Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

Borbetka 08:25, 08 mar 2017


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Tnę raz albo jak mam czas dwa razy w sezonie. Nie spiesz się z cięciem, bo jak zaczniesz teraz, to ślady po ranach psują widok. Myślę, że w maju ciachnę swoje w tym roku i jak znajdę czas, to późną jesienią. Zobaczę jak będą wyglądały, bo nie lubię rozlazłych zimą.
____________________
borówcowy wizytowka
Bozenka06 16:21, 09 mar 2017

Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 64
dzięki serdeczne, pozdrawiam
Gardenarium 16:39, 13 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Borbetka napisał(a)
Z czym się fajnie komponują orliki? Chciałabym posadzić, ale nie wiem co przed nimi dać.


No patrz, chciałam podlinkować do artykułu o orlikach, a tu artykułu brak Znaczy muszę napisać.


Kremowe i białe orliki znakomicie wyglądają z paprociami, geranium np. niebieskim, serduszkami okazałymi - białymi.

Niebieskie orliki, ciemne ładnie wyglądają z ostróżkami w odmiennym odcieniu niebieskiego, np. jasnym niebieskim. Naparstnicami białymi, jarzmiankami, bodziszkami także niebieskimi lub białymi.

Dla wszystkich orlików proponuję łubiny, oczywiście inne orliki, Telima grandiflora o zielonych kwiatostanach, uniwersalna, irysy, peonie.

Czarne orliki wręcz zjawisko mają się z Anthriscus sylvestris 'Ravenswing', a do tego białe czosnki. Zestawienie bajkowe, jakby Zbyszek powiedział "miodzio".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
adkawi 16:45, 13 mar 2017


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Ogród po prostu cudo.Bardzo lubię roślinki zimozielone zresztą nie tylko .Będę zaglądać bo jestem pod wielkim wrażeniem.Zapraszam do mojego pustkowia ogrodowego .Pozdrawiam Adka
____________________
Adrianna
Borbetka 08:36, 14 mar 2017


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Dzięki Danusia. Łubiny mnie kuszą od dawna, ale chyba u mnie nie pasują. Za to bardzo mnie zaciekawiła Telima. Nie znałam wcześniej tej rośliny. Poczytam.
Jarzmianki u mnie na pierwszym miejscu.
____________________
borówcowy wizytowka
HanaK 09:01, 15 mar 2017


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Pięknie, ja w tym roku chcę się zająć przedogródkiem, na razie trawa, przechowalnia roślin i dość duże przestrzenie (nie aż tak jak u Ciebie).
Będę do Ciebie zaglądać Pozdrawiam

Borbetka napisał(a)
Przedogródek jest wielki. Właściwie z tyłu jest ciągle w niedosycie. 2017 rok będzie kluczowy.
Pozdrawiam wszystkich zaglądających.



____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
wietrzyk 16:34, 15 mar 2017


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Prawie Cię nie poznałam na zdjęciu
zaczęłaś już coś z prac ogrodowych? u mnie dziś start.
a na giełdę się nie wybierasz?
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Borbetka 07:55, 16 mar 2017


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
A pewnie, że na giełdę pojadę, ale bliżej Świąt. Może razem się wybierzemy?
A jeśli chodzi o prace ogrodowe, to zostało mi już niewiele obrzeży trawnikowych do wyrównania i hortensje, te duże, do obcięcia. Czekam na kalendarzową wiosnę z nimi. Na razie jeszcze są zeszłoroczne. W planach miałam rewolucję trawnika, ale się nie odbędzie, bo koszty mnie przerosły. Będziemy, z wiadomymi ogrodnikami , walczyć sami. Czeka mnie koszenie prawie do zera, wertykulacja ze 4 razy, wyrównanie gleby po kretach, rozsypanie kompostu, nawożenie i podlewanie. Potem dosiewka, a jeszcze później oprysk na dwuliścienne.

Byliny obcięłam, bluszcz na rabatach wyrównałam, jeszcze gdzieś tam są liście do wygrabienia. Metasekwoja przycięta, trawy, rozchodniki, szałwia - wycięte. Została jeszcze lawenda, ale z nią czekam. Kiedyś mi zmarzła.







Na różance wycięłam bardzo mocno różę New Dawn. Zaryzykowałam, była ogromna i śmieciła strasznie.





____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 08:00, 16 mar 2017


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Z tyłu zmieniona sytuacja. Zasiana jesienią trawa rośnie, ale jakoś dziwnie. Z jednej strony słabo wykiełkowała.



Jeszcze trochę i będzie tu równa linia rabaty.



Wczoraj kupiłam sobie nożyce elektryczne do żywopłotu z wysięgnikiem. Nie będę wreszcie skakała po drabinie z tymi krótkimi. Sięgnę do 3 metrów, więc sobie poobcinam świerki z tyłu i żywopłoty wyrównam. Przydadzą się też do formowania wysokich stożków. Że też wcześniej na to nie wpadłam, żeby taką maszynę sobie kupić.

Pozdrawiam wszystkie ogrodniczki i ogrodników widokiem sadu, jeszcze niekwitnącego .





____________________
borówcowy wizytowka
leon60 08:30, 16 mar 2017


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Podziwiam porządek w sadzie, powiedz jak to robisz, że nie masz tam żadnych suchych liści ?
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies