić, jak namówię meża
Pod ścianą posadziłam już także bluszcze, niech rosną powoli.
Trawa też będzie, na razie to najlepsza opcja a potem jak będzie kasa to pomyślę nad czymś konkretniejszym. Róże lubią słońce, więc to nie przeszkoda, ale jak jest mocno nagrzana ściana to przędziorek gwarantowany, trzeba jakąś kratkę oddzielającą i zapewniającą pędom przewiew.

agata19762 napisał(a)
Aniu odpowiedziałam u mnie

Byłam

monteverde napisał(a)
Ania pryskałaś już od skoczka?

Pryskałam na mszyce to i na skoczka przy okazji też, na to i na to wystarcza jeden oprysk.

Rench napisał(a)
Śliczne foty !

Dzięki Renatko

Urszulla napisał(a)
Aniu,busz różany zaczyna zachwycać

Nieskromnie napiszę, że mnie też, w tym roku wszystko jest baaardzo dorodne

agatanowa napisał(a)


ale Ania zdążyła cyknąć! Masz dziewczyno refleks!

Zdarzy mi się czasem

agatanowa napisał(a)


obiel i puść coś na tą ścianę

Wszystko w planach
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
AgnieszkaW 14:15, 18 maj 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
gierczusia napisał(a)
Aaaa ..ne wiedziałam o tej ultramarynie ... Jak to mówią człowiek przez całe życie się uczy i głupim umiera


A ja wiedziałam, cha, cha. Aniu, foty piękne, ale jak mogło by być inaczej, z taką wrażliwością i duszą artystki?
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
danuta_ 14:17, 18 maj 2014


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300
Aniu, dawno mnie u Ciebie i bardzo się cieszę, że zajrzałam, bo oczy nacieszyłam cudnymi widokami. Kwieciak narobił troszkę szkód, ale mam nadziję, że już sobie z nim poradziłaś. Pozdrawiam
____________________
pozdrawiam Danuta sosnowo
Anita1978 15:34, 18 maj 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Trawa z rolki musi być podlewana, szczególnie na początku, tak jak każda trawa. Ja mam patelnię, u mnie jest śliczna. Mam nawadnianie,ale włączam tylko jak trzeba, w tym roku jescze nie wlączałam.
Zobacz u mnie co narobiłam z różami okrywowymi.....wdał sie zwiot różany albo bruzdownica pędówka, albo jedno i drugie. Całe krzaki zaatakowane, wszystkie przyrosty ( a jescze tydzień temu były piękne! ) a te co zostały zielone, to już zaczynały więdnąć, bynajmniej paczki zwiędły....wycięłam je do samej ziemi prawie, bo od ziemi już szła zaraza....pędy były popękane (?) i wyżarty od środka....może odbiją, a jak nie to posadzę nowe! Ale czy mogę w tym samym miejscu posadzić nowe? Czy zarazy nie ma w ziemi?co mi radzisz w takiej sytuacji???
Masakra!
A trawnik z rolki polecam! U mnie zielony dywan!
____________________
ogródek Anity
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies