Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ania i róże i cała reszta :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania i róże i cała reszta :)

butterfly 22:39, 05 cze 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Urszulla napisał(a)
Aniu, czy Pashmina będzie kwitła niebawem? możesz pokazać cały krzew jak wygląda wielkościowo
(podobna Herzogin Christiana?)
Mam kupić jakąś różę jako soliter i myślę właśnie o tej .....albo Boule de Neige ....albo Qeen of Sweden?

w tej kolejności moje miłości chodzą, co Ty byś zrobiła na moim miejscu?


A mozna w ogóle Pashminę kupić w Polsce??? Chyba nie... też mi sie bardzo podoba
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Nikita 08:34, 06 cze 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Witam Aniu, przysłała mnie do Ciebie Anitka (Anita1978) jako do speca od róż. Ja różana za bardzo nie jestem, ale rosną u mnie w formie żywopłotu dwie odmiany róż…to chyba jakieś bardzo stare odmiany. Jedna czerwona (już się dowiedziałam, że prawdopodobnie to Flammentanz) ale druga (biała) jakaś dziwna jest…w ogóle do róży nie podobna. Podskocz do mnie w wolnej chwili i zobacz proszę. Na str.143 są fotki…jak by było potrzeba to mam jeszcze jakieś zdjęcia …mogę wkleić.

A swoją drogą to piękne masz róże…i tyle odmian….od razu widać, że róże to twoja pasja i miłość. Podziwiam ogrom pracy, którą włożyłaś – wielki szacun.

Myślałam kiedyś, żeby posadzić w moim „szmaragdowym” jakieś róże, ale te przebrzydłe zielone paskudy (czyt. mszyce) zaraz by mi je zjadły…u mnie co roku zmasowany atak…chyba z całej okolicy się złażą.!!!! Wszystkie środki jakie stosowałam (a trochę już ich było…) działają przez kilka dni…a potem powtórka z rozrywki…. Aż się serce kraje jak widzę śliczne, młodziutkie pąki różane oblepione przez te potwory…. Co roku walczę z nimi i … co roku walkę przegrywam. Dwa lata temu poprosiłam nawet stado biedronek o pomoc, ale też nie dały rady…. Już się pogodziłam, że nowych, pięknych i kolorowych róż nie będę miała…ale wytrwale walczę o te co już są….
Pozdrawiam cieplutko

____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
JulkAd 16:56, 06 cze 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Aniu pokaz róż niesamowity, jak zwykle u Ciebie...pozdrówka zostawiam
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
agatanowa 11:21, 09 cze 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Aniu, mam pytanie, Halinka-Zawitka ma taką różę:

zawitka napisał(a)


Bardzo mi się podoba. Drugi krzak jest do wykopania, ale chyba w tej chwili to lepszym terminem bedzie jesień. Jak radzisz?

A może masz jakiś pomysł, co to za róża?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 01:02, 11 cze 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Aniu, tu taka biała ściana a na jej tle głównie floksy: http://cudneogrody.blogspot.com/2011/08/ogrod-nad-rzeka-odra_20.html

widziałam też ostatnio pod warszawską starówką ścianę z cegieł pobieloną na biało - była b. fajna

to tak a propos jak oswoić sąsiedzką ścianę
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Pszczelarnia 19:59, 11 cze 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Aniu, zajrzyj proszę do mnie w sprawie NN, jeśli możesz. Dziękuję. http://www.ogrodowisko.pl/watek/1027-pszczelarnia?page=757#post_0
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:12, 11 cze 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
kaisog1 napisał(a)
Wpadam do Ciebie często bo uwielbiam paść oczy Twoimi różami Jak Ty to robisz, że one takie cudne? U mnie co roku (mimo oprysku) czarna plamistość

Ania a podpytam Cię, bo mi głupi pomysł wpadł do łba i teraz szukam i szukam.... Nie znasz może róży o nazwie Jacob?


Gosia, może coś takiego jak Jakobitenrose - róża Jakobitów, czyli 'Alba Maxima', był w A. klub Białej Róży etc. ? Może Jakobici to nie Twój Kuba - ale może róża Cubana?

Tak mi się skojarzyło. Wybacz. .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
danuta_szwajcer 20:26, 11 cze 2014


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Pieknie Aniu, zdjecia i roze cudne no i kompozycje bardzo ładnie Pozdrawiam serdecznie
____________________
Liliowo i kolorowo:)
ewsyg 23:42, 12 cze 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654




Aniu, czy możesz zidentyfikować tą różę ?

rośnie dość wysoka, ma sztywne pędy, nie pokłada się, krzak raczej wąski i podatna na plamistość, którą łapie corocznie.

Jeżeli ją rozpoznasz to proszę odpisz u mnie.

A dla Ciebie róża burgundy iceberg, jest śliczna



____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
barbara_kraj... 23:48, 12 cze 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Aniu mam różę do rozpoznania Pędy dość kolczaste. róża delikatnie pachnie



____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies